Středa , 29. 05. 2024

Maxim

Evropská HDTV bude s Dolby

Jak oznámila firma Dolby Laboratories, budou první evropské stanice s HDTV používat Dolby Digital. Ten bude integrován přímo do set top boxů.

02. 02. 2007

Jak oznámila firma Dolby Laboratories, budou první evropské stanice s HDTV používat Dolby Digital. Ten bude integrován přímo do set top boxů.

A které stanice to jsou? Francouzská Canal+, německá Premiere a anglická BSkyB. S HDTV to v Evropě zatím není moc valné, to v USA a především v Japonsku se rozšiřuje podstatně rychleji. Ovšem podle odhadů už by v roce 2009 mělo mít 43,4 miliónu evropských domácností digitální satelit a 10 a ž 15 % z nich pak HDTV dekodér. Překážkou je nejen nutnost si pořídit HDTV dekodér, ale i novou televizi. O ceně snad ani nemá cenu mluvit. Fundovaný odhad, jak to bude u nás, si vůbec nedovolím vypustit.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nejsem fandou „špuntových“ sluchátek, raději mám na hlavě něco jako Otík z filmu Vesničko má středisková a podobně jako on bez drátů, HIVE 2 joy mi plně vyhovují. Přesto chápu, že vy můžete mít preference zcela jiné. Na velikosti jednoduše záleží. Pins jsou pravým opakem, subtilní True Wireless řešení zdaleka nesází pouze na velikost, tedy malost…
Google oznámil vydání tří nových funkcí v prohlížeči Chrome. Mezi nové funkce patří návrhy vyhledávání na základě toho, co hledají ostatní, více obrázků pro navrhovaná vyhledávání a možnost najít návrhy vyhledávání i při špatném připojení.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek