Neděle , 23. 06. 2024

Zdeňka

Recenze Niceboy RAZE 2 vertigo – výkon a basy s sebou

Tento reproduktor není našim čtenářům cizí, jde o novinku, ale nedávno jsme vám ho ukázali v krátkém videu. Tvarem i názvem napovídá, že chce převzít roli nástupce prvního RAZE se ctí. Proto nabízí vyšší výkon 20 W bez poklesu výdrže baterií. Jsou si velmi podobné a při tom nový model působí dospěleji.

18. 05. 2019

18. 05. 2019

Tento reproduktor není našim čtenářům cizí, jde o novinku, ale nedávno jsme vám ho ukázali v krátkém videu. Tvarem i názvem napovídá, že chce převzít roli nástupce prvního RAZE se ctí. Proto nabízí vyšší výkon 20 W bez poklesu výdrže baterií. Jsou si velmi podobné a při tom nový model působí dospěleji.

TIP: NICEBOY RAZE – MUZIKANT POD VODOU

Zavaž boty, jdi ven a neboj se vody

Pří návrhu vzhledu zvolil výrobce neutrální černou barvu bez kombinace s tradiční “azurovou”, což nevadí, působí decentněji. V konstrukci zvolil na bocích, kde není tkanina, gumu, která lépe chrání, nepoškrábe se a výrazná plastická ovládací tlačítka. Za nás spokojenost.

Odpustil lze snad i ty čouhající tkaničky od bot… :o) Mně spíše překážely, ale mohou být jistě i praktické pro uchycení skoro kdekoliv. Odvaha designérům nechybí. Co s nimi, když se ale třeba po roce nošení venku celé zašpiní, začnou se párat apod.? Vyměnit asi jen tak nepůjdou.

Odolnost slibuje i krytí IPx6, což znamená, že garanci odolnosti proti prachu (první číslo, nyní x) výrobce nemyslí, soustředí se na odolnost proti vodě. Definici čísla 6 najdete v tabulce, ale prostě se nemusíte bát vlnobití, takže nějaký český deštík jej neohrozí.

Bohužel však již nikdo neslibuje, že přežije ponoření do vody jako původní RAZE s IPx7. Takže trošku krok zpět, což je škoda. Možná kvůli větším basovým membránám se výrobce bojí tlaku vody a nechce řešit reklamace, když spadl do bazénu. Kdo ví. Na běžné užití lepší než nic, řekli bychom.

Zdroj: Wikipedie

Definice normy IPx6 je velmi kostrbatá, ale prostě sprchu jistě ustojí, podobně i prudký český déšť, vlnobití nehrozí ani na “Mácháči”.

Zvuk jako zvon

V čem nový RAZE exceluje, je výkon i výdrž. Hlasitý být umí, hodí se klidně někam ven, kde ho uslyšíte bez problémů. Basy zvládá na jedničku, možná má tendence je pro citlivější ucho zvyklé na výšky třeba z klasické hudby je až příliš zvýrazňovat na úkor právě výšek. Pro mladé ucho, co miluje dunění basů, však bude naprosto ideální.

K TÉMATU  Orava chrlí novinky: DVD přehrávač i s hrami

TIP: NICEBOY RAZE HOME – OZVUČTE SI BYT, NEŘEŠTE KABELY

Samotné používání pak shledáváme velmi příjemným, rychle se spáruje přes Bluetooth a hraje a hraje. Při velmi nízké hladině intenzity hlasitosti, zaznamenáte drobný šum, který však už někde od 10 % vymizí a navíc jej nijak nezintenzivní ani přehrávání přes kabel ani při současném nabíjení z USB nabíječky, což bývá občasnou bolestí hlavně levnější reproduktorů.

Hlasitý je úvodní zvuk, který navíc hezky zaduní.Na to jsem se naučil myslet hlavně v noci, když mi tu spí psi. To jsme se naučili hlídat a bylo. Kladem je, že se line v nízkých tónech. Pak ale jakoby zazvoní. Hlásí, že je připojen. Vždy po připojení k Bluetooth mi startuje hlasitost na 51, což je hodně. Při přehrávání přes BT se po nějaké době nečinnosti taktéž sám vypne, když jsem u filmu usnul, nevzbudil mě.

Jinak ovládání přehrávače přes reproduktor bylo zpočátku komplikované, protože s Media Player Home Cinema zcela nespolupracoval, ale s Hudbou Grove přímo ve Windows 10 jsme již na žádnou komplikaci nenarazili. Takže to nevyčítejme reproduktoru, asi jde o SW záležitost. (Přeci jen zas je období jarních aktualizací Windows 10.)

True Wireless funkci jsme nezkoušeli, k dispozici nebyl druhý reproduktor a nemám doma nic, co by ji podporovalo. Budeme tedy věřit, že funguje. Mít však v pokoji dva podobné reproduktory v každém rohu jeden, musí to už stát za to. S samotný RAZE 2 vertigo ozvučil můj byt velmi solidně.

U RAZE 2 vertigo udělal Niceboy z našeho pohledu pokrok, nabízí výkonnější a jakoby dospělejší reproduktor. Ten zastane roli venkovního baviče, klidně někde ve skateparku či na pikniku, podobně dobře jako doma. Krytí IPx6 proti stříkající vodě vnímáme coby dostačující, i když IPx7 u předchozího modelu bylo jistě lepší. Stále si drží filozofii čistého reproduktoru bez rádia a čtečky karet, což nás neuráží. Tuto funkcionalitu nabídne model ego.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.
Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek