Neděle , 21. 04. 2024

Marcela

Xtreamer – kde se bere to nadšení?

01. 09. 2009

Netem světem se šíří oslavné recenze nového a zajímavého síťovo-harddiskového přehrávače Xtreamer. Je jeden z nejlevnějších, přitom oplývá téměř extrémní výbavou. Je ale zahalen rouškou tajemna. V čem to tedy spočívá?

Tento článek je preview – rezcenzi jsme již napsali, přečtěte si ji!

Xtreamer je unikátní. Disponuje výkonem i výbavou, přitom je levnější, než méně povedená konkurence. V něčem musí přece být háček!?

Zařízení jsme již získali a tak máme prvotní zkušenosti:  

  • Xtreamer je celkem nedostupné zboží. Zájem je větší, než stíhá továrna pokrýt.
  • Výrobce má vlastní diskusní fórum, kde aktivně komunikuje se zákazníky.
  • Výrobce si hodně věří a prohlašuje, že Xtreamer bude bezkonkurenčně nejlepší.
  • Budoucí čas je na místě, protože zatím je ještě plný chyb a nedostatků.
  • Běží na linuxu a nic tak není nemožné.
  • Firmware má být časem uvolněn jako open source a tím se rozšíří možnosti jeho ladění.
  • Xtreamer má nechutně hlučný mini větráček, který jde naštěstí vypnout (což ale může vést k přehřívání).
  • Jinak je zpracovaný pěkně a ovládá se rychle a pohodlně.
  • Xtreamer stojí 99 euro, u nás 3 300 korun. V ceně je i Wi-Fi adaptér.

Pro ty, kteří o Xtreameru zatím neslyšeli, přinášíme jeho popis:

Xtreamer přehraje takřka veškeré video i audio soubory, samozřejmě včetně Full HD videa. Přehrává ze sítě i z případného vloženého 2,5“ pevného disku nebo přes USB. Umí externí titulky, i když zatím nejsou příliš „hezké“. Lze měnit jejich velikost, pozici a dokonce i synchronizaci.

Xtreamer také nabízí přístup ke spoustě internetových serverů z pohodlí obývacího pokoje. Internetová rádia jsou ale zatím ve stádiu příprav.

Zařízení má 256 MB RAM paměti a 32 MB paměti FLASH (na operační systém zřejmě připadá ještě další paměť, protože ten má 128 MB). Pohání jej čipset Realtek 128X (Special Edition), což je skoro stejná (jen rychlejší) platforma, jako u Asus O!Play. Výkon má opravdu slušný, jelikož si poradí i s obrazy Blu ray disků a mnohým dalším. Xtreamer připojíte k televizoru přes HDMI 1.3 a k receiveru optikou. Umí ale například i poslat dekódované DTS audio do televizoru, což činí konkurenci často potíže.

K TÉMATU  Ultralehké notebooky Gram od LG mají NPU pro offline úlohy umělé inteligence

Kdy se dočkáme zázraku?

Jak již bylo řečeno, mnoho funkcí čeká na doplnění a mnoho chyb čeká na odstranění. Proto se zatím nevrhejte po hlavě do koupě tohoto produktu. Pokud rozumíte anglicky, bedlivě si projděte diskusní fórum výrobce a sami uvidíte, co můžete čekat (viz například roadmapa chystaných firmwarů a jejich vlastnosti). Pokud anglicky neumíte, doporučujeme sledovat DIGIlidi.cz, kde budeme přístroj postupně recenzovat a přinášet informace o jeho vylepšeních (aktuálně čekáme na firmware 1.0.3, který má vyjít cca za 14 dnů). Jednoho dne to možná bude opravdu dokonalý přehrávač…
 

Stránky výrobce: www.xtreamer.net
Stránky dovozce ďo ČR: www.umax.cz

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Akční kamery nejsou novinkou, stejně tak model 420 od německého výrobce Rollei již na českém trhu nahradil novější 425, který se však liší jen několika parametry. Pro většinu lidí jde spíše jen o hračku pro teenagery, bližší zkušenost však prokáže, že toho umí mnohem víc. Nabízí dost i dospělým.

Jako má Renault svoji Dacii, podobně má Lamax značku BML (sdílí stejného majitele) - tedy produkt, který vždy bude o něco levnější za cenu kompromisů. U akčních kamer to dříve fungovalo, i když BML již dlouho nevyrukovalo s ničím novým. Proč by tomu mělo být jinak u reproduktorů? Říkám si. Rovnou kupuji nový reproduktor BML S6, nechce se mi totiž čekat. A lidi na srovnávači cen jej chválí...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek