Pondělí , 25. 11. 2024

Kateřina

Pořady ČT v plném PAL rozlišení online

13. 12. 2008

Česká televize spustila projekt iVysílání, který poskytuje zdarma na internetu její pořady v plném PAL rozlišení 720 x 576. Tento krok musíme ocenit, byť jde dost možná jen o reakci způsobenou kroky konkurenční Novy, která s kvalitativním posunem e-vysílání přišla dříve.

Bezplatnou službu hledejte na adrese www.ivysilani.cz. Nabízí živé internetové vysílání zpravodajské stanice ČT24, živé internetové vysílání vlastních pořadů uváděných na ČT1 a ČT2 i rozsáhlý archiv. Ten skýtá ke zhlédnutí téměř všechny pořady vlastní výroby České televize zpětně od 1. února 2005, tedy více než 15 000 hodin záznamu.


Za nejzajímavější věci zaplatíte

Zatím to zní téměř bezchybně. Ale pokud byste měli chuť podívat se například na některý z aktuálně vysílaných premiérových seriálů, který vám v televizi unikl, budete mít smůlu. Najdete jej pouze ve Videopůjčovně ČT, kde za něj musíte zaplatit. Jako koncesionáři, se mi tento postup ani trochu nelíbí. Ovšem to může být subjektivní a uvítám názory v diskusi.

Co takhle podpora HTPC?

Posun našich televizních stanic na internet, který nyní pozorujeme, je jen začátkem. Význam internetového diváka neustále poroste. Výhoda interakce je úžasná – díváte se na to, co si sami vyberete a kdy se vám to hodí. Jistě, někdy je příjemné odpočívat a nechat se jen unášet v bezvědomí sledováním klasického programu, který pro nás někdo jiný připravil. Díky tomu mají oba zcela rozdílné přístupy zajištěnu paralelní budoucnost.

Když už jsme se ale posunuli a rozšířili si obzory, proč nejít dále. Návaznost rozhraní „online televizí“ na webový prohlížeč je slabou stránkou řetězce. Je to ve velkém kontrastu s pohodlím obývacího pokoje. Přitom by stačilo jen málo. Vytvořit aplikace pro multimediální centra (HTPC), která nemají potíže nabídnout komfortní obsluhu a přitom jsou dostatečně universální a schopná zvládnout vše technicky.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Google přináší generativní umělou inteligenci a to přímo do své aplikace Mapy Google. Nově pomohou uživatelům najít zajímavá místa pomocí velkých jazykových modelů (LLM). Tato funkce bude odpovídat na dotazy týkající se doporučení restaurací nebo nákupů, například pomocí svého LLM „analyzuje podrobné informace Map o více než 250 milionech míst a důvěryhodné statistiky od naší komunity více než 300 milionů přispěvatelů, abyste mohli rychle zjistit, kam jít.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek