Úterý , 28. 11. 2023

René

Xtreamer – kde se bere to nadšení?

01. 09. 2009

Netem světem se šíří oslavné recenze nového a zajímavého síťovo-harddiskového přehrávače Xtreamer. Je jeden z nejlevnějších, přitom oplývá téměř extrémní výbavou. Je ale zahalen rouškou tajemna. V čem to tedy spočívá?

Tento článek je preview – rezcenzi jsme již napsali, přečtěte si ji!

Xtreamer je unikátní. Disponuje výkonem i výbavou, přitom je levnější, než méně povedená konkurence. V něčem musí přece být háček!?

Zařízení jsme již získali a tak máme prvotní zkušenosti:  

  • Xtreamer je celkem nedostupné zboží. Zájem je větší, než stíhá továrna pokrýt.
  • Výrobce má vlastní diskusní fórum, kde aktivně komunikuje se zákazníky.
  • Výrobce si hodně věří a prohlašuje, že Xtreamer bude bezkonkurenčně nejlepší.
  • Budoucí čas je na místě, protože zatím je ještě plný chyb a nedostatků.
  • Běží na linuxu a nic tak není nemožné.
  • Firmware má být časem uvolněn jako open source a tím se rozšíří možnosti jeho ladění.
  • Xtreamer má nechutně hlučný mini větráček, který jde naštěstí vypnout (což ale může vést k přehřívání).
  • Jinak je zpracovaný pěkně a ovládá se rychle a pohodlně.
  • Xtreamer stojí 99 euro, u nás 3 300 korun. V ceně je i Wi-Fi adaptér.

Pro ty, kteří o Xtreameru zatím neslyšeli, přinášíme jeho popis:

Xtreamer přehraje takřka veškeré video i audio soubory, samozřejmě včetně Full HD videa. Přehrává ze sítě i z případného vloženého 2,5“ pevného disku nebo přes USB. Umí externí titulky, i když zatím nejsou příliš „hezké“. Lze měnit jejich velikost, pozici a dokonce i synchronizaci.

Xtreamer také nabízí přístup ke spoustě internetových serverů z pohodlí obývacího pokoje. Internetová rádia jsou ale zatím ve stádiu příprav.

Zařízení má 256 MB RAM paměti a 32 MB paměti FLASH (na operační systém zřejmě připadá ještě další paměť, protože ten má 128 MB). Pohání jej čipset Realtek 128X (Special Edition), což je skoro stejná (jen rychlejší) platforma, jako u Asus O!Play. Výkon má opravdu slušný, jelikož si poradí i s obrazy Blu ray disků a mnohým dalším. Xtreamer připojíte k televizoru přes HDMI 1.3 a k receiveru optikou. Umí ale například i poslat dekódované DTS audio do televizoru, což činí konkurenci často potíže.

K TÉMATU  SONY GP-AVT 1: Držák s ovládáním kamery a ministativ v jednom

Kdy se dočkáme zázraku?

Jak již bylo řečeno, mnoho funkcí čeká na doplnění a mnoho chyb čeká na odstranění. Proto se zatím nevrhejte po hlavě do koupě tohoto produktu. Pokud rozumíte anglicky, bedlivě si projděte diskusní fórum výrobce a sami uvidíte, co můžete čekat (viz například roadmapa chystaných firmwarů a jejich vlastnosti). Pokud anglicky neumíte, doporučujeme sledovat DIGIlidi.cz, kde budeme přístroj postupně recenzovat a přinášet informace o jeho vylepšeních (aktuálně čekáme na firmware 1.0.3, který má vyjít cca za 14 dnů). Jednoho dne to možná bude opravdu dokonalý přehrávač…
 

Stránky výrobce: www.xtreamer.net
Stránky dovozce ďo ČR: www.umax.cz

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...
VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek