Sobota , 10. 05. 2025

Blažena

Odolný tablet Toughpad FZ-G1

13. 05. 2014

13. 05. 2014

Společnost Panasonic představila inovovaný tablet Toughpad FZ-G1 s novými procesory a výdrží až 20 hodin. Odolá vodě i prachu.

Pro dosažení vysokého času potřebuje vysokokapacitní akumulátor, v běžné konfiguraci zvládne 8 až 10 hodin. To není vzhledem k tomu, že uvnitř běží procesor Intel Core i5-4310U s TDP 15 W (nikoliv ARM) a frekvencí 2 GHz, málo. Grafické jádro Intel HD Graphics 4400 „tiká“ na 200 MHz až 1,1 GHz, samotný procesor zvládá v režimu Turbo až 3 GHz.

Samozřejmostí je výkonné GPS i bezdrátový LAN modul s novým standardem 802.11ac, tzv. „gigabit Wi-Fi“. Zajímavý je rozhodně dotykový 10,1palcový IPS displej s možností ovládání v rukavicích, rozlišením 1920 ×1200 a maximálním jasem 800 cd/m2, což umožní jeho čitelnost i na slunci. Zadní fotoaparát nabízí rozlišení 5 / 8 Mpix. Lze dokoupit čtečku čárových kódů či smartcard. Nechybí ani konektor pro připojení externí antény a možnou zástavbu do auta.

V Evropě se do prodeje tablet dostane v červnu 2014 za základní cenu nemalých 1 604 Ł (asi 53 900 Kč). Záruka činí 3 roky. Operačním systémem jsou Windows 8.1 Pro či Windows 7 Professional.

Zdroje: TechPowerUp, Panasonic

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jako má Renault svoji Dacii, podobně má Lamax značku BML (sdílí stejného majitele) - tedy produkt, který vždy bude o něco levnější za cenu kompromisů. U akčních kamer to dříve fungovalo, i když BML již dlouho nevyrukovalo s ničím novým. Proč by tomu mělo být jinak u reproduktorů? Říkám si. Rovnou kupuji nový reproduktor BML S6, nechce se mi totiž čekat. A lidi na srovnávači cen jej chválí...
Když jsme recenzovali LED lampu od Lamaxu dříve, musíme uznat, že jsme se nemohli zbavit dojmu, že zde převážila touha po designu nad funkčností. EasyLight1 je v tomto ohledu jiná, pracovní stůl osvítí perfektně a zvládne toho víc.
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek