Pondělí , 25. 11. 2024

Kateřina

Nejtenčí 17palcový herní notebook na světě?

06. 11. 2013

06. 11. 2013

Americká společnost Maingear, výrobce vysoce výkonných PC a notebooků, oznámila dle svých slov nejtenčí herní 17palcový notebook na světě pod jménem Pulse 17.

Za nemalý výkon vděčí hlavně 4jádrovému procesoru Intel Core i7 4700HQ běžícímu na 2,4 GHz (až 3,4 GHz díky Turbo Boost Technology) s nemalým TDP 47 W a grafické kartě nVidia GeForce GTX 765M (768 CUDA jader se základní frekvencí 850 MHz) s 2GB GDDR5 128bitové grafické paměti tikající na 2 000 MHz. Ty doplňuje 16 GB RAM či dva SSD v RAIDu, kterým pro dostatek místa na data sekunduje 1TB klasický pevný disk. Zvolit si též můžete z několika typů barev šasi – bílou, žlutou, oranžovou, zelenou apod.

Nepřekvapí vás, že ani cena není malá, objednat lze již od 2 099 $, tedy necelých 40 200 Kč. Při plné konfiguraci však není problém přehoupnout se přes cenovku 3 000 $.

A co jej, kromě již zmíněných parametrů (a ceny) činí tak jedinečným? Jeho šířka: pouhých 2,2 cm. Netušíme, zda-li je to opravdu nejméně na světě, ale jsme si jistí, že to opravdu není moc! Otázkou zůstává, jak se takový stroj uchladí?

Zdroj: Maingear, nVidia

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Po odolném reproduktoru, který jsem pořádně potrápil, si dnes představíme další kousek, který sice autem přejíždět nehodláme, ale pod vodu se koukne – nabízí krytí IPx7. Zaujmout chce jinými zbraněmi – kvalitním prostorovým zvukem, dobrými basy, výkonem 12 W a výdrží akumulátoru přes 7 hodin.
Dobrých levných akčních kamer je jako šafránu, BML cShot1 4K s doporučenou cenou 1 390 Kč vypadá jako jedna z nich. Příbuznost s dražším sourozencem BML cShot3 4K nezapře a to je dobře.
Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek