Pátek , 12. 07. 2024

Bořek

Data z mrtvého mobilu

Žádám někoho kdo se vyzná v tom,jak dostat upomínky v mobilu,který již není možno nastartovat do jiného mobilu(mám tam upomínky s firmy na celý rok….)Jedná se o Nokii N96.Dík

Přidejte komentář

142 komentářů

  1. Re: Rada nad zlato
    Nokii N96 neznám, ale mrtvé firemní Nokie vozím do servisu s podobným problémem často, protože kolegové sami data v mobilech nezálohují a mobil z ruky dát nemůžou ani na chvíli, abych jim to zazálohoval já.

    Co jsem pochytil z rozhovorů se servisními techniky, tak interní paměť mobilu, kam se data ukládají, je bez nastartování mobilu nepřístupná. Nejčastější závada mobilních telefonů je stejná jako u veškeré elektroniky – degradace pájených spojů pájkou (lidově cínem) bez příměsi olova (díky EU za RoHS). Pokud v servisu mají schopného technika, který to špičkově umí s “horkovzdušnou” pájkou, je určitá šance, že mobil oživí. Samozřejmě se to povést nemusí a taky je riziko, že se při této operaci zahřátím paměť vymaže. A závada taky může být samozřejmě i jiná – nějaká vadná součástka a je vymalováno.

    Je možné, že existuje nějaká možnost připojit nějaké čtecí zařízení přímo na vývody čipu s pamětí na základní desce a data přečíst, ale předpokládám, že by to nebyla jednoduchá ani levná operace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.