Středa , 24. 07. 2024

Kristýna

Acomp začíná s distribucí spotřební elektroniky Ferguson

12. 04. 2007


Společnsot Acomp s.r.o., která uvedla na trh první česky lokalizovaný DVD/DivX přehrávač, rozšířila své portfolio výrobků o produkty polského výrobce, značku Ferguson Digital Multimedia.

Tato značka není v Čechách úplně neznámá. Výrobky Ferguson (v komunitě se zabydlela přezdívka “Ferda”) jsou známy uživatelům satelitní techniky. Ferguson si za několik let na českém trhu získal mnoho příznivců a stálých zákazníků, díky výborné kvalitě hardware, ale především skvělému softwarovému vybavení svých přístrojů za velmi přijatelné ceny. Acomp s.r.o. chce v tomto trendu pokračovat a díky svým zkušenostem z oblasti DVD/DivX zařízení ještě vylepšit pozici značky Ferguson na českém trhu.

Tolik oficiální tisková zpráva. Acomp se teď rozhodl značku Ferguson u nás vzkřísit a dováží od ní hlavně DVD přehrávače a rekordéry. Zajímavá je trojice pěkně vyhlížejících A/V receiverů, což je trochu unikum. Do tohoto segmentu se noname značky zatím moc nepouštějí a určitě bude zajímavé zjistit, zda jsou kvalitativně s těmi zavedenými značkami alespoň trochu přirovnatelné.

Ferguson D770HX

Do tohoto nového, velmi dobře vybaveného modelu DVD přehrávače vkládá dovozce asi naděje největší. Základem je starý dobrý čipset Mediatek 1389, takže se ve firmware můžeme těšit na spoustu zajímavých dodělávek. Hlavně DivX maniakům bude imponovat prakticky absolutní možnost nastavení vlastností DivX titulků včetně libovolné pozice na obrazovce.

Moderní přehrávač se dnes už skoro neobejde také bez kvalitního HDMI výstupu a vstupu pro různá USB zařízení. Již brzy přineseme komplexní redakční test této novinky.

DVD rekordéry s i bez HDD a A/V receivery

Aby byla nabídka elektroniky Ferguson celistvá, najdeme zde i dvojici DVD rekordérů. Jednak základní RW-660 a harddisková verze 770HD se 160GB diskem. Kromě výtečné podpory různých formátů s českým menu i DivX titulky však nepřináší žádnou zásadní inovaci, jakou by byl třeba DVB-T tuner, a záleží hlavně na koncové pultové ceně. V reáliích dnešního trhu, kdy i renomovaní výrobci typu Samsung nebo LG strhávají cenu hodně dolů, to nebudou mít vůbec jednoduché.


Harddiskový model 770HD se 160GB

Opravdu zajímavě vypadá kolekce A/V receiverů této značky. V nabídce jsou tři modely s odstupňovanou výbavou. Zarytí Hi-Fisti se jim asi vyhnou jak čert kříži, ale dva nižší modely AV-560 a AV-660 by mohli zaujmout ty, co si chtějí pořídit pořádné kino, ale nechtějí za to příliš zaplatit.


Nejvyšší model A/V receiveru s třemi HDMI vstupy AV-770

Nejzajímavější je vrcholný 7.1 model AV-770. S předpokládanou cenou necelých 11 tisíc s daní je doslova nepěchovaný výbavou. Má kupříkladu vlastní USB vstup se schopností samostatně z něj přehrávat multimediální soubory a hlavním lákadlem jsou tři HDMI vstupy a jeden výstup. Když uvážíme, že za solidní samostatný HDMI přepínač dáme i 5000 Kč, není cena tohoto modelu vůbec nezajímavá.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na trhu s příslušenstvím pro videokamery a fotoaparáty Sony, se objevil kabelový ovladač od čínské firmy JJC, která má ve svém portfoliu velké množství příslušenství v oboru pořizování záběrů, ať již statických či pohyblivých.

VisionBook 11Wa v nás vzbudil nemalá očekávání, jak si Umax zvládne poradit nejen s výkonnějším a také energeticky náročnějším Celeronem (oproti Atomu) v šasi tabletu, kde ještě udělal místo na M.2 disk a zadní kameru. Jak to celé ladí, když přidali i operační paměť? Odpovězme v recenzi.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek