Sobota , 15. 06. 2024

Vít

V prodeji osmičková řada LCD TV Samsung

11. 04. 2007


Jaro je pro všechny prodejce časem modelové obměny. Nejinak je tomu i u LCD televizorů Samsung. Vzal to přitom z gruntu a postupně během dubna nahradí všechny modely řadou 86. Největším správným krokem vpřed přitom je integrace mimo analogového, konečně i DVB-T tuneru.

S

Základní low-end řada (pokud lze u Samsung vůbec mluvit o low-endu:)). Oproti své minulé verzi jsou vybaveny konečně dvěma HDMI vstupy a displej dosahuje vyššího dynamického kontrastu 7000:1 (mimo 26’’ verze). Rozlišení displejů všech úhlopříček včetně 46’’ je standardních 1366×768. Svítivost 500cd/m2 ani odezva 8ms zlepšení nedoznaly. Osloví nejvíc zákazníky s nižším rozpočtem, kterým nabídne dobrý poměr značka / cena / kvalita / výbava.

R

Pokročilejší řada televizorů má už HDMI celkem tři. Displej má oproti “Sku“ vyšší svítivost 550cd/m2 a dynamický kontrast 8000:1 od úhlopříčky 32’’. Rozlišení mají shodné. Elektronika je pokročilejší a displej poskytne určitě kvalitnější obraz. Za něj si však bude třeba pár korun připlatit.

N

Už se blížíme ke špičce, před níž nás čeká nová řada N86 s Full HD displejem rozlišení 1920×1080 bodů. Výrobce slibuje dynamický kontrast 10000:1 a svítivost opět 550cd/m2. Odezva zůstává na 8ms. Integrovaná je technologie Movie Plus pro kompenzaci pohybu a vyhlazení rozmazaných hran u rychlých pohybů. Opět trojice HDMI, z toho jeden je boční.

M

To nejlepší na konec. Od úhlopříčky 37’’ jsou displeje ve Full HD rozlišení a vše nad 40’’ má až neuvěřitelný dynamický kontrast 15000:1! Slibuje také gamut 127%. Uvidíme, jak bude obraz vypadat v reálu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Japonská vláda používá peníze daňových poplatníků na seznamovací aplikaci s názvem Tapple, která spojuje lidi na základě společných koníčků a zájmů. Proč? Země čelí bezprecedentnímu poklesu populace a vláda pravděpodobně chce, aby se lidé množili. „Proč si taky nenajdeš milého milence?“ říká webová stránka Tapple ve volném překladu z japonštiny.

Nepřehlédněte

Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek