Sobota , 09. 12. 2023

Vratislav

Evropská HDTV bude s Dolby

Jak oznámila firma Dolby Laboratories, budou první evropské stanice s HDTV používat Dolby Digital. Ten bude integrován přímo do set top boxů.

02. 02. 2007

Jak oznámila firma Dolby Laboratories, budou první evropské stanice s HDTV používat Dolby Digital. Ten bude integrován přímo do set top boxů.

A které stanice to jsou? Francouzská Canal+, německá Premiere a anglická BSkyB. S HDTV to v Evropě zatím není moc valné, to v USA a především v Japonsku se rozšiřuje podstatně rychleji. Ovšem podle odhadů už by v roce 2009 mělo mít 43,4 miliónu evropských domácností digitální satelit a 10 a ž 15 % z nich pak HDTV dekodér. Překážkou je nejen nutnost si pořídit HDTV dekodér, ale i novou televizi. O ceně snad ani nemá cenu mluvit. Fundovaný odhad, jak to bude u nás, si vůbec nedovolím vypustit.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Nepřehlédněte

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek