Pátek , 12. 07. 2024

Bořek

bitrate mpeg4/mpeg2

cau potrebuju radu ohledne nastaveni bitrate

ripuju dvd (mpeg2) na disk do matrosky .mkv (mpeg4 x.264) a potrebuju poradit o kolik muzu snizit bitrate u x264 oproti bitratu u mpeg2,abych nedoslo ke kvalitativnim ztratam … teoreticky bych si moch nechat video v mpeg2, ale proc neusetrit trochu mista kdyz x.264 slibuje lepsi kvalitu komprese … (nebo proste musim nechat bitrate stejny jako u mpeg2?)

muzete mi prosim poradit nejake konkretni hodnoty? diky (jelou.cherw@seznam.cz)

Přidejte komentář

101 komentářů

 1. Re: bitrate mpeg4/mpeg2
  Bitrate samozřejmě stejný nenechávejte, to by ta komprese potom neměla smysl. Jde právě o to, že třeba MPEG-4 má při výrazně nižším bitrate stejnou kvalitu, jako MPEG-2. Většinou stačí bitrate mezi 1000-1800 kbps.

 2. Re: bitrate mpeg4/mpeg2
  bude rozdil v kvalite ripu mezi 1pass a 2pass procesem kodovani do mpeg 4 pri ABR 2000 kbps a vubec stejnym nastaveni. vim ze 2pass mi vyhodi presnejsi velikost, ale o tu mi nejde

 3. Re: bitrate mpeg4/mpeg2
  2pass je samozřejmě lepší, protože nastaví datový tok variabilně, tzn. třeba pro “rychlé scény”, kouř, déšť a podobně vyhradí více dat a tak v těchto momentch bude obraz kvalitnější, než při konstantním toku. Při 2000 kbps si ale jinak myslím nebude ve většině filmu rozdíl až tak velký.

 4. Re: bitrate mpeg4/mpeg2
  sem myslel ze uz to je mirne variabilni – VBR varialbe bitrate, CBR – constatnt bitrate a ABR – ?

 5. Re: bitrate mpeg4/mpeg2
  Ani nevím, osobně mám za to, že opravdového VBR se dosáhne právě 2passem a vícepassem.

 6. Re: bitrate mpeg4/mpeg2
  sem myslel, ze to bude neco jako automatic bitrate, ale logicky k tomu pravymu variabilnimu bude treba ten pred-pruchod. btw kdyz uz sme u toho k cemu je ten 3 pruchod?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.