Středa , 24. 07. 2024

Kristýna

Tato přestavbová sada promění vaše kolo na elektrokolo za 30 sekund

28. 07. 2023

28. 07. 2023

Udržitelnost získává pro spotřebitele stále větší význam. Produkty šetrné k životnímu prostředí získávají mezi kupujícími širokou oblibu a dopravní průmysl je jedním z nejvíce ovlivněných tímto nákupním chováním. Lidé stále častěji preferují dopravu za pomoci elektrokol, protože způsobují menší znečištění a jsou cenově dostupnější než auta a motorky. Znamená to však, že si budete muset koupit zcela nové elektrokolo? Určitě ne. Sady na přestavbu elektrokola jsou rychlým řešením, které vám ušetří problémy a umožní vám předělat vaše běžné kolo na elektrokolo.

PikaBoost, cenově výhodná sada pro přestavbu přenosného elektrokola

Sady pro přestavbu elektrokol jsou drahé a mají složitý instalační postup. Výjimkou je PikaBoost – sada pro rychlou přestavbu přenosného elektrokola. Ve snaze udělat z přeměny kol na elektrokola hračku přišel výrobce LIVALL s novým řešením známým jako PikaBoost. Jde o sadu, která odstraňuje nevýhody instalace sady pro přestavbu elektrokol. Mnoho sad pro přestavbu elektrokol se skládá ze speciálních kol, baterií a senzorů. Naopak, konverzní sada PikaBoost se skládá pouze z jediné 3 kg jednotky, kterou lze namontovat na kolo během 30 sekund. Jediné, co musíte udělat, je použít uzamykací mechanismus k připevnění této jednotky na vaše kolo a můžete vyrazit

Pružnost jízdy

Přepínání převodů může být únavná práce, když jezdíte v náročnějších terénech, jako jsou kopce. PikaBoost zajišťuje, že je nemusíte stále přepínat, poskytuje tři různé jízdní režimy navržené pro různé terény a osoby různé síly.

1. Cruise – Režim Cruise je navržen speciálně pro osoby dojíždějící na krátké vzdálenosti a pomáhá udržovat stálou rychlost.
2. Eco – Režim Eco je skvělou volbou pro lidi s menší fyzickou silou. Může pomoci snadno vylézt do strmých kopců. Kromě toho také využívá regenerační systém při jízdě z kopce, aby šetřil energii.
3. Exercise – Režim Exercise je skvělou volbou, pokud chcete své kolo používat k pravidelnému cyklistickému cvičení. Nabízí extra odolnost, takže se můžete tvrdě tlačit na pohon elektrokola, čímž dosáhnete svých fitness cílů. Tento režim vám také může pomoci nabíjet vaše elektronická zařízení prostřednictvím zásuvky USB. V případě, že má jednotka PikaBoost nízký výkon, můžete tento režim použít také pro úsporu energie.

K TÉMATU  Recenze HP Pavilion 15 s AMD Ryzen 5 – bílá stylovka pro náročné

Některé výrazné rysy

Jednotka PikaBoost se může pochlubit několika funkcemi, které stojí za zmínku a přispívají k celkovému zážitku z jízdy na elektrokole.

Univerzální kompatibilita – Mnoho sad pro přestavbu elektrokol tvrdí, že jsou univerzálně kompatibilní, ale ne všechny dodržují slib. PikaBoost však zajišťuje, že můžete přeměnit jakýkoli typ kola na elektrokolo za méně než minutu. Skládací kolo, silniční kolo nebo horské kolo PikaBoost je kompatibilní se všemi druhy kol, bez ohledu na typ kola, kola nebo rámy.
Rekuperační brzdový systém – Systém regenerace je jedním z charakteristických znaků konverzní sady PikaBoost. Tento bezuhlíkový systém prodlužuje životnost baterie snížením počtu nabíjení. Regenerační systém funguje jako kouzlo při jízdě z kopce a v určitých terénech z hlediska minimalizace spotřeby energie. Pomocí interního senzoru zrychlení dokáže PikaBoost přeměnit kinetickou energii na elektrickou energii a funguje jako generátor energie. Tato funkce umožňuje šetřit energii a také ji používat pro nabíjení jiných elektronických zařízení.
Konstrukce s výměnnou baterií – Jednotka PikaBoost nabízí výkonnou baterii, která poskytuje dostatek energie pro ujetí až 30 kilometrů, používá 18 článků lithiových baterií. Prostor pro baterie je jednou z charakteristických funkcí PikaBoost a je navržen tak, aby vyhovoval široké škále modelů baterií. Uživatelé si mohou zakoupit více baterií, aby zvýšili dojezd a podpořili dlouhé jízdy.
Precision Assist Intelligence System – Cyklistika jako cvičení má spoustu zdravotních výhod. Na druhou stranu může snížit riziko rakoviny a srdečních chorob. Jízda s nadměrnou silou a silou však může také způsobit nenapravitelné poškození těla při dlouhých jízdách. Systém Precision Assist Intelligence je navržen tak, aby vám zabránil v nadměrné námaze a udržoval si tepovou frekvenci při jízdě na dlouhé vzdálenosti. Posilovač PikaBoost snižuje možnost poškození kolena a je darem z nebes pro lidi s nižší výdrží.
Detekce pádu – PikaBoost využívá kombinaci gyroskopu a technologie akcelerometru k detekci a předcházení potenciálním pádovým situacím. Jakmile úhel náklonu překročí 45 stupňů, PikaBoost automaticky zastaví motor, aby se zabránilo pádu.
Tichý elektromotor – Zvuk motoru elektrokol může být při jízdě opravdu nepříjemný. Motory PikaBoost však dokážou produkovat působivé vysoké rychlosti bez jakýchkoli nežádoucích účinků

K TÉMATU  Panasonic bombarduje!

hluk.
Voděodolnost – Baterie a motor PikaBoost jsou odolné proti vodě IP66 a relativně snadno odolají lehkým dešťům až silným bouřkám. Hodnocení zajišťuje, že si jízdu užijete za každého počasí.
Snadná přenositelnost – Vzhledem k tomu, že se jedná o jednotku kromě 3 kg, můžete PikaBoost snadno nosit kamkoli s sebou. Je navrženo pro každodenní použití jako pravděpodobně nejlehčí doplněk pro elektrokola.

Pohled na specifikace

Zde jsou některé ze základních specifikací, které potřebujete vědět o sadě pro přestavbu elektrokola PikaBoost.

Velikost – 6,6*33,8*13 cm
Hmotnost – 3 kg (6,6 lb)
Kapacita baterie – 234Wh
Napětí baterie – 3,7V
Doba nabíjení – 3 hodiny
Výkon – 250W
Dojezd – 30 km/18 mi

Ceny

Balíček Kickstarter Early Bird Endurance bude k dispozici za 399 dolarů, (cca 9 tisíc korun) obsahuje sadu dvou baterií. LIVALL se v současné době snaží získat finanční prostředky prostřednictvím platformy Kickstarter.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek