Sobota , 13. 04. 2024

Aleš

3D zážitek už i ve Village Cinemas

02. 07. 2009

Nedávno jsme rozebírali možnosti 3D zobrazení a aktuálně přichází možnost si jeden ze způsobů vychutnat i v síti kin Village Cinemas.

Od čtvrtka 2. července zahájí všechna multikina Village Cinemas vysílání filmů technologií 3D pomocí nové technologie XPand. Prvním filmem, který bude touto novou technologií promítán, je třetí pokračování populární rodinné komedie Doba ledová. Pomocí speciálních brýlí si tak budou moci diváci vychutnat tento film ve třírozměrné dimenzi.

Součástí technologického řešení jsou i speciální 3D brýle – X101 Series. Jádrem 3D technologie XPand, kterou Village Cinemas ve svých multikinech používá, je patentovaný systém “pi-cell”, ve kterém rychlospínací tekuté krystaly provádí hbité stereoscopické spínání pro jednotlivé oko, střídavě pro levé a pravé až 144krát za sekundu, čímž nejlépe oku zobrazí 3D efekt.
 

Kdy se dočkají i mimopražští, je otázka do diskuse…

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nabídka Umaxu v posledních týdnech zažívala změny – a sice ve složení procesorů, kdy mělo býti více modelů s „Gemini Lake“, ale nestane se tak v brzké době. Intel nestíhá, takže pokud jste čekali na novou generaci úsporných mobilních procesorů, jiná možnost než 14Wg Plus nezůstává. Což nevadí, on se totiž notebook povedl, opět je o něco lepší.
Když jsme recenzovali LED lampu od Lamaxu dříve, musíme uznat, že jsme se nemohli zbavit dojmu, že zde převážila touha po designu nad funkčností. EasyLight1 je v tomto ohledu jiná, pracovní stůl osvítí perfektně a zvládne toho víc.

Nepřehlédněte

Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek