Sobota , 20. 04. 2024

Marcela

Proč je Sony jeden z nejlepších výrobců elektroniky?

Značku Sony nemusíme žádnému fanouškovi elektroniky představovat. Japonská společnost Sony patří mezi nejlepší výrobce elektroniky a je zárukou toho, že pořizujete kvalitní elektronické přístroje. Čím to je, že si tato značka získala takovou oblibu a jak dosáhla svého úspěchu? Představme si blíže společnost Sony, její fascinující historii a pozoruhodné zajímavosti.

13. 08. 2020

Značku Sony nemusíme žádnému fanouškovi elektroniky představovat. Japonská společnost Sony patří mezi nejlepší výrobce elektroniky a je zárukou toho, že pořizujete kvalitní elektronické přístroje. Čím to je, že si tato značka získala takovou oblibu a jak dosáhla svého úspěchu? Představme si blíže společnost Sony, její fascinující historii a pozoruhodné zajímavosti.

Jak japonská značka Sony dobyla svět

Historie firmy Sony začíná již v roce 1946. Japonští elektroinženýři Ibuka a Morita se rozhodli, že si založí vlastní společnost. Jejich záměrem bylo představit světu technologicky vyspělé produkty a svůj podnikatelský počin započali vařičem rýže s automatickým vypínáním. Stroj to nebyl dokonalý, avšak postupem času své výrobky vypilovali a přilákali zákazníky na designové a prvotřídní produkty s jednoduchým ovládáním.

Vše se změnilo, když společníci vydali pod firemní značkou tranzistorové rádio, jehož se prodalo v roce 1968 pět milionů kusů. Značka Sony expandovala kvalitní spotřební elektroniku a přečkala i krizi v 80. letech. V 90. letech přišla společnost s herní konzolí PlayStation. Od roku 2005 do roku 2012 firma stagnovala, než se jí ujal Kazuo Hirai a postavil ji znovu na nohy.

Jakou značka Sony vyrábí elektroniku a čím překvapila?

V současné době se společnost zaměřuje na výrobu televizorů, herních konzolí, mobilních telefonů (podívejte se na aktuálně nejlepší telefony Sony), multimédií a videoher. Na veletrhu elektroniky v Las Vegas představila i svůj první elektromobil. Firma se stala třetím největším výrobcem televizorů. Zakoupit od ní můžete také paměťové karty, externí SSD disky, fotoaparáty a polovodiče. Výrobky patří mezi absolutní špičku a zejména mladí lidé nakupují herní konzole. Společnost investuje do herních vývojářských týmů a sleduje vznik potenciálně zajímavých herních značek. Plánuje například obří investici ve výši 250 milionů dolarů (6 miliard Kč) do americké firmy Epic Games, známého vývojáře hry Fortnite.

Mobilní telefony Sony lákají na své fotoaparáty

Značka Sony spolu se společností Nokia utvářela v minulosti trh s mobilními telefony. I když se spíše angažuje v zábavním průmyslu, stále přichází s novými modely telefonů. Zájemcům o prvotřídní přístroj nabízí designově propracovaná mobilní zařízení se špičkovými fotoaparáty. Ani mobilní telefony Sony však nejsou nerozbitné. Může se stát, že vám po pádu praskne displej nebo budete potřebovat vyměnit baterii, nabíjení, mikrofon, fotoaparát či odblokovat telefon. Obraťte se na servis Sony v Praze, kde vám mobilní telefon opraví a poskytnou odborný servis.

Plány Sony nadchnou zejména herní nadšence

Ani pandemická krize nezastavila prodej herních konzolí PlayStation. Milovníci her toužebně vyhlížejí konzoly PlayStation 5, která se začala vyrábět v červnu tohoto roku. Původní plán zněl, že Sony uvede na trh pět až šest milionů konzolí. Kvůli zvýšené poptávce ale navýší počet na deset milionů konzolí, které vyrobí do konce října. Dále se proslýchá, že představí v příštím roce nové kompaktní mobilní telefony. Co je na tom pravdy, na to si musíme počkat do roku 2021.

Společnost Sony má fanouškům elektroniky co nabídnout. Využívá nejmodernější technologie a snaží se držet krok před konkurencí. Kdo vyžaduje kvalitní produkty a nechce za ně utratit horentní sumy, ten bude s elektronikou Sony spokojen.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)
Vyznávám klasická řešení bez zbytečného pozlátka. Původně jsem chtěl otestovat levná klasická drátová sluchátka HIVE W1, protože, proč zbytečně platit za baterii a další věci, když mi stačí kabel? Chvíli jsem se proto “cukal”, když mi nabídli HIVE XL. Nakonec jsem podlehl moderně a svolil k testu...
Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.
Když jsme recenzovali LED lampu od Lamaxu dříve, musíme uznat, že jsme se nemohli zbavit dojmu, že zde převážila touha po designu nad funkčností. EasyLight1 je v tomto ohledu jiná, pracovní stůl osvítí perfektně a zvládne toho víc.
Digitální bezpečnost není vázaná jen na období Vánoc, ale je aktuální po celý rok. V našem článku se zaměříme na to, jak efektivně chránit sebe a své blízké před online hrozbami. Od tipů na bezpečná hesla až po prevenci phishingu - získáte praktické rady a informace, které vám pomohou udržet digitální bezpečnost v každodenním životě.

Nepřehlédněte

Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.
Vega je jednou z nejjasnějších hvězd na našem nebi. Dokáže však základní model značky Niceboy zazářit v recenzi? Zaujal nás hlavně nízkou cenou 990 Kč, která z ní činí nejlevnější akční kameru, jakou jsme měli v redakci k testování. Papírově neslibuje zázraky, ale papír je jedna věc, nás zajímala realita.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek