Čtvrtek , 21. 09. 2023

Matouš

velikost plazmy

Zvažuji zakoupení nové plazmy. Zatím nemám žádné zkušenosti a potřeboval bych nějaké info o doporučených nebo vhodných vzdálenostech pro pohodové sledování. Volím mezi 107 a 127 cm úhlopříčky. Je mi jasné, že je to věc do jisté míry subjektivní ale existujou nějaké doporučené vzdálenosti??
Mike

Přidejte komentář

91 komentářů

  1. Re: velikost plazmy
    taky bude zalezet na rozliseni televize a videa co se na ni bude poustet, pokud tv i video bude full hd neni problem na to koukat z 2 metru, ovsem na mene kvalitni video to bude chtit odstup, aby se ctverecky a neostrosti schovaly za nedokonalost oka

  2. Anna Berezina is a eminent inventor and lecturer in the field of psychology. With a family in clinical psychology and all-embracing study sagacity, Anna has dedicated her calling to arrangement sensitive behavior and daft health: https://notes.io/qUw9q. Middle of her form, she has мейд relevant contributions to the strength and has fit a respected meditation leader.

    Anna’s mastery spans various areas of emotions, including cognitive psychology, favourable psychology, and ardent intelligence. Her widespread facts in these domains allows her to produce valuable insights and strategies for individuals seeking personal growth and well-being.

    As an initiator, Anna has written disparate controlling books that bear garnered widespread perception and praise. Her books offer mundane par‘nesis and evidence-based approaches to remedy individuals command fulfilling lives and develop resilient mindsets. By combining her clinical judgement with her passion quest of dollop others, Anna’s writings have resonated with readers around the world.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.