Od dob vzniku první televize uplynulo už hodně času. Dostali jsme se od černobílých přijímačů jen s několika málo programy, přes barevné, které programů nenabízely o moc víc, až po ty novější a modernější. Za ty by se daly považovat plazmové televize, dále jejich přímí konkurenti, a sice televize s LCD obrazovkou, a pak samozřejmě (zatím) nejmodernější technologie LED televizorů. Ty stále využívají LCD obrazovku, jen s LED diodovým podsvícením. Jejich nejnovější nástupci nesou označení OLED a QLED.
Dražší reproduktory Eneby z Ikea doznaly poměrně dobrých hodnocení od různých recenzentů na našem webu (myšleno českém). Proto nám nedalo, zakoupili jsme ten nejmenší z rodiny, přenosný s netradičním vzhledem oproti konkurenci.
Dražší reproduktory Eneby z Ikea doznaly poměrně dobrých hodnocení od různých recenzentů na našem webu (jako českém). Proto nám nedalo a zakoupili jsme ten nejmenší z rodiny, přenosný s netradičním vzhledem oproti konkurenci, za 499 Kč.
Po delší době se dostáváme k reproduktoru značky Lamax a rovnou k jednomu z vrcholných modelů přenosného Bluetooth reproduktoru Vibe1. Ten se vyzbrojil vedle 12 W také ochranou IP65 a sympatickým designem.
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Niceboy RAZE 2 twins se nebojí originality a inovativního přístupu. Navíc opět nabízí ochranu proti vodě IPx7. RAZE 2 twins tvoří dva menší reproduktory s možností pevného fyzického spojení a ještě překrytí ochrannou gumou, která dodá potřebný styl a základní odolnost při pádu. Každý nabízí výkon 12 W, propojeny jsou navzájem technologií True Wireless a k počítači či mobilu se připojí prostřednictvím Bluetooth 4.2.
Televizor dnes můžeme najít v milionech domácností po celém světě. Na rozdíl od jiných vynálezů není možné určit, kdo a kdy se o objev televize zasadil. Šlo totiž spíše o spojení více objevů a vynálezů v jeden. V roce 1929 vynálezce Vladimír Zworykin předvedl první elektronickou televizi. Ta měla samozřejmě černobílý obraz a velikost zhruba dopisní obálky. V období po druhé světové válce nastaly další snahy o rozšíření televize, především pak o zavedení barevného obrazu. První televize s barevným vysíláním byla představena na počátku 50. let 20. století v Americe. V Československu proběhlo první barevné vysílání 14. ledna 1970.
Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.
V současné době není vůbec složité si vybrat televizi. Na trhu stále přibývá nových modelů, které si vás získají nejen svým designem, ale i funkcemi a úspornými technologiemi. Nejoblíbenější technologií na trhu je v současnosti LED technologie. Jedná se v podstatě o typ LCD televize, který využívá podsvícení LED diodami. K nasvícení LED televize je tedy místo zářivých trubic využíváno světélkujících diod. Technologie nasvícení LED diodami je velice úsporná, protože diody mají dlouhou životnost a zároveň malou spotřebu elektrické energie.
Ačkoliv žijeme v digitálním věku, očekávaný odchod papíru do propadliště dějin se stále nekoná. Naopak, masivní rozšíření počítačů a internetu objem papíru v komerční i soukromé sféře paradoxně ještě navýšilo. Mnohé úřady navíc tradiční formy komunikace stále vyžadují a někteří z nás tištěné materiály preferují i z jisté nostalgie a člověku vlastní touhy držet v ruce něco hmotného. Proto jsou tiskárny, skenery, multifunkční a kopírovací zařízení stále součástí našich životů, osobních i pracovních.