Sobota , 13. 07. 2024

Markéta

Diskuze k článku

12 komentářů

 1. Re: Recenze Sony Cyber-shot DSC-RX10 – vskutku robustní kompakt
  V článku výše jsem uvedl: “Snímač Exmor R CMOS – 13,2 mm × 8,8 mm (typ 1“). Celkový počet pixelů fotoaparátu: Asi 20,9 megapixelu, Efektivní počet pixelů fotoaparátu: Asi 20,2 megapixelu.”

  Omlouvám se všem, za zavádějící informaci, kterou jsem otrocky převzal přímo od Sony (typ snímače 1,0). NEJEDNÁ se o snímací čip s uhlopříčkou jeden palec, tedy 25,4 mm, ale o pouhých cca 16 mm. Obraz s tímto snímačem je i tak na velmi dobré úrovní a fotky i videa jsou na úrovni doslovně vysoké.

 2. Re: Recenze Sony Cyber-shot DSC-RX10 – vskutku robustní kompakt
  Dobrý den,digitální zoom je i v RAWU nebo se musí přepnout do JPG? Jako je to v DSC-RX100 III

 3. Re: Recenze Sony Cyber-shot DSC-RX10 – vskutku robustní kompakt
  Dobrý den. Jsem vlastníkem tohoto foto přístroje. Může mi někdo popsat jak nastavit histogram, podrobně. Děkuji. Nezobrazuje se mi a v menu jsem nenašel položku kde bych ho nastvil. Sony mám teprve dva dny a seznamuju se sní. Jinak mám odfoceno asi 100 fotek na různé ISO a to jak venku tak v místnosti a sony mě jen mile překvapil. Šum je pod kontrolou i při ISO 2000. Objektiv je opravdu skvělý, světelný a ostrost fotek je vyšší než z objektivu 18-105 u nikonu 5100. Přeji všem hezký den.

  1. Re: Recenze Sony Cyber-shot DSC-RX10 – vskutku robustní kompakt
   Dobrý den. Odpověď najdete bezesporu v příručce na internetu: http://pdf.crse.com/manuals/4477080631/CZ/print.html [130] Používání Prohlížení Prohlížení fotografií Přepnutí zobrazení displeje (při přehrávání)
   Tam to spolehlivě najdete. Hodně štěstí a povedených záběrů s tímto vyspělým přístrojem.

 4. Re: Recenze Sony Cyber-shot DSC-RX10 – vskutku robustní kompakt
  Téměř na konci prodeje jsem zakoupil SONY RX10 a mám hned dotaz: Nemohu nasnímat panorama. Buď to píše, že musim sledovat přesně šipku, když použiji stativ s panorama hlavicí, napiše to že pohyb je příliš rychlý. Nevím jak to nasnímat. Děkuji za případnou radu.

  1. Re: Recenze Sony Cyber-shot DSC-RX10 – vskutku robustní kompakt
   Dobrý den. Je už delší dobu, co jsem ten přístroj testoval. Není ovšem jediný, co tu panorama funkci u Sony má. Měl jsem při testování podobné problémy. Je zkrátka třeba, najít tu správnou rychlost při pohybu přístrojem do strany. Musíte se obrnit trpělivostí a zkoušet a zkoušet, až se Vám panoramatický snímek povede. Víc bohužel poradit nedokáži. Hodně štěstí a buďte zdráv. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…
Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...
Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek