Neděle , 04. 06. 2023

Dalibor

Recenze sluchátek Lamax Base1 – koncertní síň přímo na uších

Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.

12. 05. 2020

12. 05. 2020

Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu – 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.

U audio kabelu nečekejte pozlacené konektory či krytí tkaninou, je zcela běžný.

U sluchátek jsme se vystříhali unboxing videa, která jsme zařadili do našeho repertoáru (berte je spíše coby zajímavost než velevážně a megaseriózně myšlenou věc). Popišme si tedy obsah balení (viz obrázek výše), které čítá vše dle očekávání, bez překvapení. Snad jen neznalý zákazník se zaraduje nad třemi samolepkami a polepí si jimi hned víko notebooku. My očekáváme i ty.

Hmotnost sluchátek 174 g nepatří k nejnižším.

Musím se však podělit s objevem, který jsem při “googlení” na DuckDuckGo slova: náušník (viz níže) učinil. Nepodceňujme a nevyhazujme krabice, tím spíše vypadají-li k světu jako u Lamaxu. Na jednom webu (věřte, nevěřte) prodávají i ty. Třeba k repasovaným sluchátkům za 200 Kč. Pravda šlo o trošku dražší značku. Lepší než drátem do oka? Sotva…

TIP: RECENZE NICEBOY HIVE 2 JOY – SKLADNÝ BASOVÝ VIRTUOS

Pan velký

Base1 okamžitě imponují po vybalení svojí robustností – masivní nejsou jen samotné náušníky oválného tvaru, ladí s nimi i náhlavník. Samotné jeho polstrování v kontrastu nepůsobí přehnaně “naducaně”. Nevadí, na temeni sluchátka netlačila ani po delší době.

Naopak méně ergonomické se nám jeví samotné nastavení velikosti pro hlavu. Není plynulé, ale “skokové”, a ideální posazení na uších a hlavě zabere chvíli času. Musíte je vždy sundat z hlavy, posunout o krok a zase zkusit, zda vám velikost nyní padne. Úzce s tím souvisí i poměrně silný “stisk”, takže po delší době (pro někoho i po kratší, řekněme desítky minut) začala sluchátka nepohodlně tlačit na uších. A to mi při prvním nasazení přišila tak pohodlná – např. pro natáčecí náušníky, byť nelogicky se více natáčení dopředu (ve směru od uší 90 stupňů) než dozadu (zde těžko odhadneme úhel, ale víc jak 10 stupů to nebude). Ono to stačí.

K TÉMATU  Pipo T9 v testu – osm jader v akci

Také mě zaskočilo, jak těžko se zvyká na ovládací tlačítka na pravém reproduktoru, ono totiž často v pravé ruce jakožto pravák často něco držím – cigaretu, houbičku od nádobí, myš apod. A jak na velikosti samotných Base1 producent nešetřil, vybral to na velikosti droboučkých ovládacích tlačítek.

Poslední výtku zasluhují informační zvuky, které jsme již u nových produktů Lamax zmínili. Těžko se definují, libozvučné nejsou a ani komorně tiché. Kde jsou časy, kdy reproduktory Lamax komunikovaly slovy a v anglickém jazyce informovaly, co se děje (low battery, Bluetooth mode apod.)? Abyste nenabyli dojmu, že jsme našli pověstnou hůl a nyní toho chudáka psa bijeme hlava, nehlava, uznejme, že v posledních dvou odstavcích jde o věci, na které si lze zvyknout.

Připrav se, hrajem…

Pokud se řadíte k mileniálům, asi vám toto sousloví a hitparáda Medůza nic neříká, zvuk testovaných sluchátek vás naopak pravděpodobně osloví. Považujeme jej za vyvážený s výraznějšími basy. V dané cenové kategorii bychom zbytečně hledali důvod ke kritice, naopak. Můj oblíbený song Human zvukové membrány rozrezonoval do stavu, že “nestíhaly”, až u vysoké intenzity hlasitosti, která byla s rezervou za tolerancí mých ušních bubínků. Ani výšky u klasické hudby bychom neoznačili za zcela ztracené. Dobře podávají i mluvenou řeč. Odhlučnění venkovních zvuků nám vyhovovalo.

Slot na micro SD kartu je šikovně schován za pantem, čímž kartu kryje a zabrání jejímu vyskočení.

Druhým esem v rukávu, pardon v náušníku, jistě může být možnost přehrávat hudbu z micro SD karty. Nikde jsme však nenašli maximální podporovanou kapacitu karet, ale 32GB typ SDHC fungoval bezvadně i jiným nahranými daty kromě hudby. Přehrávač umí reprodukovat skladby logicky pouze popořadě. Prakticky si sluchátka pamatují poslední skladbu (v místě vypnutí), za to palec nahoru, hlasitost nikoliv, palec dolů. Spustí se vždy při nepříjemně (mým uším rozhodně) vysoké síle zvuku.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jedním z dalších Umaxů, které plánujeme otestovat, bude v dubnu nebo květnu 10palcový tablet s pouzdrem v klasickém stylu. Kromě tohoto skoro kapesního počítače plánujeme i test většího brášky Umax 11Wa, dále zabrousíme opět mezi reproduktory s Niceboy Raze, něco také natočíme nejen v akci s Niceboy Vega 5 Fun, ale také v automobilu s Rollei CarDVR-318.

AV receiver je mimořádně užitečné zařízení, jehož význam rozhodně neklesá. Naopak je až s podivem, kolik audio-video-počítačových nadšenců by jej využilo, ale přesto jej ještě nemají. Přitom takovéto zařízení vám může sloužit 10 až 20 let. Zjistěte s námi, k čemu vám bude dobrý a jakým byste si mohli třeba udělat radost.

Po dlouhé době přinášíme unboxing video bezdrátového reproduktoru. Testovaný výrobek se však od těch v poslední době testovaných liší, Genesis Helium 300BT ARGB jsou klasickou stereo soustavou dvou reproduktorů o celkovém výkonu 24 W.
Lamax poměrně dynamicky rozšiřuje svou nabídku. Zatímco ještě před několika málo lety jsme jej mohli znát coby českého producenta sluchátek a reproduktorů, již nějaký čas trh obohacuje akčními kamerami, autokamerami a dokonce navigací. Kamera do auta s označením C9 byla předmětem našeho testu a není třeba dodávat, že moje zvědavost byla velká.
Dobrých levných akčních kamer je jako šafránu, BML cShot1 4K s doporučenou cenou 1 390 Kč vypadá jako jedna z nich. Příbuznost s dražším sourozencem BML cShot3 4K nezapře a to je dobře.

Nepřehlédněte

V brněnském sídle společnosti Zoner se v pondělí 4. 9. 2017 uskutečnila tisková konference, která představila poslední aktualizace ZPS X a byla i oslavou prvního roku prodeje programu formou předplatného. Nejvýznamnější novinky uvádíme v článku.
Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek