Čtvrtek , 21. 09. 2023

Matouš

Nejnovější klávesnice od Corsair je první s magnetickými spínači Hallova efektu

11. 08. 2023

11. 08. 2023

Corsair nabízí klávesnici K70 Max, která obsahuje vlastní značkové přepínače MGX, které používají magnety k registraci stisku kláves, což umožňuje větší přizpůsobitelnost a odezvu. Corsair K70 Max není zrovna levný kousek a jeho cena se pohybuje kolem 4 tisíc korun. Pokud ale hledáte opravdu kvalitní klávesnici, tato investice nebude marná.

Není to jen o magnetických senzorech

Magnetické senzory Hallova efektu k registraci stisku kláves umožňují nové funkce, jako je možnost přizpůsobit, jak daleko musíte stisknout klávesu, než se zaregistruje stisknutí klávesy. Společnost označuje přepínače jako „Corsair MGX“, aby je odlišila od svých stávajících optických mechanických OPX přepínačů a klávesnic se standardními mechanickými přepínači Cherry MX.

Výrobci jako SteelSeries a Wooting již několik let vyrábějí klávesnice vybavené senzory Hallova efektu. Základní myšlenkou je, že každý spínač má uvnitř klávesy magnet. Stiskněte spínač a senzor Hallova efektu na desce plošných spojů pod spínačem zaznamená, že se magnet přiblížil a zaregistruje stisk klávesy. Naproti tomu tradiční mechanické spínače spoléhají na dva kovové kontakty, které se spojí, aby registrovaly stisk, zatímco optické spínače zaznamenají, když se stopka spínače dostane do cesty paprsku infračerveného světla.

Výhody magnetických senzorů

Výhodou tohoto magnetického přístupu je, že je ze své podstaty analogový, což znamená, že senzor Hallova efektu dokáže zjistit, zda byl spínač stisknut trochu nebo hodně. Corsair tuto schopnost využívá několika různými způsoby.

Za prvé, umožní uživatelům přizpůsobit přesný bod, kdy se jeden z jeho spínačů MGX aktivuje (registruje stisk klávesy) z libovolného místa mezi ultra citlivými 0,4 mm až plnými 3,6 mm (výchozí nastavení je 2 mm). Možná budete chtít při hraní rychlých her něco blízkého tomu prvnímu, kde je rychlost důležitá, nebo druhému, abyste minimalizovali nechtěné stisknutí kláves při psaní.

K TÉMATU  Recenze Huawei MediaPad T3 10 – použitelné tabletové minimum

Za druhé, software Corsair umožňuje uživatelům nastavit dvě akce na jeden přepínač, takže namáčknutí může udělat jednu věc, ale úplné stisknutí může udělat druhou.

Třetí funkcí je jeden z Corsairů, který nazývá „Rapid Trigger“, a je navržen tak, aby klávesnice lépe reagovala na opakované stisknutí stejné klávesy. Namísto registrace stisknutí klávesy v nastaveném bodě aktivace jej Rapid Trigger místo toho zaregistruje v okamžiku, kdy klávesnice detekuje jakýkoli druh pohybu směrem dolů, což je teoreticky mnohem rychlejší. Tato funkce, která je k dispozici také pro klávesnice s efektem Wooting’s Hall, nebude k dispozici při uvedení na trh pro K70 Max, ale mluvčí Corsair Justin Ocbina říká, že bude vydána prostřednictvím aktualizace firmwaru.

Co Corsair s K70 Max nedělá, je nabídka plného analogového ovládání, jaké jsme viděli u předchozích klávesnic Wooting nebo Razer. To by umožnilo každé klávese emulovat metody analogového vstupu, jako je analogová páka, plyn nebo spoušť, aby vám například poskytla podrobnou kontrolu nad zrychlením vozu při hraní závodní hry. Realita je taková, že naprostá většina počítačových her není navržena s ohledem na analogové klávesnice, což může vést k tomu, že hry budou zmatené, když dostanou vstup analogového tlačítka, zatímco se ovládají primárně pomocí klávesnice a myši.

Kromě přepínačů MGX je Corsair K70 Max velmi podobný stávající řadě klávesnic K70 společnosti. Používá rozložení v plné velikosti, které zahrnuje další klávesové zkratky, ovládací prvky médií a programovatelný válec hlasitosti. Inzeruje také rychlost dotazování „až 8 000 Hz“, což je osmkrát více, než jaké klávesnice obvykle nabízejí, a mělo by vést k nižší vstupní latenci. Na rozdíl od Razeru klávesnice od Corsairu skenují stisky při pomalejších 4 000 Hz, než je nahlásí připojenému počítači na těchto maximálních 8 000 Hz.

K TÉMATU  Reproduktory Redstar RS-220: na pokraji Hi-Fi?

Pokud toužíte po prémiové klávesnici, tato dokáže uspokojit i náročnější hráče.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Testovanou kameru nekoupíte s hromadou více či méně zbytečného příslušenství, to si musíte dokoupit později. Dostáváte pouze kameru s USB kabelem a akumulátorem, což nebývá v tomto segmentu časté. Pro někoho klad, jinému to vadit může. Je Mi Action Camera 4K čistokrevným lovcem adrenalinu či spíše zmenšeným digitálním fotoaparátem pro náročnějšího uživatele?
Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.
Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek