Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

Recenze Niceboy Raze Home – ozvučte si byt, neřešte kabely

Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.

03. 04. 2019

03. 04. 2019

Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.

TIP: TEST „KAPESNÍCH” REPRODUKTORŮ – ČTYŘI DO MARIÁŠE

Solidní krabice již skoro připomíná balení malého notebooku, i když v něm naleznete pouze základní výbavu v podobě reproduktoru, USB a audio kabelu a stojánku. Víc ani nepotřebujete.

Vzhledově výrobce vsadil na neutrální černou s matnou úpravou vzadu, což je příjemné a decentní s klasickým nedostatkem v podobě citlivosti na otisky prstů. Přenášet jej ale budete nejspíš zřídka, takže nám to tolik nevadí.

Více než reproduktor

Oproti spíše outdoorovému Niceboy Raze s ochranou IP67 (kterou jsme prověřili) s pouze základní funkčností reproduktoru, sází větší bráška Home místo toho na funkcionalitu přehrávače z micro SD karty. Výrobce neuvádí limit, ale se 128GB variantou se reproduktor nijak nezdráhal mezi různými daty a adresáři najít hudbu a tu přehrát bez problémů. To nám plně postačuje, na takovou kartu se již hudby vejde opravdu dost i na dovolenou na chatě.

Podporované formáty jsou MP3, WMA, WAV, APE, FLAC. Chybí snad ACC?

Kromě bezdrátového připojení nepohrdne ani klasickým audio kabelem s jackem 3,5 mm, takže může posloužit i jako reproduktor například ke starému počítači, notebooku či klidně k televizi. Vsaďte se, že kvalitou zvuku ji pozvedne z prachu plochého a nevýrazného ozvučení.

Postrádá tuner pro FM rádio. Nám nechyběl, protože jako výstup ze set-top boxu učinil velmi příjemným poslech digitálních stanic. Pokud si navíc pořídíte redukci SCART – 3,5mm jack, můžete televizor klidně vypnout a není, čím se trápit. Nebo si jej pusťte přes notebook z Internetu nebo připojte mobil. Takže sice jej postrádá, ale chybět vám nejspíš nebude. Babičce jej jako náhradu starého „tranzistoráku“ k narozeninám stejně nekoupíte.

K TÉMATU  České ruce: řešíme kolize dálkových ovladačů

Basů se nebojí, výkonem obstojí

Zmínili jsme již deklarovaný výkon 20 W a to na stále přenosný reproduktor s vlastní baterií není málo. A opravdu potvrzujeme, že o nedostatečnou sílu zvuku se bát nemusíte, navíc nezačíná rezonovat a „nezvládat“ po stránce kvality reprodukce ani ve vyšších stupních. Odhadem ještě u 80 % maximální hlasitosti byl zvuk čistý. Navíc na poměry přenosných reproduktorů zvládá výborně basy.

Pokud v diskusích u testu reproduktoru Sony SRS-XB41 někdo poměrně odvážně jako levnější alternativu zmínil Niceboy Raze, my připouštíme, že s Raze Home byste již mohli býti spokojeni, vzhledem ke třetinové ceně. Poměr ceny a výkonu mluví jasně ve prospěch testovaného kusu, i když zcela na roveň bychom oba modely nestavěly. Navíc Sony umí propojovat více reproduktorů dohromady a ovládáse mobilem spolu s osvětlením, což zde nehrozí.

Byli bychom nespravedliví, vyčítat mu to. Stále se pohybujeme u střední třídy přenosných reproduktorů, kde podobné věci nečekáte a možná ani nechcete, naopak oceníte přijatelnou cenovku. Ta se od menšího Razu neliší tolik, doporučených koncových 200 Kč s DPH, přežije každý. Takže při volbě adekvátního náčiní na poslech hudby přemýšlejte, jak moc chcete reproduktor nosit ven v batohu či na déšť, k vodě apod. Pokud se frekvence blíží nule (nemluvíme zde o terase na chatě či v apartmánu u moře), vřele doporučujeme zvážit Niceboy Raze Home, litovat nebudete.

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnes testovaným zařízením se výrobce snaží nabídnout duchovního nástupce, resp. klon, dříve uvedených zařízení typu 2 v 1 - stejně velkého VisionBooku 11Wa a menšího 10Wi-S. Od každého si bere něco, vždy vlastním způsobem. Chce být zcela novým a neokoukaným modelem v nabídce Umaxu. To se mu dozajista daří...
Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...
Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.
Po nejlevnějším modelu Vega se nám na stůl i do rukou dostala poměrně nová kamera značky Niceboy, která cílí na opačné spektrum zákazníků, mainstreamová Vega 5 Pop s dotykovým displejem. Stejně jako vy, položili jsme si otázku, zda má taková obrazovka u akční kamery vlastně smysl.

Spousty souborů, videa, obrázky a hudba se závratnou rychlostí rozrůstají, a už ani nevíme, kam s nimi. Než bude vše přístupné a dostupné online ještě chvíli potrvá, a tak se v mezičase můžeme upírat jedině k pevným diskům. A pokud to má mít řád a efekt, chce to síťové úložiště NAS.

Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek