Sobota , 15. 06. 2024

Vít

Mapy Google budou nově využívat umělou inteligenci

Google přináší generativní umělou inteligenci a to přímo do své aplikace Mapy Google. Nově pomohou uživatelům najít zajímavá místa pomocí velkých jazykových modelů (LLM). Tato funkce bude odpovídat na dotazy týkající se doporučení restaurací nebo nákupů, například pomocí svého LLM „analyzuje podrobné informace Map o více než 250 milionech míst a důvěryhodné statistiky od naší komunity více než 300 milionů přispěvatelů, abyste mohli rychle zjistit, kam jít.
Google maps
Mapy Google budou nově využívat umělou inteligenci

07. 02. 2024

07. 02. 2024

Funkci nejprve uvidí uživatelé Google v USA

Google říká, že tato funkce bude nejprve dostupná v USA, ale zatím není známo, kdy ji dostanou i další země. Pro Google je to přirozené místo, kde může napínat svaly AI, protože společnost léta pracovala na přeměně svého vlajkového navigačního produktu v něco, co se více podobá vyhledávacímu nástroji pro objevování nových míst – spíše než jen místo pro získání trasy. Využití její odborné generativní umělé inteligence k urychlení tohoto přechodu se zdá jako další logický krok.

Příklady, které Google poskytuje ohledně své generativní funkce vyhledávání AI:

Řekněme, že jste na návštěvě v San Franciscu a chcete si naplánovat několik hodin za jedinečnými historickými nálezy. Stačí se v Mapách zeptat, co hledáte, například „místa s retro atmosférou v SF“. Naše modely umělé inteligence analyzují bohaté informace Map o okolních podnicích a místech spolu s fotografiemi, hodnoceními a recenzemi od komunity Map, aby vám poskytly důvěryhodné návrhy.

Google říká, že s touto první integrací začíná v malém a spolupracuje s komunitou přispěvatelů Místní průvodci společnosti, aby bylo zajištěno, že generativní umělá inteligence je využívána promyšleně. To znamená, že pouze tito přispěvatelé budou mít zpočátku přístup ke generativní funkci AI v Mapách Google. Společnost jej později otevře dalším uživatelům.

Místní průvodci, kteří existují minimálně od roku 2019, jsou popisováni jako „globální komunita průzkumníků, kteří píší recenze, sdílejí fotky, odpovídají na otázky, přidávají nebo upravují místa a kontrolují fakta na Mapách Google“.

Není jasné, jak moc se to bude lišit od řekněme pouhého hledání v běžném vyhledávacím poli Map Google. Odezva bude spíše konverzační v tom stylu chatbotů, se kterým se pomalu seznamujeme, než jen poskytováním seznamu historických obchodů v pořadí podle blízkosti.

K TÉMATU  Novinky v oblasti AI? Je to opravdu naše budoucnost?

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Androidy možná brzdy budou mít indikátor stavu baterie

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Klasický tablet s Androidem naši redakci delší dobu míjí. Proč tedy nezkusit 8palcový tablet od španělského výrobce elektroniky (především audio techniky) Energy Sistem, který je na našem trhu novinkou a jako takový nabízí moderní operační systém Android 7.0 „Nougat”?
Spolu s novým laptopem VisionBook 14Wa s volným slotem pro 2,5palcový disk jsme se rozhodli otestovat jeho možnosti i pomocí SSD disku Transcend SSD230S. S kapacitou 512 GB zaplatíte sice jen o tisícovku méně než za notebook, přesto ale zkusme ilustrovat možný přínos pro slabší stroje.
Niceboy roste. Firma, která se v nedávné době přihlásila ke sponzoringu české fotbalové reprezentace, nemůže mít malé cíle. Již drahnou dobu Niceboy nevyhledávám jen skrze reproduktory a sluchátka, svůj nabízený sortiment značně rozšiřuje. Jako téměř nesportovec, jsem se podíval na základní fitness náramek X-fit ACTIVE. Ale až tak základní mi nepřipadá.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek