Úterý , 26. 11. 2024

Artur

Jak vybrat štítkovač?

Moderní štítkovače už umí vyrobit štítky v různých tvarech, barvách i z různých materiálů. Už dávno pryč je doba pouze dvouřádkových bílých lepících pásků. Podle čeho se při nákupu rozhodnout? Připravili jsme pro vás 6 základních parametrů.

27. 09. 2017

Moderní štítkovače už umí vyrobit štítky v různých tvarech, barvách i z různých materiálů. Už dávno pryč je doba pouze dvouřádkových bílých lepících pásků. Podle čeho se při nákupu rozhodnout? Připravili jsme pro vás 6 základních parametrů.

Šířka pásky

Různé modely podporují různé šířky pásek. Pokud víte, že chcete tisknout spíše větší štítky, sledujte tento parametr jako první. Některé stroje totiž tisknou pouze na úzké štítky, které vám nemusí stačit. Běžné štítkovače tisknou pásky do šířky 24mm. Pro širší tisk pak využijte tiskárny štítků.

Počet řádků

Tento parametr souvisí i se šířkou pásky. Pokud potřebujete tisknout více řádků textu, pravděpodobně chcete i tisknout na širší pásky. Základní štítkovače dovolují tisk pouze dvou řádků textu. Ty kvalitnější umí řádků více nebo vás dokonce v počtu řádků nebudou omezovat vůbec a nechají vám volnou ruku.

Možnosti formátování

Nenechte se omezit jedním stylem písma. Kvalitnější štítkovače umožňují tisknout tučně, s kurzívou nebo s podtržením a navíc mají širší sadu fontů, ve kterých můžete psát. Další užitečnou pomůckou jsou i databáze často používaných symbolů.

Propojení s počítačem a rozlišení

Pokud se nespokojíte s jednoduchým textovým štítkem, který si na štítkovačce sami napíšete, sáhněte po přístroji, který vám umožní propojení s počítačem. V něm si budete moci připravit složitější texty, použít jiné fonty a tisknout na štítek i grafiku. Pokud chcete tisknout složitější grafiku, vybírejte štítkovač s vyšším rozlišením 360dpi.

Klávesnice

U štítkovačů, které podporují propojení s počítačem si musíte ujasnit, zda budete potřebovat klávesnici. Pokud budete pásky navrhovat vždy na počítači, bez klávesnice se obejdete. Výhoda štítkovače s klávesnicí je ta, že vám dovolí si připravit a vytisknout štítek i jinde.

Čárové kódy

Tento parametr asi není potřeba detailně rozvádět. Potřebujete tisknout čárový kód? Pořiďte si štítkovač, který to umí.

Samozřejmě to není všechno a pokud hledáte opravdu specifický přístroj napadnou vás i další parametry jako velikost paměti, možnost tisku kopií, paměť posledního vytištěného štítku nebo rychlé přístupy a klávesové zkratky k často používaným symbolům. Štítkovače toho umí opravdu hodně.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...
Test powerbanky jsme vám dlouho nenabídli, při tom se rychle píší a práce s tím taky není tolik. :o) Ale vážně. Naposledy to byla snad odolná AData D16750 (resp. D8000L), kde jsme se více zaměřili na pokusy ji zničit. Slouží stále. Dnes tu máme obyčejnou za to kapacitně obrovskou P20100 za přijatelnou cenu. A to není jediný parametr, ve kterém předčila nezničitelného sourozence...
Odolné věci máme rádi, rádi je vždy potrápíme a ještě více nás těší, když přežijí a lze napsat, že výrobce nelže a výrobek je opravdu kvalitní. Podobně tomu bude u testovaného disku HD830, který nás zaujal již asi před rokem na prezentaci společnosti AData. Doba evidentně dozrála a těžký kovový kvádřík dorazil i k nám do redakce…

Mám foťák a k němu popruh na krk (rameno). Ten popruh se přidělává na pevno běžně přímo do oček na přístroji. Potom na něm často překáží a my se s ním různě potýkáme, abychom jej dali tak, aby nepřekážel. Zkusme s tím něco udělat...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek