Pátek , 29. 11. 2024

Zina

Tech společnost odhalila kompostovatelné kryty na telefon, ze kterých vyrostou rostliny

27. 12. 2023

27. 12. 2023

Plastové kryty na telefony jsou sice oblíbené pro svou cenovou dostupnost, ale jejich rozklad trvá dlouho, což vede k obavám z jejich dopadu na skládky a ekosystémy. Vliv plastů na životní prostředí obecně nelze ignorovat, protože mohou přetrvávat v životním prostředí stovky nebo dokonce tisíce let, což vede k dlouhodobému znečištění. Ve spojení technologií a inovací ohleduplných k životnímu prostředí představila společnost iGreen Gadgets kryt na telefon primárně pro iPhony, který je kompostovatelný a může vykvést do minizahrádky plné sedmikrásek, pomněnek a bazalky.

Kryt má stojan na osivo

Kryt iGreen Cover se dodává ve verzích přizpůsobených pro iPhone 13, 14 a 15 Pro. Jeho vnitřek je opatřen vodou ředitelným ochranným filmem. Jak se tento film během rozkladu rozpouští, odhaluje se skrytý rezervoár semen. Kryt je vyroben z kukuřičného škrobu a zajišťuje rychlou absorpci a rozklad v půdě. Uživatel potřebuje zalévat kryt pouze při zasazení do půdy. Jakmile se kryt roztaví, vložená semena se uvolní a distribuují do země níže, což uživatelům umožňuje bez námahy pěstovat bylinky nebo květiny z jejich likvidovaného krytu iPhonu.

Původní cena byla 22,00 EUR, v současnosti je k dispozici za 17,99 EUR za kus. Zelená barva krytu telefonu symbolizuje bazalku, žlutá sedmikrásku a modrá pomněnky.

Rostliny rostou okamžitě, tvrdí společnost

Společnost iGreen Gadgets vysvětlila své poslání a uvedla, že jejich kryt byl vyroben tak, aby pomohl lidem a společnostem pochopit, jak škodlivé jsou plastové kryty na telefony pro životní prostředí. Mnozí nevědí, že k výrobě krytů na smartphony se ročně spotřebuje přes 20 000 tun toxického plastu. Ročně se celosvětově prodá kolem 1 miliardy krytů a téměř všechny obsahují asi 20 gramů plastu, který nelze recyklovat. To dává dohromady více než 20 tisíc tun plastu ročně a trvá asi 500 let, než se tento plast rozpadne.

K TÉMATU  Bezpečnost ve znamení (nejen) cloudu

Většina pouzder na telefony je vyrobena z různých typů plastů, které jsou smíchány dohromady, takže je obtížné je recyklovat nebo znovu použít. V současné době je jediným způsobem, jak se zbavit většiny plastových krytů, jejich vyhození na skládku nebo spálení, ale obě tyto metody jsou škodlivé pro životní prostředí, protože kryty se nerecyklují. Kryt iGreen iPhone vyvinutý v Itálii je výsledkem dvouletého výzkumu a vývoje materiálů.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Google přináší generativní umělou inteligenci a to přímo do své aplikace Mapy Google. Nově pomohou uživatelům najít zajímavá místa pomocí velkých jazykových modelů (LLM). Tato funkce bude odpovídat na dotazy týkající se doporučení restaurací nebo nákupů, například pomocí svého LLM „analyzuje podrobné informace Map o více než 250 milionech míst a důvěryhodné statistiky od naší komunity více než 300 milionů přispěvatelů, abyste mohli rychle zjistit, kam jít.
Pro mnoho lidí neexistuje nic horšího, než když musí trávit nekonečné chvíle čekáním až skončí reklamy na YouTube. Když se poprvé objevila možnost předplatného bez reklam, pro řadu lidí to byla spása. Je ale neuvěřitelné, kolik lidé je ochotných platit za to, aby se nemuseli s reklamami trápit. YouTube dosáhl tento měsíc důležitého milníku pro své úrovně placené hudby a videa, když celosvětově překonal hranici 100 milionů odběratelů.
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Aktualizováno o fotky dodaného štítu! Nedostatek ochranných pomůcek se stal v boji s nákazou Covidem-19 celosvětovým  problémem. Jejich absence přímo ohrožuje ty, kteří za nás bojují v první linii. Zdravotníci, policisté, hasiči a mnoho dalších, kteří přicházejí do styku s nákazou každý den, nemají dostatek vybavení, které by je dokázalo ochránit. To jsme se rozhodli změnit.
Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?

Nepřehlédněte

Klasický tablet s Androidem naši redakci delší dobu míjí. Proč tedy nezkusit 8palcový tablet od španělského výrobce elektroniky (především audio techniky) Energy Sistem, který je na našem trhu novinkou a jako takový nabízí moderní operační systém Android 7.0 „Nougat”?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek