Čtvrtek , 29. 02. 2024

Horymír

V prodeji osmičková řada LCD TV Samsung

11. 04. 2007


Jaro je pro všechny prodejce časem modelové obměny. Nejinak je tomu i u LCD televizorů Samsung. Vzal to přitom z gruntu a postupně během dubna nahradí všechny modely řadou 86. Největším správným krokem vpřed přitom je integrace mimo analogového, konečně i DVB-T tuneru.

S

Základní low-end řada (pokud lze u Samsung vůbec mluvit o low-endu:)). Oproti své minulé verzi jsou vybaveny konečně dvěma HDMI vstupy a displej dosahuje vyššího dynamického kontrastu 7000:1 (mimo 26’’ verze). Rozlišení displejů všech úhlopříček včetně 46’’ je standardních 1366×768. Svítivost 500cd/m2 ani odezva 8ms zlepšení nedoznaly. Osloví nejvíc zákazníky s nižším rozpočtem, kterým nabídne dobrý poměr značka / cena / kvalita / výbava.

R

Pokročilejší řada televizorů má už HDMI celkem tři. Displej má oproti “Sku“ vyšší svítivost 550cd/m2 a dynamický kontrast 8000:1 od úhlopříčky 32’’. Rozlišení mají shodné. Elektronika je pokročilejší a displej poskytne určitě kvalitnější obraz. Za něj si však bude třeba pár korun připlatit.

N

Už se blížíme ke špičce, před níž nás čeká nová řada N86 s Full HD displejem rozlišení 1920×1080 bodů. Výrobce slibuje dynamický kontrast 10000:1 a svítivost opět 550cd/m2. Odezva zůstává na 8ms. Integrovaná je technologie Movie Plus pro kompenzaci pohybu a vyhlazení rozmazaných hran u rychlých pohybů. Opět trojice HDMI, z toho jeden je boční.

M

To nejlepší na konec. Od úhlopříčky 37’’ jsou displeje ve Full HD rozlišení a vše nad 40’’ má až neuvěřitelný dynamický kontrast 15000:1! Slibuje také gamut 127%. Uvidíme, jak bude obraz vypadat v reálu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dalším z videí z rozbalování budou multiplatformní sluchátka, která můžete používat s konzolemi PS4, Xbox One, Nintendo Switch, stolním počítačem a také nejnovějšími notebooky i telefony, od polské herní značky Genesis (založené roku 2013). Nabízí tkaninou chráněný audio kabel, zásuvný mikrofon a masivní náušníky, slibující dobrý zvuk...
Lamax poměrně dynamicky rozšiřuje svou nabídku. Zatímco ještě před několika málo lety jsme jej mohli znát coby českého producenta sluchátek a reproduktorů, již nějaký čas trh obohacuje akčními kamerami, autokamerami a dokonce navigací. Kamera do auta s označením C9 byla předmětem našeho testu a není třeba dodávat, že moje zvědavost byla velká.
Jako má Renault svoji Dacii, podobně má Lamax značku BML (sdílí stejného majitele) - tedy produkt, který vždy bude o něco levnější za cenu kompromisů. U akčních kamer to dříve fungovalo, i když BML již dlouho nevyrukovalo s ničím novým. Proč by tomu mělo být jinak u reproduktorů? Říkám si. Rovnou kupuji nový reproduktor BML S6, nechce se mi totiž čekat. A lidi na srovnávači cen jej chválí...
Dobrých levných akčních kamer je jako šafránu, BML cShot1 4K s doporučenou cenou 1 390 Kč vypadá jako jedna z nich. Příbuznost s dražším sourozencem BML cShot3 4K nezapře a to je dobře.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek