Pátek , 22. 09. 2023

Darina

Zapojení TV + domácí kino (obojí Samsung) přes HDMI

Dobrý den,
nějak se mi asi nedaří správně zapojit/nastavit TV a domácí kino (obojí Samsung, PS50A457 + HT-X725). Konkrétně, nedaří se mi dostat zvuk z TV na reproduktory domácího kina. Mám to propojeno kabelem HDMI. Zkoušel jsem nastavovat všechno možné a nic zatím nevede v požadovanému výsledku. Myslel jsem si, a stále si myslím, že to HDMI spojení by mělo být dostačující i pro vedení zvuku z TV do domácího kina. Případně, je potřeba další kabel (optika, …) pro ten zvuk?

Díky moc,
Ruda.

Přidejte komentář

3 komentáře

 1. Re: Zapojení TV + domácí kino (obojí Samsung) přes HDMI
  Čau Rudo,
  no to jsem si původně myslel taky…mám obojí Samsung a propojil jsem to HDMI kabelem a při sledování TV ani hláska. Problém je v tom že z kina Ti jde HDMI out a do TV je HDMI in , takže zvuk uslyšíš jen při přehrávání disku v domácím kině,případně jiný zdroj připojený na domácí kino. Takže musíš ještě použít kabel 2xcinch——2xcinch a zapojit to na TV do AUDIO out a na kině do AUDIO in a pak když budeš sledovat TV a budeš chtít poslouchat zvuk přes kino tak musíš přepnout na aux na kině a mělo by to fungovat. Já mám na televizi ještě optický audio výstup a na kině zase vstup tak teď koumám na netu jestli by to nebylo lepší a narazil jsem na tvůj dotaz, pokud něco objevím tak dám vedět.
  Jirka.

 2. Re: Zapojení TV + domácí kino (obojí Samsung) přes HDMI
  Cau
  Ja mam stejny problem pri TV mi nesel zvuk do kina tak jsem koupil optical kabel a nic..Mam TV Pioneer KRL-37V a kino Pioneer DCS 580.Nevite co s tim?? 😥

 3. Re: Zapojení TV + domácí kino (obojí Samsung) přes HDMI
  Čau Jirko a spol. k tomu vašemu propojení bych měl dotaz jestli je umožněno i samotné zapínání TV z kina resp DVD. Chtěl bych si vybrat telku ke svýmu DVD, které dokáže (dle ovladače) přepínat i na TV, resp dokáže přepínat jednotlivé programy. Podle čeho poznám že to TV umí? Nebo je to standard u všech současných TV, který je “jen” o nejakým kabelu k propojení těchto dvou zařízení? V celku je mi jedno jestli to bude plazma nebo LCD. Jestli s tím máte nějké skušenosti, díky za postřehy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.