Pondělí , 05. 05. 2025

Klaudie

Firmware pro DVD přehrávač podle libosti

18. 03. 2007

18. 03. 2007


Zajímavou službu v oblasti vylepšování vlastností DVD/DivX přehrávačů nabízí jeden z tuzemských dovozců. Ve standardním webovém formuláři si v několika předvolbách nakonfigurujete požadované vlastnosti a následně si stáhnete firmware, který je jimi vybaven.

Jak můžete vidět na přiloženém obrázku, nejde o nic složitého. Podobnou službu musíme samozřejmě pochválit a doporučit ji i jiným dovozcům. Přece jenom je to pohodlnější a pro mnohé schůdnější, než laborovat s firmwarem upravovaným internetovou komunitou.

Službu by bylo možné určitě ještě dále zlepšovat, jelikož zatím je zaměřena především na doladění zobrazování titulků v DivX/XviD filmech, pro mnohé je ale právě tato oblast stěžejní.

Na druhou stranu, firmwary některých přistrojů jsou už od výrobce vybaveny možností doladit si vzhled titulků přímo v konfiguračním menu přístroje, včetně několika velikostí a volbou pozice titulků. To ale jednak nebývá pravidlem a také voleb nění k dispozici tolik, jako ve zmiňovaném nástroji.


Takovouto úpravu firmwaru zvládne každý.

Tuto službu jsme našli pro produkt Biostek XE-320 Pro, který dováží firma Acomp. Pokud byste věděli o dalších, podělte se o to s ostatními v diskusi.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Digitální bezpečnost není vázaná jen na období Vánoc, ale je aktuální po celý rok. V našem článku se zaměříme na to, jak efektivně chránit sebe a své blízké před online hrozbami. Od tipů na bezpečná hesla až po prevenci phishingu - získáte praktické rady a informace, které vám pomohou udržet digitální bezpečnost v každodenním životě.
Po takřka nezničitelné AData D16750 se dnes podívejme na méně odolný a levnější model powerbanky od stejného výrobce, který nabídne krytí „pouze“ IP54 a kapacitu 8 000 mAh. Čím naopak vyčnívá, je 18 diod se čtyřmi módy svícení. Na táboření tak může být velmi užitečným pomocníkem.
Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek