Pátek , 12. 07. 2024

Bořek

Sestava – je OK?

Můžu poprosit o vyjádření odborníků…?

Case – Thermaltake Bach VB8000BNS
Základní deska – GIGABYTE MA78GM-S2H
Procesor – AMD Dual-Core Athlon X2 5050e (45W)
Paměť – 2GB DDR2 800MHz PC6400 CL5 KINGSTON BOX
Pevný disk – SEAGATE 2.5″ Momentus 7200.3 160GB, SATA II NCQ, 16MB cache, 7200ot, PMR, ST9160411AS
Blu-ray vypalovačka – LG GGW-H20L Blu-ray
Zdroj – XILENCE power 600W, ATX2.2, aktivní PFC, 4xSATA, 2xPCI-E, 0dB(A) smart-fanless
TV karta – 2x Pinnacle PCTV Dual DVB-T Pro PCI 2000i
Firewire 800 řadič – KOUWELL 1314E
OS – Windows Vista Ultimate 32bit + TV Pack

Moje otázky jsou: jaký větrák?

P.S. Sestava bude v místnosti, kde i spím – tzn. potřebuji sestavu, která bude při močním nahrávání co nejtišší.

Přidejte komentář

11 komentářů

 1. Re: Sestava – je OK?
  No šlo mi o to, že je to pasiv. Ale stejně tam nějaké větráky budou, já vím 🙄

  Jaké byste mi doporučil?

 2. Re: Sestava – je OK?
  A ještě pár dotazů…

  1. Stačí mi tedy na tuto sestavu 300W? – tuším, že určitě

  2. S jakým typem chlazení budu mít tuto sestavu natolik tichou, aby mi při nahrávání nevadila při spaní, když ji budu mít cca 2,5 metru od sebe?

  3. Jak nejlépe vyřešit datový disk? Externě přes wi-fi, přes dlouhý kabel přes Firewire 800, nebo přímo do case jako druhý disk?

  Moc děkuju za rady.

 3. Re: Sestava – je OK?
  S tím rušením je to subjektivní, mě by například rušila v každém případě a to i kdyby místo disku byl SSD. I když celkově to bude sestava tichá… 300 W zdroj stačí. Dost dat se vejde i na ten 2,5″ disk. Pro velké sbírky je nejlepší NAS někde na síti (kabel-ethernet).

 4. Re: Sestava – je OK?
  Díky. A ještě poslední věc. Snažil jsem se někde najít, jestli tv karta v mé sestavě podporuje vysílání / nahrávání v HD kvalitě… Nikde jsem to specificky nenašel napsané. Nativní vlastnost tv karet to asi není, že? (podle toho, co jsem se dočetl). Pokud je, jaká je spolehlivá (že bych si tam dal jeden ten pinnacle a jednu pro HD) – je možná i takováto kombinace?

  Vím o kartách Leadtek WinFast, které podporují HDTV, ale neobjevil jsem žádnou se dvěmu tunery (chci 2 karty s dvojitým tunerem)

 5. Re: Sestava – je OK?
  DVB-t HD je myslím věc hlavně softwarová – dekóduje to přehrávač. O leadteku jsem taky slyšel, že to umí. Ale určitě i mnohé jiné…

 6. Re: Sestava – je OK?
  No tak HD bych v našich podmínkách neřešil. Zatím tak vysílá jen Nova a to asi jen v praze a ještě ne všechno. Opravdové HD asi bude až s příchodem DVB-T2 a na to už bude potřeba jiné karta. A kdy se tak stane je dost předčasné když jsme ještě ani nepřešly na DVB-T. Jediné kde má cenu řešit HD je u satelitu nebo kabelu.

 7. Re: Sestava – je OK?
  [quote=”libmos”]2. S jakým typem chlazení budu mít tuto sestavu natolik tichou, aby mi při nahrávání nevadila při spaní, když ji budu mít cca 2,5 metru od sebe?[/quote]
  Nikto sa tomu este nevenuje, ale dovolil by som si podoktnut, ze nie je vhodne aby v miestosti, kde sa bude spat, bolo taketo zarianie “ON LINE”… 🙁

 8. A privacy-centric Conversational AI platform leveraging AI Agents, Commercial and Opensource LLM support to centralize knowledge, thereby enriching collaboration and facilitating streamlined automation. WorkHub empowers users with versatile conversational bots and tools that provide insights, knowledge, and data-driven actions. With seamless integration capabilities, Workhub can be connected to any database and applications, ensuring comprehensive access to information.Visit – https://workhub.ai/

 9. This article is a treasure trove of information for anyone looking to build their own HTPC. I especially appreciate the detailed hardware recommendations and the step-by-step instructions.Oh, and did you know there’s an online game called Monkey Mart where you can buy and sell virtual monkeys? It’s hilarious! I’m definitely going to check it out after I finish building my HTPC.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.