Středa , 24. 07. 2024

Kristýna

Zapojení 2 videorekordérů

Prosím o radu,jak zapojit 2 videorekordéry .Mám televizor SONY BRAVIA KDL32BX3xx , připojil jsem bez problémů satelit skartkou,bez problémů videorekordér SONY RDR-HXD870 přes HDMI. ale potřebuji ještě připojit videorekordér zn.LG – LV3798 na kazety.Má jenom skartku,což jsem se pokusil o zapojení,jenže je to nefunkční.To druhé video na kazety bych používal pouze z nostalgie na přehrávání starých nahrávek.Tak byl bych rád,kdyby mi někdo dovedl poradit se správným zapojením.Děkuji Vám.

Přidejte komentář

114 komentářů

 1. Re: Zapojení 2 videorekordérů
  Když odpojíte fungující SCART kabel ze satelitu a zapojíte ho do spodního SCARTu na videorekordéru označeného AV1, tak to nefunguje?
  http://diplodocs.cz/uzivatelska-prirucka-navod-k-obsluze/LG/LV3798-_2

  Jediné, co mě napadá, je to, že u TV musí být příslušný SCART vstup, do kterého máte připojený videorekordér (tedy AV1 nebo AV2 na TV), nastavený v menu TV na kompozitní (Composite). Často tam bývá jako výchozí nastaveno RGB, YUV nebo S-Video a to s analogovým videorekordérem nefunguje.

  Konkrétně to bude horší, protože jsem nenašel PDF manuál na evropskou verzi SONY KDL-32BX300 a americká verze nemá žádný SCART vstup, takže tam je menu jiné. V této webové prašivině suplující manuál jsem nastavení AV vstupů nenašel:
  http://support.sony-europe.com/tvhc/imanual/menus.aspx?site=odw_cs_CZ&m=KDL-32BX300

 2. Re: Zapojení 2 videorekordérů
  Televizor má 4 HDMI vstupy a 2 vstupy SKART a v menu se zapojují. Kdybych připojil antenu do kazetového rekorderu a z něj zase do TV ,tak by to s velkou pravděpodobností fungovalo tak jako dříve,když jsem měl pouze jeden rekordér.Ale přece nemohu stále přendavat antenu z jednoho do druhého.Já bych potřeboval aby stávajíci starší rekordér byl funkční jen na přehrávky kazet
  a nahrávat na kazety nehodlám.Mělo by to jít,buď v nastavení TV či jinak.Přece přehravače na ten způsob fungují. Děkuji Vám za odpověď, i ta byla pro mne přínosná.

 3. Re: Zapojení 2 videorekordérů
  Pokud na videorekordér nechcete nahrávat, tak do něj žádný anténní koaxiální kabel zapojovat nemusíte. Sice ta možnost posílat obraz a zvuk z videorekordéru do TV po koaxiálu existuje, ale z hlediska kvality obrazu to je mizérie.

  Takže stačí, když propojíte SCART kabelem zásuvku AV1 na videorekordéru a například zásuvku AV2 na TV. Pak v menu TV musíte nastavit pro vstup AV2 správný mód, a to Kompozitní. Pak už stačí na TV zvolit jako zdroj obrazu vstup AV2.

  Pokud toto nastavíte a pokud máte správný kompletně osazený SCART kabel a ne nějaký ošizený jednosměrný, tak to musí fungovat. Ověřit to můžete snadno. Když kabel vytáhnete z videorekordéru a zapojíte ho do satelitu, tak to musí fungovat taky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.