Úterý , 05. 12. 2023

Jitka

Recenze Mi Bluetooth Speaker – zvučný hliníkový kvádr

Cena Red Dot Award za design z roku 2016, hliníkové tělo s perforací pro průchod zvuku, kompaktní rozměry a prakticky nulová výbava. Stačí to na konkurenci?

15. 07. 2019

15. 07. 2019

Cena Red Dot Award za design z roku 2016, hliníkové tělo s perforací pro průchod zvuku, kompaktní rozměry a prakticky nulová výbava. Stačí to na konkurenci?

Balení je velmi malé, po otevření zjistíte proč, je zde pouze samotný reproduktor. Ani audio kabel, ani micro USB kabel. Nedostatek nebo klad? Zvažte sami. Já osobně bych se nepohoršoval ani nad jedním – obojí doma mám. Co vy? Raději máte vše pohodlně v krabičce, nebo byste klidně utratili pro případ potřeby další peníze za kvalitní kabel třeba s pozlacenými konektory?

Zvuk a vzhled – o to tu běží

Napravo čekejme ovladače – vypínač posouvání písniček vpřed a vzad v kombinaci spolu s ovládáním hlasitosti. Posouvání funguje samozřejmě pouze při připojení přes Bluetooth. Hlasitost i při připojení přes kabel. Pouze se nezobrazuje na obrazovce notebooku intenzita hlasitosti, což ale ani přes Bluetooth nepracuje zcela bez problémů, drobný nedostatek.

Vypínač obklopuje kulatý led kroužek v modré barvě – blikající indikuje připravené Bluetooth, po spárování přestane blikat, při připojení audio kabelu bohužel až po nějaké době, což vás bude u sledování filmu ve tmě rušit. Při nabíjení svítí lem červeně.

Originální užitečnou funkcí je samostatný spínač, který indikuje stav baterie tak, že po stlačení reproduktor řekne stav baterie. Anglickým mužským hlasem, což pro většinu uživatelů asi problém nebude.

Nalevo klasické dva konektory: AUX (tedy 3,5mm zdířka) a micro USB port pro nabíjení. U nabíjení pozitivně vnímáme, že neruší zvuk ani při přehrávání. Žádného šumu jsme si nevšimli.

Kvalitou nás příjemně oslovil zvuk, který zní vyváženě co do výšek i basů, které podává velmi dospěle. Od takto malého reproduktoru bychom to, upřímně, nečekali. Uvítací a končící tón v podobě decentního „šplouchnutí“ kvitujeme s palcem nahoře.

K TÉMATU  HTPC novinky: Asus ScreenDuo, AMD 790GX, nová MCE od Microsoftu?

Reproduktor koupíte v několika barvách, my měli modrou s bílými (plastovými) bočnicemi. Design si cenu opravdu zaslouží. Lakovaný hliník s matnou úpravou vzbuzuje dojem luxusu. Ale pozor na ostré předměty v okolí, jistě bude citlivý na škrábance. Venku naň buďte též opatrní, výrobce jej neobdařil žádným IPxx krytím proti vodě či prachu, odkázán tak zůstává nejspíše pouze na použití v interiérech. Na zvučení venku ani nemá dostatek výkonu.

Posouzení, zda koupit, či nekoupit, z našeho úhlu pohledu, záleží na ceně. Pokud jej v akci pořídíte za bezmála 500 Kč, dobře, u běžné ceny kolem 800 Kč už bychom možná připláceli a kupili výkonnější model kolem 10 W s krytím IPxx či více funkcionalitami.

Krabička zaujala varováním, že reproduktor obsahuje chemikálie, které jsou v Kalifornii známé jako karcinogeny či látky rizikové z hlediska reprodukce, čteme na produktové krabici od elektroniky poprvé. Jde o informaci podobnou té o psech a mikrovlnné troubě, která odkazuje, že není reproduktor vhodné rozebírat a požívat kondenzátory apod., anebo je třeba jej brát vážně? Kdo ví… Každopádně po přečtení se nám líbil reproduktor o něco méně, nápisy mají velkou moc.

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sluchátka Genesis Oxygen 400 jsou vcelku netradičně mezi herními periferiemi v provedení do uší, tedy tzv. „špunty“. Přes to, aby mohla být herní, nabízí možnost připojit mikrofon. Vedle toho nás při vcelku nízké ceně překvapila bohatá výbava.
Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek