Pondělí , 21. 07. 2025

Ilja

Vysokorychlostní signálový procesor dokáže analyzovat 400 000 snímků současně

12. 01. 2024

12. 01. 2024

Tým globálních vědců, vedený profesorem Davidem Mossem z Swinburne University of Technology, představil ultra-vysokorychlostní signálový procesor, který dokáže analyzovat ohromujících 400 000 obrazů v reálném čase současně. Může také provádět 34 různých činností současně, jako je hledání hran objektů, zjasňování hran a opravování rozmazání v pohybu.

Současné zpracování 400 000 videí

Splnění požadavků na zpracování velkého množství informací v reálném čase představuje výzvy, pokud jde o rychlost zpracování a spotřebu energie, zejména s tradičními technologiemi zpracování elektrických signálů, které čelí omezením. Vysokorychlostní signálový procesor, jehož princip je vyobrazen níže, analyzuje 400 000 snímků současně.

Tato technologie poskytuje řešení, protože její uplatnění je široké v oblasti strojového učení a robotického vidění. Nachází uplatnění v různých oblastech, včetně samořídících aut, dronů, sledování růstu buněk pro analýzu virů a rakoviny, optických neuronových sítí, vysokorychlostního zobrazování, 3D holografických displejů a dalších.

Tato převratná inovace překonává konvenční elektronické procesory pracující v gigabajtech/s a pracuje s ohromující rychlostí 17 terabitů/s – více než 10 000krát rychleji. Na rozdíl od tradičních metod je tento nový systém nejen super rychlý, ale také velmi flexibilní, což znamená, že může dělat spoustu různých úkolů, aniž by měnil své fyzické části. K rychlému rozhodování v reálném čase, zejména v aplikacích, jako je autonomní řízení a umělá inteligence, je potřeba superrychlá analýza videoobrazu.

Klíčem k dosažení této pozoruhodné rychlosti je integrovaný optický mikrokomb, speciální technologie, která podle Mosse překonává omezení šířky pásma a energie v elektronických systémech. Vědci k tomu použili něco, čemu se říká integrovaný krystalový mikrohřeben Kerr soliton.

„Toto mění hru,“ řekl Moss pro Techxplore. „Jedná se o přenosná, ultra-přesná optická pravítka, která by mohla být použita pro vše od ručních skenerů dechu po detekci malých pohybů objektů ve vesmíru nebo hledání exoplanet podobných Zemi.“

K TÉMATU  Novinky do HTPC v roce 2008

Integrovaný krystalový mikrohřeben Kerr soliton je kompaktní zařízení, které kombinuje komponenty pro generování specifického typu vln pomocí krystalového materiálu. Toto zařízení se používá v aplikacích souvisejících s optikou, fotonikou a případně vysokorychlostním zpracováním signálu, jak je navrženo ve studii. Studie byla publikována v časopise Communications Engineering.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.
Nabídka Umaxu v posledních týdnech zažívala změny – a sice ve složení procesorů, kdy mělo býti více modelů s „Gemini Lake“, ale nestane se tak v brzké době. Intel nestíhá, takže pokud jste čekali na novou generaci úsporných mobilních procesorů, jiná možnost než 14Wg Plus nezůstává. Což nevadí, on se totiž notebook povedl, opět je o něco lepší.
Znáte cloudové úložiště? To je to magické místo, kde mizí vaše data, aby se znovu objevila kdekoli na světě, kdykoli si vzpomenete. Ale jak bezpečné toto místo je? A může váš cloudový účet někdo vykrást, nebo jsou vaše data chráněná lépe než Fort Knox? A co vlastně znamená end-to-end a zero-knowledge šifrování nebo dvoufaktorová autentizace? Připravte se na informativní jízdu světem cloudové bezpečnosti, kde zjistíte, zda jsou vaše online data skutečně v bezpečí.   
Tato věc patří do trochu jiného soudku, než běžně testujeme. Značka TrueLife patří do portfolia české společnosti elem6, které čítá také značku Lamax. Zaměřuje se na elektroniku určenou k péči o zdraví či tělo jako elektrické kartáčky, chytré váhy či teploměry, tlakoměry. S jednou takovou novinkou vás zkusíme v rychlosti seznámit.
Do kompletace portfolia akčních kamer od Niceboy nám chyběl poslední a nejnovější model mířící na nenáročného zákazníka, klidně dítě či teenagera, který touží ovládat ji přes mobilní telefon. Niceboy obohatil svůj základní typ VEGA o podporu Wi-Fi právě pro účel komunikace s majitelem a jeho telefonem. My vám model VEGA wifi nyní představíme.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek