Čtvrtek , 10. 10. 2024

Marina

Domací kino

Ahoj, snazil jsem co precist co nejvice o teto problematice, ale pro muj prvni zesilovac s repro soustavou si radeji necham poradit.
Potreboval bych zesilovac a k nemu repro soustavu 5+1. Budu ji vyuzivat v obyvaku na prehravani HD videi (HDTV, Blue-ray, MKV), ktere bych chtel spoustet z TV, PC, notasu a pripadne z PS3, v pripade ze by byl dostupny i s podporou 7+1 + repro a melo by vyznam jit do tohoto setu, tak se nebranim. Take bych rad vyuzival DLNA v V HD zvuku i obraze. Jsem uplny lajk, takze se me klidne prejte uplne polopate o cem jeste nevim nebo co je za problem.

Přidejte komentář

275 komentářů

  1. Re: Domací kino
    V kazdem pripade to chce taky rict, o jake sume se zde bavime.

    Jinak urcite bych zacal receiverem: http://www.digilidi.cz/av-receiver-jak-vybrat

    Dobry zacaqtek by mohl byt napr. nektery z receiveru Onkyo.

    PS: Na DLNA radeji zapomente, respektive to neni vec receiveru a repro, ale prislusného prehravace. A i u nej lze najit lepsi pristup, nez pres DLNA.

  2. Re: Domací kino
    napriklad neco takoveho [url]http://www.mall.cz/av-prijimace-zesilovace/onkyo-tx-nr609-b[/url]

    ale nevyznam se ve vykonu, tzn jaky dostacujici pro muj obyvak…rekl bych, ze i low-end ?

  3. Re: Domací kino
    ve vašem obýváku jsem nebyl, takže to lze posoudit opravdu těžko 😆

    nicméně odkazovaný receiver je velmi slušná volba…

    Velikost místnosti má pak zásadní vliv pro výběr repro, stejně jako podíl poslechu hudba versus film

  4. Re: Domací kino
    priblizene 5x5m. a jestli, ze jsi to uz nakousl….jaka by byla lepsi volba nez DLNA – to je totiz to jedine ocem jsem se docetl a studoval ho

  5. Re: Domací kino
    záleží, co od DLNA očekáváš… DLNA vyžaduje např. na počítači, ze kterého chceš sdílet soubory, nainstalovaný speciální soft, nebo otřesný Windows Media player a ještě to nefunguje zrovna moc dobře. Kdežto není nad přímý přístup na sdílené složky (CIFS). Ale tak v nouzi se dá s DLNA vystačit. Na cokoli vážnějšího to stejně chce pořádný přehrávač a nespoléhat, že jeho funkci zastane receiver. I když ten odkazovaný vypadá docela schopně i v tomto směru, zejména u hudby.

  6. Re: Domací kino
    No takle. Ja s pritelkyni mame oblibu ve filmech a jde nam o kvalitni obraz a zvuk. 3D TV budeme resit po nasledujicich vyplatach pac ted mame [url]http://www.czc.cz/samsung-le46b652-lcd-televize-46-/76592/produkt[/url] a zvuk nam jde z TV. Ale chteli by jsme mit doma prostorovy zvuk 5+1 nebo 7+1 a zarizeni, ktere je schopne nam ho obstarat at uz bude zdroj TV,PC, notas nebo nejaky externi HDD atd. Ted jsem se navic docetl, ze uz standartne zesilovace podporuji 3D 1080p a to jsem si myslel, ze u nich jde jen o zvuk. Takze potrebuju poradit co poridit, aby mi fungoval dany zvuk v repracich ze zminenych zdroju. A pripadne jakym zpusebem zprovoznit sdileni [b]FullHD[/b] videi do me TV z danych zarizeni.

  7. Re: Domací kino
    Přehrávání je lepší řešit nějakým “přehrávacím zařízením” s HDMI výstupem – Media Playerem, HTPC a podobně. Recenzí Media Playerů je na tomto webu dostatek.

    HDMI výstup přehrávacího zařízení se propojí s HDMI vstupem AV Receiveru a HDMI výstup AV Receiveru s HDMI vstupem TV. AV Receiver přehraje zvuk a TV obraz.

    Pro ozvučení při sledování TV se propojí digitální výstup zvuku TV (optický nebo koaxiální) s příslušným digitálním vstupem zvuku AV Receiveru.

    Čili potřebujete 3 věci (a samozřejmě příslušné kabely):
    1) “Přehrávací zařízení” s HDMI výstupem – pro výběr si projděte recenze na tomto webu

    2) AV Receiver – vyhoví jakékoli Onkyo, Yamaha nebo Marantz dle vaší peněženky

    3) Reprobedny – zde je třeba největší opatrnost, protože rozdíly mezi nimi jsou dramatické. Je třeba zejména:

    3a) Nekupovat 5.1 sety se satelity velikosti krabiček od mýdla. Fotografie na webu často zkreslují. Je bezpodmínečně nutné podívat se na rozměry satelitů. Plastiková krabička o rozměrech 10 x 10 x 5 cm dobře hrát nebude.

    3b) Nekupovat reprobedny obskurních značek jako Pure Acoustic, Eltax a spol. Rovněž nekupovat bedny od “velkých” firem, které mají reprobedny jen jako doplněk sortimentu – Sony, Pioneer a spol. Naproto katastrofálně hrají rovněž hodně vnucované levné řady beden značky Jamo. Supermarketové pseudoznačky jako například Superior snad zmiňovat nemusím.

    3c) 7.1 versus 5.1 – za stejnou cenu můžete koupit buďto 7 horších nebo 5 lepších beden.

    Můj tip jsou sety Heco Victa 501 a 701 nebo BL Northridge E 80 5.1

  8. Re: Domací kino
    tak to to jsou dobre informace….jen se zeptam, co se tyce toho sdileni videi z PC, notasu a externich HDD na TV, tak to bude vypadat
    [u] ***oprava***[/u](PC, notas nebo externi HDD) -> blu-ray prehravac (sitovy ) a AV receiver -> TV z prehravaciho zarizeni a repro z AV receivru?

  9. Re: Domací kino
    (Ještě doplním mezi použitelné bedny Magnat řady Monitor Supreme a Tannoy řady Mercury)

    Já jsem zastánce jednoho přehrávacího zařízení kvůli jednoduchosti nastavování a/nebo ovládání – čili na všechno mít buďto HTPC, nebo nějaký kvalitní Media Center. Obojí umí přehrávat audio i video odkuďkoliv – z CD/DVD/Bluray médií, ze svého interního disku, přes USB z externího disku nebo FLASHky, po lokální síti z NASu nebo z nasdíleného disku v PC nebo v notebooku, a samozřejmě z internetu. To, odkuď bude HTPC nebo Media Center “tahat data”, se nijak netýká vlastního audio/video řetězce – toto si musí každý vybrat sám, podle toho, co je pro něj jednodušší, a hlavně je to zcela jiné téma, než vlastní audio/video řetězec.

    V uvedeném vlastním audio/video řetězci jsou jen 4 zařízení:
    1) libovolné přehrávací zařízení s HDMI výstupem obrazu a zvuku (HTPC, Media Center, “chytrý” DVD/Bluray přehrávač a podobně)
    2) 5.1 nebo 7.1 AV Receiver
    2) TV (nebo jiné zobrazovací zařízení – třeba projektor)
    4) vícekanálový set beden (5.0/5.1/7.0/7.1)

    A v uvedeném vlastním audio/video řetězci jsou jen dva základní směry “toku” obrazu a zvuku:
    1) Pro sledování TV vysílání:
    TV -> optika nebo koax -> AV Receiver
    (pro satelitní vysílání by to bylo samozřejmě satelitní přijímač -> TV -> optika nebo koax -> AV Receiver)

    2) Pro přehrávání veškerého jiného multimediálního obsahu:
    Přehrávací zařízení -> HDMI -> AV Receiver -> HDMI -> TV

    —————————————–
    Když bych to rozšířil o další možná zařízení, tak princip zůstane stále stejný. Například:
    1a) Pro sledování TV vysílání:
    TV -> optika nebo koax -> AV Receiver

    1b) Pro sledování satelitního vysílání:
    Satelitní přijímač -> TV -> optika nebo koax -> AV Receiver

    2) Přehrávacích zařízení taky může být samozřejmě víc:
    HTPC -> HDMI 1 -> AV Receiver -> HDMI -> TV
    Notebook -> HDMI 2 -> AV Receiver -> HDMI -> TV
    DVD/Bluray přehrávač -> HDMI 3 -> AV Receiver -> HDMI -> TV
    Satelitní přijímač -> HDMI 4 -> AV Receiver -> HDMI -> TV (alternativní varianta zapojení místo řešení popsaném v bodu 1b)
    .
    .
    .

  10. Re: Domací kino
    takze, kdyz budu mit zdroj PC nebo notas, tak doporucujes tahnout delsi HDMI kabel k memu prehravaci….cekal jsem z PC nebo notasu budu moc do prehravace nebo AV receivru posilat signal nejak bezdratove nez jen kabelem

  11. Re: Domací kino
    Nevím o žádném běžném notebooku, který by měl nějaký bezdrátový vysílač obrazu a zvuku, a ani o žádném běžném AV Receiveru, který by měl nějaký bezdrátový přijímač obrazu a zvuku. Já vidím jen dvě možnosti:
    1) “Bezdrátový přenašeč HDMI” – například Asus WAVI – pak by šlo přehrávat přímo z notebooku “bez drátů”
    2) Poblíž AV Receiveru umístit nějaký Media Center a propojit je spolu pomocí HDMI kabelu. Media Center si může na disk v notebooku samoyřejmě “sahat” i přes Wi-Fi, ale vlastní přehrávání bude probíhat v Media Centru. Některá Media Centra lze ovládat z notebooku přes jejich webové rozhranní – třeba Xtreamer

  12. Re: Domací kino
    Já jen doplním, že situace je o kousek snažší, než píše Kozousch. Uvedený receiver dokáže využít vlastnosti HDMI 1.4, což je obousměrnost. Tzn. pokud připojím receiver s TV jedním HDMI kabelem, můžu po něm posílat zvuk tak i zpět, nepotřebuji tedy optiku zvláště z TV do receiveru.

  13. Re: Domací kino
    Pak uz mam jasno v zesilovaci a repro soustave. Ale jeste mi zbyva rozhodnout se jake MMC. Blue-ray mechaniku mam v notasu a PC, tutiz bych se rozhodl pro MMC. Zesilovac “mam” tez. Takze ted bych si predstavoval pristroj s podporou veskerych video formatu vcetne 3D s HDD.

  14. Re: Domací kino
    takze by to vsechno mohlo vypadat nejak tahle ?

    [url=http://2i.cz/56446b4192][img]http://2i.cz/2i/t/56446b4192.jpg[/img][/url]

  15. Re: Domací kino
    Skoro. Až na dvě drobnosti:

    1) u zdrojů obrazu a zvuku a u projektoru se zpětný HDMI kanál asi neuplatní, takže by ta šipka měla být jednosměrná. Obousměrně to bude fungovat asi jenom mezi AV Receiverem a TV

    2) většina levnějších AV Receiverů má jenom jeden HDMI výstup, takže neumožňují současné připojení TV a projektoru. Řešení jsou 3:
    * AV Receiver se dvěma HDMI výstupy (dražší)
    * přepojování kabelu z TV do projektoru a zpět (nepohodlné a při častém přepojování hrozí poškození HDMI zásuvek)
    * HDMI přepínač (nemusí to fungovat zejména s delšími kabely)

  16. Re: Domací kino
    Nepředpokládám, že by se mezi běžnými AV Receivery našel nějaký s více než dvěma HDMI výstupy. To už je spíš na externí HDMI přepínač nebo rozbočovač.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.