Neděle , 22. 12. 2024

Šimon

Recenze odolné powerbanky AData D16750 – strongman dobrodruh

Powerbanku D16750 jsem poprvé viděl na tiskovce společnosti AData a, když se přiznám, že mám tyto odolné věci prostě tak nějak rád, nepřekvapí vás, že jsem okamžitě zatoužil po jednom kousku na recenzi. Přání se mi splnilo, ba co víc: „Dejte jí, co proto!“ Dostal jsem požehnání k drsnějšímu zacházení…

31. 05. 2018

31. 05. 2018

Powerbanku D16750 jsem poprvé viděl na tiskovce společnosti AData a, když se přiznám, že mám tyto odolné věci prostě tak nějak rád, nepřekvapí vás, že jsem okamžitě zatoužil po jednom kousku na recenzi. Přání se mi splnilo, ba co víc: „Dejte jí, co proto!“ Dostal jsem požehnání k drsnějšímu zacházení, které dostatečně prověří, jak odolná tato věc opravdu je.

Portfolio powerbank má AData bohaté od levných z plastu, přes luxusnější v hliníku až po odolné.
 

Drsný krasavec v krásném balení

Balení powerbanky je doslova krásné a luxusní, nenechává vás na pochybách, že jste za „externí baterku“ zaplatili přes 1 000 Kč. Po otevření vyndáte powerbanku s jedním, kratším, USB kablíkem pro nabíjení. Toť vše, co také víc.

TIP: A-DATA A10050 V TESTU – HLINÍKOVÝ (GENTLE)MAN

Powerbanka mě hned okouzlila kvalitou zpracování, leštěný hliník v gumovém pouzdře po stranách slibuje opravdu výdrž. Parametry prozrazuje již název, tradičně popisující kapacitu 16 750 mAh. Dva porty pak nabízejí proud 2,4 A a 1 A (chvíli mi trvalo zjistit, který je který).

Samozřejmě nepřijdete o všechny možné ochrany proti přebití a podbití, přepětí, přehřátí. Na datasheetu slibovanou ochranu proti ohni jsem nezkoušel, přiznám hned. Umí také nabíjet současně s tím, když je nabíjena sama.

Teoreticky tak můžete využít pro rychlejší nabití třeba tabletu, pokud byste sami měli třeba jen 2A nabíječku – tu zapinout do powerbanky a z powerbanky nabíjet tablet 2,4 A. A stále máte volný 1A port třeba pro mobilní telefon, nepotřebujete tak možná kupovat silné USB nabíječky s více porty.

Pokud jde o výdrž tak při nabíjení mobilu mi přijde skoro nekonečná a přestalo se mi chtít sledovat, kolikrát a na kolik procent mi mobilní telefon nabila. Naopak jsem si pohlídal, jak zvládne můj tablet TrekStor s 8 500mAh akumulátorem. Ten jsem nabíjel 2krát a sice v těchto dimenzích: 19 % až 100 % a 24 % až 72 %, resp. tedy můj tablet nabije 1,3krát. Jinak řečeno mi dokázal držet skoro vybitý tablet celé odpoledne v chodu při sledování filmů, nemusel jsem tak „šachovat“ s kabely a elektrikou, powebanku jsem položil na klávesnici a ne nemusel se připravit o pohodlí postele.

K TÉMATU  Recenze Google TV box FV-1: Výkonný Android k televizi

TIP: TP-LINK TL-PB10400 – ENERGIE SBALENÁ NA CESTY

S ochranou IP67 nepronikne ani kapka…

Našim čtenářům jistě není tato zkratka neznámá, značí ochranu proti prachu, nebezpečnému dotyku a vodě. Co tedy slibuje testovaný kousek si osvěžme v tabulce níže. Prozradím, že do vody může a přežil mnohem víc.

Prvně jsme powerbanku položili na 30 minut do kbelíku s vodou. Žádný problém, pak jsem hned nabíjel a voda nepronikla k portům.

…to je jen začátek

Druhým testem bylo praní 30 minut na 30 oC s odstřeďováním na 100 – 300 ot./min. Do koberečku jsem powerbanku zabalil, aby mi v bubnu tak nemlátila a třeba ho nepoškodila, přeci jen váží skoro 400 g. Ale po testu jsem si říkal, že to bylo asi zbytečné. Vše opět přežila bez problémů.

Jako třetí test jsem zvolil mé oblíbené přejetí autem (proto ten strongman v nadpisu), které také šasi ustálo bez rozlomení či prasklin. Pouze se odřelo o drobné kamínky.

A když už jsem seděl v autě u čerpací stanice, zajeli jsme i k nedaleké samoobslužné mycí stanici a trošku ji potrápil ještě wapkou. Kryt portů těsní výborně, ani voda stříkaná pod tlakem z wapky zblízka nepronikla dovnitř. Jen se opravdu těžko otvírá, pokud jej důsledně zatlačíte. Musí zkrátka těsnit.

Co jí také neuškodilo, byl mráz. 7 hodin v mrazáku (vyndal jsem ji asi na 2 minuty, abych ji vyfotil na váze), kde bývá kolem -17 oC, ustála doslova s chladným klidem. Stále ukazuje, dle informačních diod kapacita neklesla (svítí stále všechny čtyři) a i nadále bez problémů dobíjí.

Má vůbec nějaké slabší stránky? Ano i ne. Od svítilny jsem dle propagačních fotek čekal doslova světelnou louč, která oslní letadlo. No, to se nestalo, to ho spíš oslní Brouček se svojí lucerničkou než zabudovaná LED svítilna. Ale vážně, můj levný telefon svítí o poznání jasněji. Zde je spíše bodové světélko, které (vzhledem ke kapacitě baterie) bude zase svítit celou dovolenou třeba nonstop. Někde v přírodě poskytne nouzový světelný zdroj a nebude ukrajovat moc z kapacity pro vaši elektroniku (akční kameru či telefon). Má pouze jeden mód, žádné blikání. Ale nekupujete baterku, nýbrž baterii, resp. powerbanku.

K TÉMATU  Apple chce více satelitů a pozemních stanic pro svou funkci SOS na iPhonech

Po té, co si se mnou powerbanka AData D16750 zažila, si po zásluze vybojovala ocenění našeho webu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Oblékněte své vánoční dárky do technologického šarmu! Naše recenze a doporučení pro letošní vánoční sezónu vám přináší špičkové tipy na technologické dárky, které rozjásají oči všech milovníků inovací. Od chytrých zařízení až po high-tech zážitky – darujte svým blízkým něco výjimečného, co nejen potěší, ale také jim přinese radost a moderní pohled na svět v jednom.
Spolu s novým laptopem VisionBook 14Wa s volným slotem pro 2,5palcový disk jsme se rozhodli otestovat jeho možnosti i pomocí SSD disku Transcend SSD230S. S kapacitou 512 GB zaplatíte sice jen o tisícovku méně než za notebook, přesto ale zkusme ilustrovat možný přínos pro slabší stroje.
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Nepřehlédněte

Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek