Pondělí , 15. 04. 2024

Anastázie

HDMI, DVI, VGA, Svideo, SCART kompexni otazka

Dobry den,

chtěl bych zjistit, jestli lze nejak vyjárdit závislost mezi faktory – rozliseni a druh kabelu. Zajímalo by mne jestli (a pokud ano, na jakych hodnotach kabely konci) je schopny napriklad VGA kabel schopny prenest 1080p rozliseni.
Jestli se s typem kabelu poji nejaky standard ktery obsahuje informace o moznostech rozliseni, jeho dokodovani (barevnou skalu) a dekodovani.
Pokud bych mel patrat dal, zajimalo by mne jestli je vubec nutne obnovovaci frekvenci zvysovat, jestli neni uz sam osobe omezena “obnovovaci frekvence” meho PC a to jak grafickou kartou tak spíše operačním systemem. O DVD ani nemluvim, zde bych mozna taky potreboval vysvetlit nutnost vyssich obnovovacich frekvencich kdyz se dnes filmy netoci kvalitneji nez 25-50snimku za vterinu.
Je mozne ze pletu spoustu pojmu dohomady, predem se omlouvam

Přidejte komentář

97 komentářů

  1. Re: HDMI, DVI, VGA, Svideo, SCART kompexni otazka
    Vyjádřit to lze, ale asi nijak exaktně. Například SCART přenese maximálně 720×576, YPbPr/YUV zvládne tuším až 1080i. VGA kabel přenese hodně vysoké rozlišení, ale už někde od poloviny jeho schopností to stojí stejně s kvalitou za prd, takže to nemá cenu…

    Pro úplné začátečníky potom:

    http://www.digilidi.cz/neni-hdmi-jako-hdmi
    http://www.digilidi.cz/jak_zapojit_DVD_prehravac

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.