Pondělí , 30. 06. 2025

Šárka

Tři grafiky s „vodníkem“ a spotřebou 1,2 kW

14. 11. 2014

14. 11. 2014

Společnost Gigabyte připravila prčo milovníky extrémů zajímavé řešení v podobě sady hned tří GeForce GTX 980, propojených do SLI a chlazených výkonným vodním chlazením.

V prvé řadě můžete stále připojit až 4 monitory při maximálním rozlišení 4 096 × 2 160 (analogově 2 048 × 1 536) a budete potřebovat 1200W zdroj. Grafické karty jsou totiž přetaktované: základní takt každého GPU činí 1 228 MHz, s „boostem“ až 1 329 MHz (referenční frekvence od Nvidia  je 1 126 MHz). Takt 4GB grafických pamětí GDDR5 zůstal na 7 GHz efektivně.

TIP: Mraky GeForce GTX 980 a 970 na obzoru

Zajímavé je ale i samotné chlazení, které musíte umístit na horní stranu počítačové skříně, aby k tělesu chladiče byl dostatečný přístup vzduchu prostřednictvím tří 120mm ventilátorů – každý ventilátor pro jednu kartu. Vstup hadic do vnitřku je řešen prostřednictvím 5,25palcové pozice. Nechybí možnost regulace teplot apod.

Cenu výrobce neoznámil, ale nepřekvapila by ani suma okolo 3 000 USD (asi 66 600 Kč).

Zdroj: TechPowerUp, Gigabyte

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.

Osobně jsem podlehl kouzlu malých 10 až 12palcových notebooků či hybridních tabletů s klávesnicí. Jsou však lidé, kterým na velikosti záleží, i když výkon moderních 4jádrových Atomů by jim zcela stačil i s 2 GB RAM. Pro ty nabízí Umax řešení v podobě ultra-levného 14palcového notebooku…

Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...

Nepřehlédněte

Co kdyby vaši firmu postihl nečekaný výpadek způsobený hackerským útokem, přírodní katastrofou nebo klidně chybou zaměstnance a paralyzoval tak provoz podniku na delší dobu? Bez Disaster Recovery plánu můžete v této situaci čelit ztrátě důležitých dat, dlouhodobému přerušení poskytování svých služeb i finančním ztrátám. Zjistěte, jak pomocí Disaster Recovery planningu tyto hrozby minimalizovat a rychle se vrátit k běžnému fungování firmy. 

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek