Neděle , 23. 06. 2024

Zdeňka

dva nezávislé výstupy

Omlouvám se, pokud tato otázka do tohohle fóra nepatří: existuje nějaké zařízení (zesilovač?) v dostupné cenové relaci, které by mi z jednoho vstupu udělalo dva na sobě nezávislé výstupy?

Konkrétněji: děda už špatně slyší, tak si musí dávat televizi nahlas (jako že fakt nahlas) aby vůbec něco slyšel, což ale ruší babičku (a s největší pravděpodobností taky zbytek činžáku). Když si děda vezme sluchátka (uzavřené extraaurální studiové monitory), tak zákonitě babička neslyší nic. Zatím jsem to vyřešil tak, že jsem do televize dal jack rozdvojku a do té jsem píchl sluchátka pro dědu a repráky pro babičku. Děda si na televizi nastaví hlasitost podle sebe a babička si to na reprákách podle potřeby zhlasí/ztlumí. Není to zrovna nejelegantnější, ale účel to splní.

Napadá někoho nějaké lepší řešení? Ideálně aby si mohli oba dva nezávisle na sobě měnit hlasitost. Teď když si děda ztiší (nebo zhlasí) výstup do sluchátek, tak to tím ztiší (nebo zhlasí) babičce v reprákách. Nejnižší cena není tím nutně tím nejdůležitějším kritériem, hlavně aby to bylo uživatelsky jednoduché pro staršího člověka (děda má 85), který už nechápe moderní techniku a ještě k tomu špatně vidí (takže zádné malé čudlíky, kolečka…).

Za každou radu budu velmi vděčný.

Přidejte komentář

158 komentářů

 1. Re: dva nezávislé výstupy
  Podle mě je to vaše řešení celkem dobré. Chybí jen možnost nezávislé regulace hlasitosti sluchátek. To by šlo vyřešit minimálně následujícími třemi způsoby:

  1) Vřazením potenciometru mezi Jack rozdvojku a sluchátka – např. takovýmto prodlužovacím kabelem s potenciometrem:

  http://www.conrad.cz/prodluzovaci-kabel-s-regulatorem-hlasitosti-pro-stereofonni-monofonni.k325324

  Pokud to umíte s páječkou, tak můžete totéž vyrobit levněji.

  2) Výměnou sluchátek za jiná, která mají potenciometr.

  3) Použitím sluchátkového zesilovače s regulátorem hlasitosti.

 2. Re: dva nezávislé výstupy
  Hezkýden, mám s rodiči tentýž problém.Z TV jsem přes výstup L+R na scart připojil vysílač pro bezdrátová sluchátka. Nf výstup není ovlivněn nastavením hlasitosti TV a tatínek si hlasitost upravuje na sluchátkách.Ke spokojenosti všech.
  MirekUL

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.