Pátek , 27. 09. 2024

Jonáš

Web X vrací emotikony z vodní pistole na realistickou zbraň

Uživatelé na Twitteru/X zjistili, že po šesti letech se při výběru emoji pistole nyní zobrazuje obrázek zbraně místo vodní pistole. Existence konkrétních emotikonů závisí spíše na konsorciu Unicode a jeho každoročních rozhodnutích než na konkrétních firmách, jako je Apple, Google nebo Twitter. Každá společnost si vytváří svůj vlastní grafický design a nyní to X prokázala tím, že jde proti průmyslově uznávaným standardům.

22. 08. 2024

22. 08. 2024

Pod emotikonem „pistole“ očekávejte střenou zbraň

Podle Emojipedia Twitter/X aktualizoval svůj design emoji pro slovo „pistole“ a vytvořil z něj obrázek střelné zbraně. Zdá se, že pistole se stala oficiálním emotikonem kolem roku 2010 a Emojipedia má graf ukazující její design od roku 2013 dále. Původně každá firma zobrazovala emotikony jako střelnou zbraň, kromě Microsoftu, který ji navrhl jako paprskovou zbraň ve stylu Buck Rogers.

V roce 2016 ji ale Apple změnil ze střelné zbraně na vodní pistoli. Nebyla to jediná změna emodži související se střelnou zbraní , kterou tehdy provedla.

Do roku 2018 se s Applem dohodly Google, Microsoft, Samsung, Facebook a Twitter. Každý emotikon pistole byl jiný, ale každý byl obrazem vodní pistole.

Twitter změnu neoznámil a vzhledem k tomu, jak je vzhled emotikonů ovládán jednotlivými platformami, staré emotikony vodní pistole se stále objevují v aplikaci iOS Twitter. Ale přidáním přes prohlížeč získá nový design zbraně.

Údajně se nový design začal zavádět v aktualizaci Twitter/X dne 18. července 2024. V červenci 2023 společnost přepracovala emotikony, včetně „Prosebné tváře“, ale zdá se, že jde o první záměrnou revizi zpět na předchozí designový nápad.

Samostatně konsorcium Unicode zvažovalo návrhy na nové emotikony. Pokud projdou, budou obvykle přidány do zařízení Apple během několika měsíců.

Obrázek v článku: Emojipedia

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Google se vzdává plánu Chrome zbavit se souborů cookie třetích stran

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Když jsme recenzovali LED lampu od Lamaxu dříve, musíme uznat, že jsme se nemohli zbavit dojmu, že zde převážila touha po designu nad funkčností. EasyLight1 je v tomto ohledu jiná, pracovní stůl osvítí perfektně a zvládne toho víc.
O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
Do kompletace portfolia akčních kamer od Niceboy nám chyběl poslední a nejnovější model mířící na nenáročného zákazníka, klidně dítě či teenagera, který touží ovládat ji přes mobilní telefon. Niceboy obohatil svůj základní typ VEGA o podporu Wi-Fi právě pro účel komunikace s majitelem a jeho telefonem. My vám model VEGA wifi nyní představíme.
Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek