Pondělí , 16. 06. 2025

Zbyněk

Proč je Sony jeden z nejlepších výrobců elektroniky?

Značku Sony nemusíme žádnému fanouškovi elektroniky představovat. Japonská společnost Sony patří mezi nejlepší výrobce elektroniky a je zárukou toho, že pořizujete kvalitní elektronické přístroje. Čím to je, že si tato značka získala takovou oblibu a jak dosáhla svého úspěchu? Představme si blíže společnost Sony, její fascinující historii a pozoruhodné zajímavosti.

13. 08. 2020

Značku Sony nemusíme žádnému fanouškovi elektroniky představovat. Japonská společnost Sony patří mezi nejlepší výrobce elektroniky a je zárukou toho, že pořizujete kvalitní elektronické přístroje. Čím to je, že si tato značka získala takovou oblibu a jak dosáhla svého úspěchu? Představme si blíže společnost Sony, její fascinující historii a pozoruhodné zajímavosti.

Jak japonská značka Sony dobyla svět

Historie firmy Sony začíná již v roce 1946. Japonští elektroinženýři Ibuka a Morita se rozhodli, že si založí vlastní společnost. Jejich záměrem bylo představit světu technologicky vyspělé produkty a svůj podnikatelský počin započali vařičem rýže s automatickým vypínáním. Stroj to nebyl dokonalý, avšak postupem času své výrobky vypilovali a přilákali zákazníky na designové a prvotřídní produkty s jednoduchým ovládáním.

Vše se změnilo, když společníci vydali pod firemní značkou tranzistorové rádio, jehož se prodalo v roce 1968 pět milionů kusů. Značka Sony expandovala kvalitní spotřební elektroniku a přečkala i krizi v 80. letech. V 90. letech přišla společnost s herní konzolí PlayStation. Od roku 2005 do roku 2012 firma stagnovala, než se jí ujal Kazuo Hirai a postavil ji znovu na nohy.

Jakou značka Sony vyrábí elektroniku a čím překvapila?

V současné době se společnost zaměřuje na výrobu televizorů, herních konzolí, mobilních telefonů (podívejte se na aktuálně nejlepší telefony Sony), multimédií a videoher. Na veletrhu elektroniky v Las Vegas představila i svůj první elektromobil. Firma se stala třetím největším výrobcem televizorů. Zakoupit od ní můžete také paměťové karty, externí SSD disky, fotoaparáty a polovodiče. Výrobky patří mezi absolutní špičku a zejména mladí lidé nakupují herní konzole. Společnost investuje do herních vývojářských týmů a sleduje vznik potenciálně zajímavých herních značek. Plánuje například obří investici ve výši 250 milionů dolarů (6 miliard Kč) do americké firmy Epic Games, známého vývojáře hry Fortnite.

Mobilní telefony Sony lákají na své fotoaparáty

Značka Sony spolu se společností Nokia utvářela v minulosti trh s mobilními telefony. I když se spíše angažuje v zábavním průmyslu, stále přichází s novými modely telefonů. Zájemcům o prvotřídní přístroj nabízí designově propracovaná mobilní zařízení se špičkovými fotoaparáty. Ani mobilní telefony Sony však nejsou nerozbitné. Může se stát, že vám po pádu praskne displej nebo budete potřebovat vyměnit baterii, nabíjení, mikrofon, fotoaparát či odblokovat telefon. Obraťte se na servis Sony v Praze, kde vám mobilní telefon opraví a poskytnou odborný servis.

Plány Sony nadchnou zejména herní nadšence

Ani pandemická krize nezastavila prodej herních konzolí PlayStation. Milovníci her toužebně vyhlížejí konzoly PlayStation 5, která se začala vyrábět v červnu tohoto roku. Původní plán zněl, že Sony uvede na trh pět až šest milionů konzolí. Kvůli zvýšené poptávce ale navýší počet na deset milionů konzolí, které vyrobí do konce října. Dále se proslýchá, že představí v příštím roce nové kompaktní mobilní telefony. Co je na tom pravdy, na to si musíme počkat do roku 2021.

Společnost Sony má fanouškům elektroniky co nabídnout. Využívá nejmodernější technologie a snaží se držet krok před konkurencí. Kdo vyžaduje kvalitní produkty a nechce za ně utratit horentní sumy, ten bude s elektronikou Sony spokojen.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Samsung Galaxy S25 přichází jako revoluční krok v oblasti chytrých telefonů, kde umělá inteligence hraje hlavní roli. S novým hlasovým asistentem Gemini, pokročilými funkcemi jako Circle to Search a One UI 7, Galaxy S25 slibuje zásadní změnu v každodenním používání telefonu. Jak si tento model vede v porovnání s konkurencí a jaké výhody přináší uživatelům?
Německý výrobce Rollei se primárně zaměřuje produkci akčních kamer, stativů a vybavení pro fotografy. My jsme měli možnost otestovat jednu ze tří nabízených autokamer, a sice model DVR-318, kterou pořídíte ve značkovém eshopu za 3 490 Kč, čímž se stává vlajkovou lodí (do auta) firmy v této kategorii.
Spolu s novým laptopem VisionBook 14Wa s volným slotem pro 2,5palcový disk jsme se rozhodli otestovat jeho možnosti i pomocí SSD disku Transcend SSD230S. S kapacitou 512 GB zaplatíte sice jen o tisícovku méně než za notebook, přesto ale zkusme ilustrovat možný přínos pro slabší stroje.
Jako má Renault svoji Dacii, podobně má Lamax značku BML (sdílí stejného majitele) - tedy produkt, který vždy bude o něco levnější za cenu kompromisů. U akčních kamer to dříve fungovalo, i když BML již dlouho nevyrukovalo s ničím novým. Proč by tomu mělo být jinak u reproduktorů? Říkám si. Rovnou kupuji nový reproduktor BML S6, nechce se mi totiž čekat. A lidi na srovnávači cen jej chválí...
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek