Středa , 29. 05. 2024

Maxim

Recenze kamery TP-Link NC220 – osobní strážce

22. 12. 2015

22. 12. 2015

Máte doma psa, kočku nebo děti a zajímalo by vás, co dělají doma, když tam zrovna nejste? A co teprve vědět, že přišla nezvaná návštěva? Tuto službu dokáže zprostředkovat třeba cloudová kamera TP-Link NC220.

TIP: Recenze TP-Link M5350 – mobilní internet na doma i na cesty

Cloud, v překladu mrak, je magickým slovem několika posledních let. Co je cloud, je i cool a to nejen pro enterprise sféru. :o) Většinou to znamená, že něco (data, celé programy) je jinde (datová centra připojená k internetu) než na vašem PC. Co to ale znamená v podání testované kamery? Zkrátka to, že se k ní připojíte přes internet, zde se označení TP-Link cloud rovná synonymu pro vzdálené připojení k vaší kameře prostřednictvím světové sítě. Fotky a videa pořízená kamerou se při tom ukládají na váš domácí hardisk.

 

Ohebný fešák

Pokud jde o specifikace kamery samotné, není nutné přepisovat vše, co naleznete přehledně a podrobně zapsané na produktové stránce.

Stručná specifikace:

  • rozlišení kamery 0,3Mpix (640 × 480)
  • 4× digitální zoom
  • specifikace videa: 30 FPS, při rozlišení VGA (640 × 480) či QVGA (320 × 240), komprese H.264
  • mono mikrofon, detekce pohybu a zvuku
  • WPS – umožňuje spárovat kameru např. s tiskárnou nebo NAS úložištěm
  • upozornění emailem, možnost sledování on-line (až 13 uživatelů současně)
  • připojení do sítě prostřednictvím Wi-Fi (nepotřebujete klasický síťový kabel, ke kameře musíte připojit pouze zdroj) i RJ45 (kabelem)
  • rozměry: 13,7 × 7,6 × 6,9 cm

Kamera působí kvalitně a lehce. Vyrobena je z lesklého bílého plastu, ale „muří nožka“ s vysoce polohovatelným kloubem nikoliv, zde čekejme kov. Nožku lze od kamery ioddělit, pokud byste ji nepotřebovali ke štěstí, resp. správné funkčnosti. Kameru ale díky ní přiděláte na stěnu (součástí balení je oboustranná samolepka, takže nemusíte vrtat, což lze), strop či jenom postavíte na stůl nebo komodu, šťastnější z nás klidně na krb. Zevnějšek ukazuje na kvalitní výrobek, jak je na tom po stránce funkcí a kvality výstupu?

K TÉMATU  Repro Genius SW-HF 5.1 6000: O 995 víc zvuku

 

Schopnosti spíše průměrné

V prvé řadě pamatujte na provozní teploty a skutečnost, že není určena pro venkovní prostory. To bychom ani neočekávali. Pokud jde o samotnou instalaci, proběhla jednoduše a intuitivně, pouze jsem musel stáhnout do tabletu větší instalační soubor. Já jsem používal tablet s Androidem a po této stránce u mě panuje spokojenost. První připojení je nutné provést přiloženým síťovým kabelem, jakmile dojde k nalezení kamery, máte možnost zvolit pro budoucí připojování i WiFi síť.

Samotné ovládání prostřednictvím aplikace je opět jednoduché, intuitivní, reaguje rychle. Také možnosti sdílení jsou dobré, jak jsem již zmínil, ke kameře se současně připojí až 13 „šmíráků“. A k ovládání nepotřebujete pouze aplikaci v chytrém telefonu, ale lze tak učinit i přes dostatečně moderní webový prohlížeč. Pokud alespoň občas aktualizujete operační systém, nemáte ještě Windows XP s IE 6.0, neobávejte se problémů. Nemusíte koukat nonstop, v případě “akce”, vás TP-Link upozorní emailem.

Co se kvalit samotného videa týče, plusem je to, že se se netrhá a běží plynule. 30 snímků za sekundu evidentně stačí. Horší je to s rozlišením, které není velké a způsobuje to, že noční vidění sice funguje, ale kromě obrysů na něm skoro nic nevidíte, obraz je zkrátka moc malý a málo podrobný.

 

Fotogalerie

 

Je dost dobrá pro ostré nasazení?

Je! K instalaci nepotřebujete zástup techniků z IT oddělení, na to stačí každý alespoň částečně zkušený a příčetný uživatel (nikoliv tradiční „klikač“), který postupuje podle jednoduchého obrázkového manuálu, Běžné užívání zvládne snad každý. Napsali bychom každé malé dítě, ale u těch to v současné době očekáváme, neradi bychom jim křivdili.

V domě následně nemusíte řešit tahání UTP kabelu k routeru, protože podporuje Wi-Fi a ukažte mi někoho, kdo ji doma nemá, pokud má internet.

K TÉMATU  Zoner Photo Studio X – o rok lepší

Výsledná videa neoslní kvalitou ani zvukem, pro svůj účel bezpečnostní kamery jistě stačí. Tedy ve dne, v noci vás na delší vzdálenost maximálně upozorní, že se něco děje v bytě a hra stínů snad dovolí identifikovat, zda-li jde o dítě či urostlého zloděje. Možná zní moje přirovnání trochu přehnaně, ale oprvdu bych uvítal vyšší rozlišení a kvalitu.

 

Aktuální cena TP-Link NC220 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Zápory Klady
– Větší instalační soubor pro Android + Vzhled a zpracování s kovovým kloubem
– Noční vidění moc nevidí + Jednoduchá instalace a ovládání
– První připojení a konfigurace Wi-Fi vyžaduje „kabel“ + Wi-Fi
  + Vysoká multiplatformní kompatibilita
  + Noční vidění

Za zapůjčení TP-Link NC220 děkujeme firmě

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Nepřehlédněte

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek