Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.

Diskuze k článku

8 komentářů

 1. Klonování HDD se systémem a nejen
  Dobrý den, můj názor je, že asi nejlepším a nejrychlejším řešením je dokovací a klonovací stanice.Ceny jsou od cca 500,- kč.Je rozumné mít vždy záložní HDD s komplet systémem pro případ havárie pc.Stanice se dá použít i jako základna pro extérní 2,5″ a 3,5″ disky a funkce klonování je jen příjemný doplněk.Například: Axagon USB 3.0 DUAL HDD DOCK ADSA-ST.

 2. Klonovaní PC
  Můžu se zeptat, potřeboval bych naklonovat disk…. ale uplně do jiného PC.
  Je i tahle možnost? Hardware je uplne jiný. Starý PC dosluhuje a jsou v nem stare windows.
  Chtěl bych všechny věci co v tom pc mam překlopit do noveho PC s novějšíma windowsama
  jde to?
  dekuji

  1. Jde to, ale nedoporučuje se
   Jde to, ale nedoporučuje se to. Pokud máte aspoň stejnou platformu Intel/AMD tak novější Windows 10/11 to rozdýchají. Starší až tak moc ne.

  2. Nejspíš správně nechápete
   Nejspíš správně nechápete pojem “klonování”. Jde o kopii 1:1 jednoho disku (včeteně všech dat nebo OS) na jiný disk. Což o to, naklonovat disk, obsahující Windows 7 nebo 10, ze starého počítače do nového není žádný problém. Win si ovladače k novému HW v novém počítači dotahají pomocí Windows Update samy. Jen možná budete muset ručně stáhnout a nainstalovat ovladač k síťové kartě.
   Ale pokud chcete ze starého HW a W7 “přesunout” jen uživatelská data (dokumenty, fotky a tak) a nainstalované programy do nového PC s W10, to klonování neobstará. Existují programy pro “migraci dat”, ale nejjistější a nejčistší je do nového PC nainstalovat potřebné programy znova. A osobní data prostě překopírovat.

 3. Soubory se softwarem pro klonování disku. Na rozdíl od softwaru pro klonování jednotek sektor po sektoru, software pro klonování souborů shromažďuje všechny informace o souborech prostřednictvím systému souborů a poté zapisuje soubor na cílovou jednotku a poté aktualizuje systém souborů. Pro jeden soubor se může uložit na různé místo na cílové jednotce. Výhodou je, že klonování je mnohem rychlejší, ale nelze jej použít k obnově souborů.

 4. At the beginning, I was still puzzled. Since I read your article, I have been very impressed. It has provided a lot of innovative ideas for my thesis related to gate.io. Thank u. But I still have some doubts, can you help me? Thanks.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?
VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek