Středa , 19. 06. 2024

Leoš

Gramec a jaký zesilovač (retro)

Dostal jsem gramec Tesla NC440 a k tomu Transiwatt TW40 Junior. Gramec je v perfektním stavu. Zesilovač ale chrastí (asi vadný potenciometr).

Má cenu Transiwatt opravovat? Jak jeto kvalitní přístroj? Mám možnost ještě vzít kvadro receiver Sony STR GX-390. Do kterého byste šli? Držet se retra a opravit, nebo raději o něco novější Sony, který můžu mít za tisícovku?

Přidejte komentář

159 komentářů

  1. Re: Gramec a jaký zesilovač (retro)
    Tesla NC440, pokud je v pořádku, je velice dobrý gramofon, a vyplatí se do něj podle potřeby i něco zainvestovat – do opravy, do seřízení nebo do nové přenosky.

    Transiwatt TW40 Junior byl, je a bude mizerný v jakémkoli stavu. Doporučuji prostříknout potenciometr Kontoxem a hodit ho od korunky na Aukro. Nějaký pošahaný sběratel ho za pár stovek určitě koupí.

    Sony STR GX-390 se i na polském Allegru prodává přes 200 Zlotých, takže 1000 Kč, pokud je ve funkčně bezvadném stavu, je slušná cena. Lepší než Transiwatt bude stoprocentně – Transiwatt přehraje i autoradio z LIDLu.

  2. Re: Gramec a jaký zesilovač (retro)
    Teď jsem si vzpomněl, že u Transiwattů to chrastění při otáčení knoflíky potenciometrů způsobují kromě vadných potenciometrů i jiné závady – pokud se nepletu, tak vyschlé/popraskané svitkové kondenzátory (tzv. hovňáky) a pak tam jsou ještě nějaké chyby v zapojení už z výroby, které je nutné odstranit. Zkrátka zrepasovat Transiwatt je dost práce i pro zkušeného člověka a vzhledem k dosažitelnému výslednému zvuku se to absolutně nevyplatí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.