Úterý , 21. 05. 2024

Zbyšek

Propojeni Tv DVD a setoboxu + 5.1??

Zdravím všechny.
Mam problém s propojením TV DVD setoboxu 5+1 systemu genius!!
Chtěl bych vas poprosit o radu!!Kdo ví porad te mi prosím!!
Mam propojene DVD a 5.1 a TV.A chtel bych vedet jestli jde DVD v kterem je 5.1 dale propojit ze setoboxem a dale k TV!!
Bude tento komplet fungovat nebo k tomu neco potrebuji!!Jde mi jen o to ze chci mit 5.1 propojene i ze setoboxem abych mohl vyuzit i bedny k TV!!
Predem dekuji za rady a odpovedi!

Přidejte komentář

123 komentářů

 1. Re: Propojeni Tv DVD a setoboxu + 5.1??
  V běžném pozemním TV vysílání (DVB-T) je jen stereo zvuk. Pomocí DVD přehrávače z něj 5.1 nevyčarujete. Za prvé běžné DVD přehrávače žádné vstupy zvuku nemají a za druhé ze stereo zvuku nelze skutečný 5.1 zvuk nijak vyrobit. Maximálně lze našvindlovat pseudovícekanál pomocí nějakého zařízení, které obsahuje například dekodér DPL II – například pomocí 5.1 AV Receiveru.

  5.1 set Genius můžete k Set-top-boxu nebo k TV samozřejmě připojit. Pokud použijete stereo vstup na Geniusech (TV, AUX1 nebo AUX2), budou hrát všechny bedny v módu “All-Stereo”, kdy levý přední a levý zadní satelit hrají oba to samé, a to zvuk určený pro levý kanál sterea. Analogicky pravý přední a pravý zadní satelit hrají oba to samé, a to zvuk určený pro pravý kanál sterea. Center hraje zvuk smíchaný z levého a pravého kanálu. Subwoofer hraje taky zvuk smíchaný z levého a pravého kanálu, ale “prohnaný” přes dolní propusť – hraje tedy jen basovou část mixu z levého i pravého kanálu.

  Pokud má váš Set-top-box nebo televizor analogový stereo výstup zvuku (většinou bíla a červená CINCH zásuvka označená AUDIO OUT), použijte běžný stereo audio kabel 2xCINCH – 2xCINCH). Pokud Set-top-box ani TV takové CINCHe nemají, budete muset použít vhodný kabel SCART-CINCH.

 2. Re: Propojeni Tv DVD a setoboxu + 5.1??
  Vzhledem k původnímu dotazu předpokládám, že tazatelův Set-top-box nemá analogový 5.1 výstup zvuku, protože jinak by ho tazatel asi použil a nechtěl by 5.1 nějak “vyčarovat” pomocí DVD přehrávače.

 3. Re: Propojeni Tv DVD a setoboxu + 5.1??
  Tak to asi nepůjde, běžný DVD přehrávač nemívá vstupy, ale pokud se jedná o domácí kino, AV receiver tak by tam vstup být mohl.Vsup je označený jako “IN” tzn. že , vzadu by musely být konektory L , R , IN ( červený a bílý tj.audio ) potom minimálně jeden žlutý ( kompozitní video ) rovněž označený jako video IN.No a v menu nebo na DO přepínání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.