Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Raspberry Pi má nyní oficiálního klienta vzdálené plochy

15. 05. 2024

15. 05. 2024

Raspberry Pi Connect je nyní k dispozici ve verzi beta a poskytuje vzdálený přístup k vaší ploše Pi z webového prohlížeče. Nainstalujte si Pi Connect beta, přihlaste se pomocí Raspberry Pi ID a můžete začít.

První oficiální klient pro vzdálený přístup pro Raspberry Pi

Toto je první oficiální klient pro vzdálený přístup pro Raspberry Pi. Ano, můžete již vytvořit vzdálené připojení přes VNC , ale VNC je určeno hlavně pro technickou podporu a může být obtížné jej nastavit. Nástroje pro vzdálený přístup třetích stran, i když jsou robustní, nemusí držet krok s hlavními upgrady operačního systému Pi nebo změnami operačního systému pod kapotou. Například nejnovější vydání Pi OS Bookworm zcela ukončilo podporu vzdálené plochy X přechodem na novější technologii Wayland.

Raspberry Pi Connect se snadno instaluje, ale vyžaduje 64bitovou verzi Pi OS Bookworm s okenním serverem Wayland. Hardwarově jste tedy omezeni na Pi 5, Pi 4 a Pi 400. Pokud vlastníte způsobilé Raspberry Pi, ale potřebujete upgradovat na OS Bookworm, navštivte Raspberry Pi Imager.

Jakmile spustíte Pi OS Bookworm, otevřete okno terminálu a zadejte následující:

Restartujte Raspberry Pi a klikněte na ikonu Connect icon (otočné kolečko) na pravé straně lišty nabídek. Budete požádáni o přihlášení pomocí Raspberry Pi ID. Konečně můžete ke svému Raspberry Pi přistupovat z jakéhokoli počítače na portálu Connect Portal. Mělo by to fungovat pro místní i vzdálené počítače Raspberry Pi.

Raspberry Pi Connect se automaticky zapne při spuštění. Pokud potřebujete pozastavit nebo zakázat tuto službu, klikněte na ikonu Připojit na liště nabídky Raspberry Pi a vyberte „Zakázat sdílení obrazovky“ nebo „Odhlásit se“. Pokud plánujete sdílení Connect s ostatními uživateli nebo pokud máte hluboké obavy o bezpečnost, doporučuji pro službu povolit rozšířené protokolování.

K TÉMATU  Který zdroj do HTPC? Přece notebookový!

Jako beta aplikace může být Pi Connect trochu chybný. Chybí mu také možnost sdílet více obrazovek najednou, takže pokud je váš počítač Pi připojen k více monitorům, můžete narazit na nějaké podivné problémy. Také pokud služba Connect potřebuje přenášet váš provoz, zaznamenáte velké zpoždění. Pi Foundation má v současné době pouze jeden přenosový server TURN ve Spojeném království a neví, jak často bude přenos vyžadován.

Další informace a pokyny najdete v dokumentaci k Raspberry Pi Connect. Služba Connect bude navždy zdarma, ale přenos dat může v určitém okamžiku stát peníze, v závislosti na tom, jak se věci vyvinou.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Akční kamery nejsou novinkou, stejně tak model 420 od německého výrobce Rollei již na českém trhu nahradil novější 425, který se však liší jen několika parametry. Pro většinu lidí jde spíše jen o hračku pro teenagery, bližší zkušenost však prokáže, že toho umí mnohem víc. Nabízí dost i dospělým.

Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.
Dalším z videí z rozbalování budou multiplatformní sluchátka, která můžete používat s konzolemi PS4, Xbox One, Nintendo Switch, stolním počítačem a také nejnovějšími notebooky i telefony, od polské herní značky Genesis (založené roku 2013). Nabízí tkaninou chráněný audio kabel, zásuvný mikrofon a masivní náušníky, slibující dobrý zvuk...

Kdo hledá úložný prostor s větším objemem, než mají běžné flash disky, netouží jej mít připnutý na klíčích a přesto kompaktní, aby se vešel pohodlně do kapsy (nemluvě o kapacitě versus cena), pro toho může být tento „portable“ externí disk to pravé. Může mít i ještě s větší kapacitou, ale to už musí počítat s vyšší cenou a silnější krabičkou, než u tohoto 1 TB obsahem velkého 2,5palcového disku.

Po nejlevnějším modelu Vega se nám na stůl i do rukou dostala poměrně nová kamera značky Niceboy, která cílí na opačné spektrum zákazníků, mainstreamová Vega 5 Pop s dotykovým displejem. Stejně jako vy, položili jsme si otázku, zda má taková obrazovka u akční kamery vlastně smysl.

Nepřehlédněte

Jak oznámila firma Dolby Laboratories, budou první evropské stanice s HDTV používat Dolby Digital. Ten bude integrován přímo do set top boxů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek