Středa , 04. 10. 2023

Bohumil

V prodeji osmičková řada LCD TV Samsung

11. 04. 2007


Jaro je pro všechny prodejce časem modelové obměny. Nejinak je tomu i u LCD televizorů Samsung. Vzal to přitom z gruntu a postupně během dubna nahradí všechny modely řadou 86. Největším správným krokem vpřed přitom je integrace mimo analogového, konečně i DVB-T tuneru.

S

Základní low-end řada (pokud lze u Samsung vůbec mluvit o low-endu:)). Oproti své minulé verzi jsou vybaveny konečně dvěma HDMI vstupy a displej dosahuje vyššího dynamického kontrastu 7000:1 (mimo 26’’ verze). Rozlišení displejů všech úhlopříček včetně 46’’ je standardních 1366×768. Svítivost 500cd/m2 ani odezva 8ms zlepšení nedoznaly. Osloví nejvíc zákazníky s nižším rozpočtem, kterým nabídne dobrý poměr značka / cena / kvalita / výbava.

R

Pokročilejší řada televizorů má už HDMI celkem tři. Displej má oproti “Sku“ vyšší svítivost 550cd/m2 a dynamický kontrast 8000:1 od úhlopříčky 32’’. Rozlišení mají shodné. Elektronika je pokročilejší a displej poskytne určitě kvalitnější obraz. Za něj si však bude třeba pár korun připlatit.

N

Už se blížíme ke špičce, před níž nás čeká nová řada N86 s Full HD displejem rozlišení 1920×1080 bodů. Výrobce slibuje dynamický kontrast 10000:1 a svítivost opět 550cd/m2. Odezva zůstává na 8ms. Integrovaná je technologie Movie Plus pro kompenzaci pohybu a vyhlazení rozmazaných hran u rychlých pohybů. Opět trojice HDMI, z toho jeden je boční.

M

To nejlepší na konec. Od úhlopříčky 37’’ jsou displeje ve Full HD rozlišení a vše nad 40’’ má až neuvěřitelný dynamický kontrast 15000:1! Slibuje také gamut 127%. Uvidíme, jak bude obraz vypadat v reálu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dalším z videí z rozbalování budou multiplatformní sluchátka, která můžete používat s konzolemi PS4, Xbox One, Nintendo Switch, stolním počítačem a také nejnovějšími notebooky i telefony, od polské herní značky Genesis (založené roku 2013). Nabízí tkaninou chráněný audio kabel, zásuvný mikrofon a masivní náušníky, slibující dobrý zvuk...
Umax 12Wg Tab zasvěceným více či méně připomene zařízení od Microsoftu, tedy 2 v 1 jménem Surface. Tedy tablet spolupracující s klávesnicí, se kterou není vyloženě napevno spojen kloubem, proto potřebuje svůj stojánek...
Do kompletace portfolia akčních kamer od Niceboy nám chyběl poslední a nejnovější model mířící na nenáročného zákazníka, klidně dítě či teenagera, který touží ovládat ji přes mobilní telefon. Niceboy obohatil svůj základní typ VEGA o podporu Wi-Fi právě pro účel komunikace s majitelem a jeho telefonem. My vám model VEGA wifi nyní představíme.
Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.

Nepřehlédněte

Odolný chytrý telefon a nízká cena? Přesně takové nabízí polský výrobce myPhone, jehož produkci známe z obou konců. Jednak od špičkového modelu Blade 2 Pro, druhak od nejlevnějšího Fun 6 Lite. Ironů máme v oku dokonce dvě generace, my se zaměříme na novinku.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek