Pátek , 12. 07. 2024

Bořek

Canon XA10 vs Sony HDR-FX1000e

Dobrý deň, s kamerami vyššej amatérskej triedy nemám žiadne skúsenosti. Ešte jedna výplata a až donedávna som si chcel zakúpiť Sony HDR-FX1000e, avšak pred pár dňami som vygooglil ďalší zázrak: Canon XA 10. Obidve sú veľmi dobre hodnotené, avšak cena Canonu je takmer o polovicu menšia. A to ma veľmi znepokojuje. Môže sa Sony HDR-FX1000e (3000€) vyrovnať Canonu XA10 (1600€) s takým cenovým rozdielom? Mám záujem natáčať v teréne, deň/noc, slowmotion efekty sú samozrejmosť, ďalej postavy, náročné pohyby, to všetko sa bude ďalej postprodukovať v čo možno najlepšej kvalite. Rád uvítam rady, kritiku a skúsenosti na obidvoch frontoch.

vopred ďakujem. Lukáš B…

Přidejte komentář

140 komentářů

 1. Re: Canon XA10 vs Sony HDR-FX1000e
  Jestli jste uvažoval o Sony HDR-FX1000e a vyznáte se v natáčení videa, bude pro Vás nejspíše jinak skvělá XA10 zklamáním. Má skvělý obraz i zvuk, ale má toho bohužel ještě moc společného s amatérskou třídou. K Vámi avizované Sony HDR-FX1000e ,je srovnatelnou konkurencí XF100, která má plně profesionální nastavení a funkce. Canon XA10 je velmi dobrá kamera pro toho, kdo nechce překročit “amatérské možnosti natáčení”. Vaše požadavky směřují spíše výše a XA10 by pro Vás byla později mimo cenovou výhodnost, jak jsem se již zmínil zklamáním. Nastavování parametrů prostřednictvím dotykového displeje by přineslo brzy rozčarování. Je na místě si kameru osahat, řádně vyzkoušet a rozhodnout. Při koupi přes internet máte 14 dní na její vrácení bez udání důvodu. Tedy v Čechách. Jak je tomu na Slovensku nevím.

 2. Re: Canon XA10 vs Sony HDR-FX1000e
  Zdravím!
  Nevím, co jste nakonec zakoupil, ale pan Romulus66 má pravdu. Canon XA10 je vylepšenou HF-S21 a nyní S30, resp. Canon-Legria (aneb u Sony písmeno E na konci, že) G10. Jde o dobrou “kamču na dovču”. Sonka FX1000E je srovnatelná např. s Panasonicem CV160. Jde o profi-třídu kamer.

 3. Re: Canon XA10 vs Sony HDR-FX1000e
  ahoj všem…mám dotaz na zdejšího odborníka Romuluse :)) jestli můžu..sháním kameru(foták) na natáčení video recenzí kosmetiky..v interiéru….a nevím si absolutně rady..zda zvolit,kameru,foták,..jde mi především o kvalitu obrazu,zaostřování(na produkty) věrohodnost barev atd…cena do cca 11 000….koukala jsem na Canon HF M 506…ale i na fotáky sony v podobné ceně ale vůbec netuším který zvolit:)). :geek: 😀 děkuji komukoliv ,kdo poradí…jinak jsem i na FB ..Vladka Dark..ráda pokecám i tam na toto téma..díky.

 4. Re: Canon XA10 vs Sony HDR-FX1000e
  Děkuji stistkomoje za kompliment. Kéž bych to jednou na odborníka dotáhl. 😉 Odpověď na Vaší na první pohled snadnou otázku není nejjednodušší. Hranice 11000Kč je posazena dle mého názoru hodně nízko. Taková kamera musí mít možnost buď ručního zaostření nebo VELMI spolehlivou automatiku. Taky je podstatná světelnost objektivu, vzhledem k záměru natáčet v interiéru. To je v cenové hladině, kterou jste si nastavila tak nějak těžko realizovatelné. Já se přiznávám, že se v levných kamerách příliš neorientuji. Ony jsou tak nějak všechny na stejné (nedokonalé) úrovni. Také se nezmiňujete v jakém rozlišení se chystáte svá videa natáčet. Předpokládám že minimálně v HD, tedy 1440 x 1080, aby byly ve výsledku na produktech, které hodláte recenzovat detaily, jako např. drobné nápisy. Konkrétní radu tedy poskytnout nedokáži. Snad jen – hledejte na internetu recenze kamer, včetně obrazových na YouTube a buďte pozorná. Snad naleznete co potřebujete. P.S. s Canon HF M 506 nemám žádnou vlastní zkušenost, a proto si ji netroufám doporučit nebo naopak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.