Pátek , 26. 07. 2024

Anna

Předplatitelé X Premium nyní mohou využívat soukromé lajkování

26. 09. 2023

26. 09. 2023

Předplatitelé platící X (dříve Twitter) budou nyní moci skrýt svou kartu Likes (Líbí se mi) před ostatními. Když je tato možnost povolena, karta zcela zmizí z profilu uživatele X Premium. Soukromé lajky jsou nejnovější exkluzivní funkcí, kterou majitel X Elon Musk zavedl pro lidi, kteří za používání platformy platí. Musk v minulosti řekl, že chtěl být v soukromí. Funkce záložek dostupná všem uživatelům by mohla být použita podobným způsobem, pokud by si uživatel chtěl uložit věci soukromě.

Podpora soukromí uživatele

Snímek obrazovky sdílený oficiálním účtem X naznačuje, že lajky nejsou úplně skryty – lajky prémiového uživatele jsou podle snímku obrazovky stále viditelné u jednotlivých příspěvků. Není také jasné, co by se stalo, kdyby uživatel někdy přestal platit za X Premium, i když se zdá pravděpodobné, že by se v tu chvíli znovu objevila karta Líbí.

V průběhu let se vyskytlo několik případů, kdy lajky na Twitteru uvedly do rozpaků vysoce postavené uživatele, kteří si často neuvědomovali, že jsou jejich lajky veřejné. V roce 2017, poté, co se oficiálnímu účtu Teda Cruze líbil pornografický klip, senátor obvinil zaměstnance, který podle něj stiskl špatné tlačítko. Něco podobného se v roce 2014 stalo popové hvězdě Harrymu Stylesovi (nakonec to neměl rád a místo toho si oblíbil hromadu obrázků zvířat). Stalo se to i Samuelu L. Jacksonovi.

Muskovy vlastní lajky jsou stále veřejné. V příspěvku na X řekl, že doporučuje, aby byly veřejně viditelné a pro „zajímavé příspěvky“ používal funkci záložek. Mezi jeho poslední lajky patří účty fanoušků Muska, které zveřejňují jeho citáty a fotografie, memy a příspěvek z účtu s názvem „End Wokeness“.

Musk přidává funkce do X Premium, aby nalákal lidi k platbě za službu, která v USA začíná na 8 dolarech měsíčně. Minulý měsíc dorazilo první kolo plateb pro autory pro uživatele, kteří jsou součástí monetizačního programu. Platby jsou založeny na určitém výpočtu počtu zhlédnutí příspěvku, i když není jasné, jak se přesně určují výplaty. Předplatitelé X Premium mají také možnost skrýt modrý šek, za který platí, aby se objevil na jejich profilu – možná dobrý způsob, jak se vyhnout memům, které si z nich dělají legraci.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Google přináší generativní umělou inteligenci a to přímo do své aplikace Mapy Google. Nově pomohou uživatelům najít zajímavá místa pomocí velkých jazykových modelů (LLM). Tato funkce bude odpovídat na dotazy týkající se doporučení restaurací nebo nákupů, například pomocí svého LLM „analyzuje podrobné informace Map o více než 250 milionech míst a důvěryhodné statistiky od naší komunity více než 300 milionů přispěvatelů, abyste mohli rychle zjistit, kam jít.
Odolné věci máme rádi, rádi je vždy potrápíme a ještě více nás těší, když přežijí a lze napsat, že výrobce nelže a výrobek je opravdu kvalitní. Podobně tomu bude u testovaného disku HD830, který nás zaujal již asi před rokem na prezentaci společnosti AData. Doba evidentně dozrála a těžký kovový kvádřík dorazil i k nám do redakce…
Když jsme recenzovali LED lampu od Lamaxu dříve, musíme uznat, že jsme se nemohli zbavit dojmu, že zde převážila touha po designu nad funkčností. EasyLight1 je v tomto ohledu jiná, pracovní stůl osvítí perfektně a zvládne toho víc.
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Když jsme recenzovali LED lampu od Lamaxu dříve, musíme uznat, že jsme se nemohli zbavit dojmu, že zde převážila touha po designu nad funkčností. EasyLight1 je v tomto ohledu jiná, pracovní stůl osvítí perfektně a zvládne toho víc.

Nepřehlédněte

Každý, kdo vlastní chytrý i hloupý mobil, jistě někdy řešil problém s nabíječkou, resp. absencí energie pro dobití telefonu, když jste třeba v přírodě či nemůžete dlouze setrvávat u zásuvky. Pro takové případy „bůh“ vymyslel powerbanky jako A-Data A10050.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek