Pondělí , 26. 02. 2024

Dorota

Test podložky Cooler Master Notepal CMC3 – bez pozlátka a “cinkrdlátek”

Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.

01. 11. 2019

01. 11. 2019

Jednou za čas mě přepadne touha hledat to nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.

Testovaná podložka osloví kromě značky nízkou cenou. Vlastníky malých notebooků rozradostní rozměry, protože nemíří jako jiné “až na 17palcové stroje”, ale pouze na “patnáctky”. Zabere méně místa na stole.

TIP: TEST CHLADICÍ PODLOŽKY YENKEE YSN 120 – MODRÉ TORNÁDO

Tiše, pomalu a po tmě

Takto bychom nejstručněji vystihli vlastnosti a mohli pomalu končit, recenze by však nebyla kompletní. Ale začít zde, se nám jeví jako dobrý nápad.

Z tabulky je patrno, že jeden velký ventilátor se bude točit pomalu i tiše. To můžeme jen potvrdit. Opravdu o něm skoro nevíte. Navíc neruší modré ani červené podsvícení třeba v noci, když chcete koukat z postele na film. Toto hodnotíme pozitivně, pod autem též nevozíme neony ve stylu filmu Rychle a zběsile 1.

Chladicí výkon jsme nicméně tentokrát bez povšimnutí nenechali a zkusili pár měření, jak můžete číst níže. Celkový chladicí výkon se projevil na ochlazení v průměru o 1 oC nejen u procesoru, též u SSD disku. To u her i filmu. Nic moc tedy.

Měření teplot při sledování filmu bez a se zapnutým Notepalem.

Měrení teplot při hraní 3D her bez a se zapnutým Notepalem.

Coby druhou stranu mince můžeme vnímat skutečnost, co se těžko měří. Minimálně při běžné kancelářské práci se chladič u notebooku nespustil naplno při zapnutém externím chlazení skoro vůbec, bez něj častěji. Teploty kolem 50 oC až 70 oC jsou zcela v pořádku, šetříte hlavně vestavěný ventilátor a jeho ložiska. U auta vás nicméně nezajímá jen to, jestli jede, svítí a brzdí, ale třeba také, jak se v něm sedí…

K TÉMATU  Další hráč mezi vysokokapacitními optickými médii

Co ergonomie?

…přeneseně řečeno, není ergonomie, nejsilnější stránkou Notepalu. Podložka je dost vysoká, takže nemusí ledaskomu vyhovovat. Bude hodně záležet na způsobu sezení u stolu apod. Mně při psaní výška po delší době trošku vadí. Navíc můj nynější notebook má vysokou hranu a sám o sobě v tomto není moc ergonomický.

Sympatické je, že nepřijdete o USB port, který zůstane na stejném místě jako u notebooku, to díky šalamounskému řešení napájení. Fotka jistě řekne více, než několik vět. Nám se tento způsob zamlouvá více, než řešení u chladiče Yenkee (o USB port jste nepřišli, ale bylo to komplikované) či to od firmy Trust (ten žádné vlastní USB neměl, jen jedno obsadil na počítači).

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na sportování jsem příliš líný, uznávám bez mučení. O to víc mě zaskočil šéfredaktor, když mi nabídl k otestování chytrý náramek X-Fitpolo od firmy Niceboy. Byl jsem zvědavý, zda mě monitoring mého těla přinutí se sebou něco dělat.
DigiLidi vás zve na cestu časem s naším novým článkem. Podívejte se s námi na návrat klasických technologií v moderním kabátě. Retro technologie se vracejí do hry s úžasným moderním designem. Od klasických gramofonů po ikonické fotoaparáty - objevte, jak se oblíbené technologie z minulosti stávají stylovými a funkčními kousky v dnešní digitální éře. Připravte se na vzrušující setkání s retro technologiemi, které zaujmou každého nadšence a milovníka klasiky.

Ať už budete chtít instalovat nová Windows 7 na HTPC, nebo na svůj klasický počítač, může se vám hodit následující postup. Instalace z USB je nyní mimořádně snadná.

Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...
DigiLidi vás zve na cestu časem s naším novým článkem. Podívejte se s námi na návrat klasických technologií v moderním kabátě. Retro technologie se vracejí do hry s úžasným moderním designem. Od klasických gramofonů po ikonické fotoaparáty - objevte, jak se oblíbené technologie z minulosti stávají stylovými a funkčními kousky v dnešní digitální éře. Připravte se na vzrušující setkání s retro technologiemi, které zaujmou každého nadšence a milovníka klasiky.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek