Čtvrtek , 28. 03. 2024

Soňa

Záruky vypršely, Geniusky mohou povýšit až do nebe

27. 01. 2010

Jedna z nejplodnějších diskusí na našem fóru přinesla své ovoce. Záruka na reproduktorech vypršela a nastal čas na jejich úpravu. Je naprosto neskutečné, jak několik hodin práce a několik málo stokorun dokázalo vytvořit malý zázrak.

Díky radám zkušených došlo konkrétně na model 1250x. Ten se již neprodává, ale mohou jej právě mnozí mít ještě doma. Samy o sobě jsou to velmi dobré bedny k počítači. Mají nadprůměrné měniče, slušnou konstrukci. Zesilovač je ale z levných součástek. Přitom ani ty, které najdeme v high-end produktech za statisíce, nejsou drahé a najdou zde své místo. A to se zákonitě musí projevit na výsledku!

 

Hlavní deska před a po tuningu. Nahrazeny byly dva kondenzátory u napájení, 4 elektrolitycké kondenzátory za keramické, koncové zesilovače za kvalitnější LM 1875T, a nakonec do patice osazen operační zesilovač OPA 2604AP od Burr Brown

 

 

Jednoduchou výhybku pro výškový měnič tvoří pouhý kondenzátor. Ale i jeho snadná náhrada za kvalitnější v ceně 20 korun udělá divy. Vytlumení boxů je potom tou nejjednodušší částí (byť jde také o alchymii)

 

Podobný postup ale nemusí zůstat jen otázkou pro model 1250x, ale může být inspirací pro tuning dalších produktů. Pokud máte zkušenosti s jinými modely, podělte se s nimi ideálně v novém vlákně v našem diskusním fóru.

 

Více se případní zájemci dozví v samotné diskusi.

 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.
Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.
Lamax poměrně dynamicky rozšiřuje svou nabídku. Zatímco ještě před několika málo lety jsme jej mohli znát coby českého producenta sluchátek a reproduktorů, již nějaký čas trh obohacuje akčními kamerami, autokamerami a dokonce navigací. Kamera do auta s označením C9 byla předmětem našeho testu a není třeba dodávat, že moje zvědavost byla velká.
Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.
Telefony značky myPhone nejsou pro naše čtenáře novinkou, volili jsme levnější modely, které se neobešly bez kompromisů. Hammer Blade 2 Pro se nezdráháme naopak označit za vlajkovou loď tohoto polského výrobce. Do odolného těla vměstnal i výkonný hardware jako 8jádrový procesor, 6 GB RAM či 128GB úložiště s 16Mpix fotoaparátem. Podařilo se?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek