Sobota , 22. 06. 2024

Pavla

Panasonic DMR-E55

Ahoj chytré hlavy,
vlastním relatívně starý DVD rekordér Panasonic DMR-E55. Po vložení jakéhokoliv disku (včetně RAM) hlásí NO READ (žádné čtení), nebo NO DISK (žádný disk). Je to opravdu již na vyhození ? Tak to by mně značka Panasonic hodně sklamala. Vsadil jsem na tuto značku, protože v roce 2004 jako jedna z mála nabízela záznam na RAM disk (tenkrát se cena rekordérů s hardiskem pohybovala hodně vysoko). I toto zařízení nebyla v té době zrovna levná záležitost. Jeho předchůdce (VHS) mi spolehlivě sloužil snad 10 let. Proto jsem sáhnul po této značce i v roce 2004 a doufal, že mi bude sloužit déle než 4 roky. Značkový servis mi zdělil, že odešla čtecí mechanika (nebo optika) a opravy se pohybují kolem 4 tis. korun. Při cenách dnešních rekordérů s hardiskem je to opravdu pak již na vyhození. Než však vyhodím těch bezmála 11 tis. korun do popelnice, obracím se na vás, “Chytré hlavy”: opravdu je to již na popelnici ?
Díky

Přidejte komentář

159 komentářů

 1. Re: Panasonic DMR-E55
  Ano. 4 tisíce je ještě slušná cena, někdy chtějí 6-7 tisíc 😡 Ale výměna se stejně nevyplatí. Jedině sehnat jiný stejný model a použít mechaniku z něj.

 2. Re: Panasonic DMR-E55
  Vzhledem k tomu, že tam jsou úplně normální vypalovačky, zkuste koupit nějakou za pětikilo (LG, ASUS…) a šoupnout jí tam.

 3. Re: Panasonic DMR-E55
  Tak vyjít to sice může, ale taky nemusí. Proto nekupovat, ale vzít z PC nebo půjčit na vyzkoušení. Případně kuchnout a podívat se, co je tam za vypalovačku a zda by se nedala sehnat (třeba u číňanů na ebay).

 4. Re: Panasonic DMR-E55
  Měl bych k Vam přaní ..Mam, DVD Rekorder Panasonic DMR-E55 …Koupil jsem ho levně ale nemam k tomu navod,je mozné mě ho poslat ,ovšem ,když Vaš DVD rekorder nebudete už používat………. Děkuji předem ..z pozdravem Pavel Vrbas z Chomutova..

 5. Re: Panasonic DMR-E55
  když zmačknu jakekoliv tlačíto na ovladačce,tak se na displeji objeví REMOTE DVD 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.