Sobota , 02. 03. 2024

Anežka

Mapy Google budou nově využívat umělou inteligenci

Google přináší generativní umělou inteligenci a to přímo do své aplikace Mapy Google. Nově pomohou uživatelům najít zajímavá místa pomocí velkých jazykových modelů (LLM). Tato funkce bude odpovídat na dotazy týkající se doporučení restaurací nebo nákupů, například pomocí svého LLM „analyzuje podrobné informace Map o více než 250 milionech míst a důvěryhodné statistiky od naší komunity více než 300 milionů přispěvatelů, abyste mohli rychle zjistit, kam jít.
Google maps
Mapy Google budou nově využívat umělou inteligenci

07. 02. 2024

07. 02. 2024

Funkci nejprve uvidí uživatelé Google v USA

Google říká, že tato funkce bude nejprve dostupná v USA, ale zatím není známo, kdy ji dostanou i další země. Pro Google je to přirozené místo, kde může napínat svaly AI, protože společnost léta pracovala na přeměně svého vlajkového navigačního produktu v něco, co se více podobá vyhledávacímu nástroji pro objevování nových míst – spíše než jen místo pro získání trasy. Využití její odborné generativní umělé inteligence k urychlení tohoto přechodu se zdá jako další logický krok.

Příklady, které Google poskytuje ohledně své generativní funkce vyhledávání AI:

Řekněme, že jste na návštěvě v San Franciscu a chcete si naplánovat několik hodin za jedinečnými historickými nálezy. Stačí se v Mapách zeptat, co hledáte, například „místa s retro atmosférou v SF“. Naše modely umělé inteligence analyzují bohaté informace Map o okolních podnicích a místech spolu s fotografiemi, hodnoceními a recenzemi od komunity Map, aby vám poskytly důvěryhodné návrhy.

Google říká, že s touto první integrací začíná v malém a spolupracuje s komunitou přispěvatelů Místní průvodci společnosti, aby bylo zajištěno, že generativní umělá inteligence je využívána promyšleně. To znamená, že pouze tito přispěvatelé budou mít zpočátku přístup ke generativní funkci AI v Mapách Google. Společnost jej později otevře dalším uživatelům.

Místní průvodci, kteří existují minimálně od roku 2019, jsou popisováni jako „globální komunita průzkumníků, kteří píší recenze, sdílejí fotky, odpovídají na otázky, přidávají nebo upravují místa a kontrolují fakta na Mapách Google“.

Není jasné, jak moc se to bude lišit od řekněme pouhého hledání v běžném vyhledávacím poli Map Google. Odezva bude spíše konverzační v tom stylu chatbotů, se kterým se pomalu seznamujeme, než jen poskytováním seznamu historických obchodů v pořadí podle blízkosti.

K TÉMATU  Japonská vláda si hraje na Amora: Seznamovací aplikace pro řešení klesající populace

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Androidy možná brzdy budou mít indikátor stavu baterie

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Testovanou kameru nekoupíte s hromadou více či méně zbytečného příslušenství, to si musíte dokoupit později. Dostáváte pouze kameru s USB kabelem a akumulátorem, což nebývá v tomto segmentu časté. Pro někoho klad, jinému to vadit může. Je Mi Action Camera 4K čistokrevným lovcem adrenalinu či spíše zmenšeným digitálním fotoaparátem pro náročnějšího uživatele?
I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…
Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?
Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek