Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

Proč je Sony jeden z nejlepších výrobců elektroniky?

Značku Sony nemusíme žádnému fanouškovi elektroniky představovat. Japonská společnost Sony patří mezi nejlepší výrobce elektroniky a je zárukou toho, že pořizujete kvalitní elektronické přístroje. Čím to je, že si tato značka získala takovou oblibu a jak dosáhla svého úspěchu? Představme si blíže společnost Sony, její fascinující historii a pozoruhodné zajímavosti.

13. 08. 2020

Značku Sony nemusíme žádnému fanouškovi elektroniky představovat. Japonská společnost Sony patří mezi nejlepší výrobce elektroniky a je zárukou toho, že pořizujete kvalitní elektronické přístroje. Čím to je, že si tato značka získala takovou oblibu a jak dosáhla svého úspěchu? Představme si blíže společnost Sony, její fascinující historii a pozoruhodné zajímavosti.

Jak japonská značka Sony dobyla svět

Historie firmy Sony začíná již v roce 1946. Japonští elektroinženýři Ibuka a Morita se rozhodli, že si založí vlastní společnost. Jejich záměrem bylo představit světu technologicky vyspělé produkty a svůj podnikatelský počin započali vařičem rýže s automatickým vypínáním. Stroj to nebyl dokonalý, avšak postupem času své výrobky vypilovali a přilákali zákazníky na designové a prvotřídní produkty s jednoduchým ovládáním.

Vše se změnilo, když společníci vydali pod firemní značkou tranzistorové rádio, jehož se prodalo v roce 1968 pět milionů kusů. Značka Sony expandovala kvalitní spotřební elektroniku a přečkala i krizi v 80. letech. V 90. letech přišla společnost s herní konzolí PlayStation. Od roku 2005 do roku 2012 firma stagnovala, než se jí ujal Kazuo Hirai a postavil ji znovu na nohy.

Jakou značka Sony vyrábí elektroniku a čím překvapila?

V současné době se společnost zaměřuje na výrobu televizorů, herních konzolí, mobilních telefonů (podívejte se na aktuálně nejlepší telefony Sony), multimédií a videoher. Na veletrhu elektroniky v Las Vegas představila i svůj první elektromobil. Firma se stala třetím největším výrobcem televizorů. Zakoupit od ní můžete také paměťové karty, externí SSD disky, fotoaparáty a polovodiče. Výrobky patří mezi absolutní špičku a zejména mladí lidé nakupují herní konzole. Společnost investuje do herních vývojářských týmů a sleduje vznik potenciálně zajímavých herních značek. Plánuje například obří investici ve výši 250 milionů dolarů (6 miliard Kč) do americké firmy Epic Games, známého vývojáře hry Fortnite.

Mobilní telefony Sony lákají na své fotoaparáty

Značka Sony spolu se společností Nokia utvářela v minulosti trh s mobilními telefony. I když se spíše angažuje v zábavním průmyslu, stále přichází s novými modely telefonů. Zájemcům o prvotřídní přístroj nabízí designově propracovaná mobilní zařízení se špičkovými fotoaparáty. Ani mobilní telefony Sony však nejsou nerozbitné. Může se stát, že vám po pádu praskne displej nebo budete potřebovat vyměnit baterii, nabíjení, mikrofon, fotoaparát či odblokovat telefon. Obraťte se na servis Sony v Praze, kde vám mobilní telefon opraví a poskytnou odborný servis.

Plány Sony nadchnou zejména herní nadšence

Ani pandemická krize nezastavila prodej herních konzolí PlayStation. Milovníci her toužebně vyhlížejí konzoly PlayStation 5, která se začala vyrábět v červnu tohoto roku. Původní plán zněl, že Sony uvede na trh pět až šest milionů konzolí. Kvůli zvýšené poptávce ale navýší počet na deset milionů konzolí, které vyrobí do konce října. Dále se proslýchá, že představí v příštím roce nové kompaktní mobilní telefony. Co je na tom pravdy, na to si musíme počkat do roku 2021.

Společnost Sony má fanouškům elektroniky co nabídnout. Využívá nejmodernější technologie a snaží se držet krok před konkurencí. Kdo vyžaduje kvalitní produkty a nechce za ně utratit horentní sumy, ten bude s elektronikou Sony spokojen.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnes testovaným zařízením se výrobce snaží nabídnout duchovního nástupce, resp. klon, dříve uvedených zařízení typu 2 v 1 - stejně velkého VisionBooku 11Wa a menšího 10Wi-S. Od každého si bere něco, vždy vlastním způsobem. Chce být zcela novým a neokoukaným modelem v nabídce Umaxu. To se mu dozajista daří...
Nejsem fanouškem nakupování elektroniky či sportovního vybavení v supermarketu. Dlouhou dobu jsem byl vyloženým odpůrcem. Když jsem narazil na tuto lampu, která jakoby z oka vypadla námi testovanému Lamaxu, zaujala mě i cenou. Pak jsem ji objevil ve výprodeji za 50 % původní ceny, neodolal a 399 Kč (včetně desátek pro Babiše) vytáhl z peněženky bez okolků.
Niceboy voděodolné reproduktory umí, o tom jsme se již několikrát přesvědčili (např. první Raze nebo Raze 2 Twins). Dnes rozbalíme novinku Raze 4 Origin, která chce kromě krytí IP67 oslovit také výkonem 20 W a výdrží kolem 20 hodin a FM rádiem s integrovanou anténou. Nic z toho nezní špatně, tak uvidíme v recenzi.
Externí reproduktor jsme v testu dlouho neměli. Námi dnes testovaný kousek navíc prošel snad všechny redakce v republice a na srovnávacích webech je populární. Asi bude dobrý, říkáme si, zkusíme jej tedy i my. Jak si povede ve zkoušce odolnosti? Pojďte se kouknout, asi se budete divit...
Po nejlevnějším modelu Vega se nám na stůl i do rukou dostala poměrně nová kamera značky Niceboy, která cílí na opačné spektrum zákazníků, mainstreamová Vega 5 Pop s dotykovým displejem. Stejně jako vy, položili jsme si otázku, zda má taková obrazovka u akční kamery vlastně smysl.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek