Čtvrtek , 25. 07. 2024

Jakub

Recenze kamery TP-Link NC220 – osobní strážce

22. 12. 2015

22. 12. 2015

Máte doma psa, kočku nebo děti a zajímalo by vás, co dělají doma, když tam zrovna nejste? A co teprve vědět, že přišla nezvaná návštěva? Tuto službu dokáže zprostředkovat třeba cloudová kamera TP-Link NC220.

TIP: Recenze TP-Link M5350 – mobilní internet na doma i na cesty

Cloud, v překladu mrak, je magickým slovem několika posledních let. Co je cloud, je i cool a to nejen pro enterprise sféru. :o) Většinou to znamená, že něco (data, celé programy) je jinde (datová centra připojená k internetu) než na vašem PC. Co to ale znamená v podání testované kamery? Zkrátka to, že se k ní připojíte přes internet, zde se označení TP-Link cloud rovná synonymu pro vzdálené připojení k vaší kameře prostřednictvím světové sítě. Fotky a videa pořízená kamerou se při tom ukládají na váš domácí hardisk.

 

Ohebný fešák

Pokud jde o specifikace kamery samotné, není nutné přepisovat vše, co naleznete přehledně a podrobně zapsané na produktové stránce.

Stručná specifikace:

  • rozlišení kamery 0,3Mpix (640 × 480)
  • 4× digitální zoom
  • specifikace videa: 30 FPS, při rozlišení VGA (640 × 480) či QVGA (320 × 240), komprese H.264
  • mono mikrofon, detekce pohybu a zvuku
  • WPS – umožňuje spárovat kameru např. s tiskárnou nebo NAS úložištěm
  • upozornění emailem, možnost sledování on-line (až 13 uživatelů současně)
  • připojení do sítě prostřednictvím Wi-Fi (nepotřebujete klasický síťový kabel, ke kameře musíte připojit pouze zdroj) i RJ45 (kabelem)
  • rozměry: 13,7 × 7,6 × 6,9 cm

Kamera působí kvalitně a lehce. Vyrobena je z lesklého bílého plastu, ale „muří nožka“ s vysoce polohovatelným kloubem nikoliv, zde čekejme kov. Nožku lze od kamery ioddělit, pokud byste ji nepotřebovali ke štěstí, resp. správné funkčnosti. Kameru ale díky ní přiděláte na stěnu (součástí balení je oboustranná samolepka, takže nemusíte vrtat, což lze), strop či jenom postavíte na stůl nebo komodu, šťastnější z nás klidně na krb. Zevnějšek ukazuje na kvalitní výrobek, jak je na tom po stránce funkcí a kvality výstupu?

K TÉMATU  Recenze powerbanky AData D8000L – „eL“ jako světlo

 

Schopnosti spíše průměrné

V prvé řadě pamatujte na provozní teploty a skutečnost, že není určena pro venkovní prostory. To bychom ani neočekávali. Pokud jde o samotnou instalaci, proběhla jednoduše a intuitivně, pouze jsem musel stáhnout do tabletu větší instalační soubor. Já jsem používal tablet s Androidem a po této stránce u mě panuje spokojenost. První připojení je nutné provést přiloženým síťovým kabelem, jakmile dojde k nalezení kamery, máte možnost zvolit pro budoucí připojování i WiFi síť.

Samotné ovládání prostřednictvím aplikace je opět jednoduché, intuitivní, reaguje rychle. Také možnosti sdílení jsou dobré, jak jsem již zmínil, ke kameře se současně připojí až 13 „šmíráků“. A k ovládání nepotřebujete pouze aplikaci v chytrém telefonu, ale lze tak učinit i přes dostatečně moderní webový prohlížeč. Pokud alespoň občas aktualizujete operační systém, nemáte ještě Windows XP s IE 6.0, neobávejte se problémů. Nemusíte koukat nonstop, v případě “akce”, vás TP-Link upozorní emailem.

Co se kvalit samotného videa týče, plusem je to, že se se netrhá a běží plynule. 30 snímků za sekundu evidentně stačí. Horší je to s rozlišením, které není velké a způsobuje to, že noční vidění sice funguje, ale kromě obrysů na něm skoro nic nevidíte, obraz je zkrátka moc malý a málo podrobný.

 

Fotogalerie

 

Je dost dobrá pro ostré nasazení?

Je! K instalaci nepotřebujete zástup techniků z IT oddělení, na to stačí každý alespoň částečně zkušený a příčetný uživatel (nikoliv tradiční „klikač“), který postupuje podle jednoduchého obrázkového manuálu, Běžné užívání zvládne snad každý. Napsali bychom každé malé dítě, ale u těch to v současné době očekáváme, neradi bychom jim křivdili.

V domě následně nemusíte řešit tahání UTP kabelu k routeru, protože podporuje Wi-Fi a ukažte mi někoho, kdo ji doma nemá, pokud má internet.

K TÉMATU  VirtualDub: Základy editace videa (návod)

Výsledná videa neoslní kvalitou ani zvukem, pro svůj účel bezpečnostní kamery jistě stačí. Tedy ve dne, v noci vás na delší vzdálenost maximálně upozorní, že se něco děje v bytě a hra stínů snad dovolí identifikovat, zda-li jde o dítě či urostlého zloděje. Možná zní moje přirovnání trochu přehnaně, ale oprvdu bych uvítal vyšší rozlišení a kvalitu.

 

Aktuální cena TP-Link NC220 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Zápory Klady
– Větší instalační soubor pro Android + Vzhled a zpracování s kovovým kloubem
– Noční vidění moc nevidí + Jednoduchá instalace a ovládání
– První připojení a konfigurace Wi-Fi vyžaduje „kabel“ + Wi-Fi
  + Vysoká multiplatformní kompatibilita
  + Noční vidění

Za zapůjčení TP-Link NC220 děkujeme firmě

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.
Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.
Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek