Sobota , 02. 03. 2024

Anežka

Ultralehké notebooky Gram od LG mají NPU pro offline úlohy umělé inteligence

15. 01. 2024

15. 01. 2024

Společnost LG představila nové notebooky ve své ultralehké řadě LG Gram a LG Gram Pro. Pokud hledáte OLED displeje a lepší grafiku, podívejte se na řadu LG Gram Pro pro rok 2024. Největším rozdílem mezi notebooky Pro a standardními notebooky v loňském roce byla grafika, mnohem méně vzhled a dojem. Pro rok 2024 jsou tu Gram Pro 16 a 17 a LG Gram Pro 2-v-1. Gram Pro 16 je k dispozici buď ve standardním Wide Quad nebo s OLED displejem, stejně jako 2 v 1. Zařízení 2 v 1 funguje jako notebook a tablet, má dotykovou obrazovku, 360° nastavitelný pant a nabíjecí bezdrátové pero.

Technické specifikace

Všechny jsou vybaveny NVMe PCIe 4.0 SSD, grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 3050 a webovou kamerou FHD s rozpoznáváním obličeje. Stejně jako u LG Gram si u modelů LG Gram Pro budete moci vybrat mezi procesory Intel Core Ultra 5 nebo Intel Core Ultra 7. Procesory v řadě Pro obsahují hardware Intel AI Boost NPU pro urychlení úloh AI zpracovávaných lokálně v zařízení.

Standardní řada LG Gram bude k dispozici ve čtyřech různých velikostech obrazovky (14, 15, 16 a 17 palců) a bude obsahovat procesory Intel Core Ultra. Všechny obsahují vestavěné Full-HD kamery, díky nimž jsou ty menší zvláště užitečné pro nečekané hovory se zoomem během pracovních cest. Ale i ty větší váží méně než váš nejlehčí pár činek, celá řada se pohybuje do 1,35 kg. Dva největší se mohou pochlubit displejem 2 560 × 1 600, takže jsou vhodnější pro sledování videí, delší čtení na internetu nebo úpravu fotografií.

Všechny nové modely LG Gram obsahují aplikaci LG Gram Link, která podle společnosti umožní sdílení souborů, přenos fotografií a zrcadlení obrazovky mezi vaším počítačem a zařízeními Android nebo iOS. Aplikace použije AI ke kategorizaci vašich fotografií a usnadní vyhledávání obrázků pomocí klíčových slov.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Umax 12Wg Tab zasvěceným více či méně připomene zařízení od Microsoftu, tedy 2 v 1 jménem Surface. Tedy tablet spolupracující s klávesnicí, se kterou není vyloženě napevno spojen kloubem, proto potřebuje svůj stojánek...
Po odolném reproduktoru, který jsem pořádně potrápil, si dnes představíme další kousek, který sice autem přejíždět nehodláme, ale pod vodu se koukne – nabízí krytí IPx7. Zaujmout chce jinými zbraněmi – kvalitním prostorovým zvukem, dobrými basy, výkonem 12 W a výdrží akumulátoru přes 7 hodin.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek