Pátek , 04. 10. 2024

František

Diskuze k článku

28 komentářů

      1. ZDROJ…
        Oplatí sa 120W zdroj za cca 2100,-Sk(100$), ci za 1000,-Sk kvalitny Fortron 350W?
        Asi sa to 100% navysenie ceny nevrati v usetrenej energii! :=(

        1. re: zdroj
          Nevyplatí. Je to jen o úspoře místa/hluku. Jinak místo Fortronu bych doporučil Seasonic, i když i Fortron je v pohodě.

          1. Seasonic…
            Je TOPvyrobca, ale treba si aj poriadne priplatit!
            400W Fortron je za cca 1300,-Sk(ucinnost cca up to 80%) a Seasonic 430W=2200,-Sk(ucinnost 80%+), takze s tym SEASONIC-om to az tak ruzovo nevypada.:=(
            350W Fortron(ucinnost min.80%) je za cca 900,-Sk a Seasonic 380W=1900,-Sk s DPH.
            Fortron je BEST “Vykon/Cena”.

          2. re: seasonic
            A co hlučnost? 🙂 Tam je Seasonic lepší. A zase tak drahý není, 950 Kč za 350W variantu je v pohodě. Ale jak říkám, Fortron je taky dobrá volba.

  1. Vazne pro tu sestavu staci
    Vazne pro tu sestavu staci 120W?? Procesor 45W, grafika na desce ??W, HDD ??W, BluRay mechanika ??W….

    1. re: zdroj pro htpc
      Při testování jsem si na svém pracovním PC odpálil ATX zdroj Enermax (jelikoz je to zdroj kvalitní, tak se ukázalo, že to rozdýchal) – opravený jej zpátky ještě nemám, tak jedu na PicoPSU s adaptérem 110 W. A naprosto bez potíží. Brzy bude další díl, více občas píšu v diskusním fóru… Už mám i AMD 4850e a sním je spotřeba ještě nižší. Ve špičkách nejde nad +/- na 80 W.

    2. Re: Vazne pro tu sestavu staci
      To ze u vseho pises otazniky znaci, ze nemas tuseni, kolik jednotlive casti zerou. Mam doma HTPC s temer stejnymi komponenty (780g+45w cpu+wd gp+bluray mechanika) a v maximalni zatezi ktere pri pouzivani nikdy nedosahnu (occt+atitool chlupata kostka) mam spotrebu 90W s obyc 350 seasonicem.

  2. Jak dostat obraz z HTPC s
    Jak dostat obraz z HTPC s 780G na TV se SCARTem?
    Ten chipset nemá žádný analogový TV výstup (Compozit)?

      1. RE: Jak dostat obraz z HTPC
        to není řešení viz popis:
        “K propojení např. DVD přehrávače s výstupem scart k videoprojektoru se vstupem SUB D15”

      2. Jestli v tom čipsetu 780G s
        Jestli v tom čipsetu 780G s integrovanou grafikou TV výstup není, tak s tím výrobce MB nic neudělá. To není jako nějaký přídavný řadič SATA nebo USB portů.

        1. re: TV out na 780G
          To je sice pravda, ale 690G TV out běžně mívalo, že by jej do 780G už nedali?

          U některých desek to řeší přídavný “bracket”. Každopádně ale lze koupit nebo vyrobit VGA – SCART redukci. Stačí hledat…

          1. právě že redukci VGA ->
            právě že redukci VGA -> SCART není tak jednoduché vyrobit, resp. nestačí to “nějak propojit” (jiné frekvence) viz Stavba a zkusenosti s VGA -> SCART (RGB) níže

            TV out do 780G asi opravdu nedali 🙁
            což je velká škoda, protože to pak nejde využít pro HTPC na obyč. TV

  3. skříň
    sice tady pisete, že vybrat skříň není žádný problém, ale mě se to tak nejeví

    většina skříní je dodávaná bez dálkového ovladače a ty s DO jsou podstatně dražší, mám teda věřit, že DO od TV karty bude schopny ovladat cely MCE, nebo mam koupit ražsí skřín s DO, popr da se kooupit DO zvlasšt treba do PCI ? o necem sem slysel ale nebyly na to moc dobre ohlasy

    to same s LCD monitorem … ocekavam ze na LCD uvidim alespon cas, cislo stopy atd. (popr. inteligentni LCD abych nemusel pri pousteni hudby poustet TV) ale pridemi ze to vetsina skrini nezvlada …

    nejvic me teda trapi ten dalkovej ovladac pls poradte, mam vyhlidlou krasnou skrin (s spisckovym LCD a DO) http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50166 ale cena 5500 je celkem dost, tak jestli vite jak to resit popr nakou alternativu pro ATX desky

    1. re: skříň
      Podle mě lze slušnou dálku koupit i samostatně. I ty od TV karet ojediněle svou úlohu splní dobře, i když s menšími kompromisy.

      Pokud jde o displej, osobně si myslím, že je na HTPC k ničemu. Bez zapnutí TV se stejně neobejdeme. Výborné řešení je až to, když je na skříni několikapalcový miniaturní displej, který umí zobrazit plochu operačního systému – a přes něj si řešit například přehrávání hudby, aniž by si pro její spuštění musel člověk zapínat velkou TV. To je ale v oblasti HTPC zatím high-end za spoustu peněz.

      1. Dálka k HTPC
        Pokud by se nepodařilo rozchodit dálkový ovladač od TV karty, je možné vždy koupit přinejhorším např. IR dálkový ovladač Microsoft (čidlo se připojuje klasicky přes USB) do 500Kč.

      2. re: skříň
        Skvělá diskuse, hoši. Trefili jste se přesně do problémů, o kterých už nějaký čas medituji. A co takhle prostě koupit vhodný netbook, rozebrat ho a po částech ho poskládat do nové skříně? Displej by se přidělal dopředu a místo DO by šla používat normální bezdrátová PC klávesnice. Aspoň by každý věděl, kde je které tlačítko 🙂 Dokonce i zdroj by k tomu byl, navíc s vlastní UPS. Joj, to by byla mašinka – budu o tom uvažovat. Díky za inspiraci!

        P.S. Nevíte někdo o netbooku s Atomem 330, čipsetem ION a výstupem HDMI ???

  4. Skříň
    Rozhodně nesouhlasím s tím, že výběr skříně je snadná záležitost. Už delší dobu hledám skříň, která by byla černá, měla rozměry standardní HiFi komponenty (cca š.430 x hl.300 mm) a nebyla zmršená různými caraprtičkami na panelu.

    Nechápu, proč jsou všechny skříně pro HTPC buď podstatně užší než 430 mm, nebo sice mají vhodnou šířku, ale pak jsou zase nepřijatelně hluboké (obvykle přes 430 mm). Když si pak člověk chce všechny ty bedýnky postavit na sebe, tak aby si je doma přiřezával pilkou :))

  5. Re: skříň
    Tak ještě jednou k problému skříně se šířkou 430 mm.

    Přísloví praví “kdo hledá, najde” a skutečně – po doslova vyčerpávajícím hledání jsem našel 2 (slovy dva) přijatelné kandidáty.

    Prvním kandidátem je skříň HIPERMEDIA HMC 1K53A
    http://www.hipergroup.com/products.php?lv=4&cate=2&type=12&pid=127&action=Feature

    To je skutečně lahůdka – perfektní rozměry (švh 430x53x270 mm), elegantní strohý panel bez zbytečných ptákovin. Skříň má i novějšího sourozence HMC 2K53A.
    Problém? Na českém trhu po těchto skříních není ani památka.

    Druhým kandidátem je skříň Silverstone Grandia GD05
    http://www.silverstonetek.com/products/p_contents.php?pno=GD05&area=usa

    Na českém trhu sice je, ale rozměry jsou poněkud korpulentní (švh 440x150x325 mm). Nicméně s mým AV receiverem (Yamaha HTR-6230, švh 435x151x318 mm) se celkem dobře shodne, vzhled slušný, cena přijatelná, takže proč ne. A pokud někdo potřebuje chladit nějaký výkonnější hardware nebo přidat nějakou tu PCI desku, výška 150 mm příjde vhod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Každý, kdo vlastní chytrý i hloupý mobil, jistě někdy řešil problém s nabíječkou, resp. absencí energie pro dobití telefonu, když jste třeba v přírodě či nemůžete dlouze setrvávat u zásuvky. Pro takové případy „bůh“ vymyslel powerbanky jako A-Data A10050.

Od té doby, co se mainstreamové smartphony zbavily konektoru pro sluchátka, někteří nemohou přestat myslet na to, jak skvělé by bylo, kdyby jej nahradili druhým portem USB-C. Některé nové handheldy, jako je ASUS ROG Ally X, byly upgradovány na dva porty USB-C a telefony by měly následovat. Představíme si hlavní důvody, proč by telefony měly mít dva USB-C porty.
Dnes testovaným zařízením se výrobce snaží nabídnout duchovního nástupce, resp. klon, dříve uvedených zařízení typu 2 v 1 - stejně velkého VisionBooku 11Wa a menšího 10Wi-S. Od každého si bere něco, vždy vlastním způsobem. Chce být zcela novým a neokoukaným modelem v nabídce Umaxu. To se mu dozajista daří...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek