Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

Uživatelská recenze Samsung Galaxy Ace

11. 10. 2011

11. 10. 2011

Samsung Galaxy Ace je dalším zástupcem z rodiny Galaxy telefonů firmy Samsung. Rád bych se s vámi podělil o své zkušenosti, postřehy, negativa a pozitiva, na které jsem behěm jeho používání narazil.

Přední části telefonu dominuje 3,5“ TFT LCD displej který je kryt skvělým Gorilla Glass sklem, dole se pak nachází výrazné středové tlačítko, kterému po stranách sekundují dvě senzorické tlačítka kontextové nabídky a zpětné šipky, které se prosvítí až po jejich dotyku a do té doby se tváří jako neviditelná. Osobně jsem si na ně nějakou dobu musel zvykat, nemají totiž vibrační odezvu a tak se mi někdy stalo, že špatně zaregistrovala stisk a musel jsem je zmačknout nadvakrát. Chce to jen trochu cviku. Nahoře nad displejem se už jen nachází logo Samsungu a stříbrný kryt reproduktorku.

ace

Celá přední strana telefonu je vyrobena z lesklých materiálů a tak budete docela často nuceni přední plochu čistit od otisků prstů. Boční strany telefonu jsou lazeny v podobně stříbrné barvě. Na pravé straně telefonu najdeme šuplíček pro vložení microSD karty a tlačítko zámku displeje. Na levé straně potom už jen kolébkové tlačítko ovládání hlasitosti. Do horní strany telefonu je osazen microUSB konektor, který je krytý posuvnou záslepkou a 3,5mm audio jack pro připojení sluchátek. Co rozhodně zaslouží chválu, je zadní část telefonu, která je provedena ve vroubkované úpravě, díky které telefon úžasně padne do ruky a nevykluzuje z ní. Je zde osazena čočka 5Mpx s přisvětlovací diodou. Pod krytem je už jen 1350mAh baterka se SIM kartou.

 

Technická specifikace

Rozměry, hmotnost 112 x 60 x 11,5 mm ; 113 g
Displej TFT, úhlopříčka 3,5“, 16 milionů barev, rozlišení HVQA(320 x 480px)
Paměť 181 MB + paměťové karty microSD až do velikosti 32GB, ( v balení 2GB)
Operační systém Android 2.2.1 Froyo, nadstavba Touch WIZZ 3.0
Obsah balení 5 Mpx (2560 x 1920 px) , LED Blesk, autofocus, QVGA video
Cena Aktuální cena SAMSUNG S5830 Galaxy Ace v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

 

Uživatelské prostředí

Samsung zde vsadil na Android ve verzi 2.2.1 s kodovým označením Froyo, nad nímž má svou typickou grafickou nástavbu TouchWizz ve verzi 3.0. V současné době je již ke stažení přes Samsung Kies i verze Androidu 2.3.x GingerBread. Pohotovostní obrazovku tvoří ve spodní části 4 hlavní ikony, které se zobrazují kromě ploch i v hlavním menu, kde jsou ikony aplikací umístěny v matici 4 x 4. Ploch je zde možno vytvořit až 7 a na ně následně umisťovat widgety, zkratky na aplikace a tak úžívání celého telefonu více zkomfotnit. Celkově je systém velmi svižný a to hlavně díky 800MHz procesoru, jemuž asistuje 278MB RAM paměti. Nemusí se to zdát zrovna moc, ale při rozumném počtu spuštěných aplikací citelnější zpomalení telefonu nepocítíte. Ke správci úloh se dostane přes dlouhý stisk hlavního tlačítka, kde můžete následně aplikace vypínat, pracovat s RAM pamětí či vidět stav volného místa v telefonu a paměťové kartě.

K TÉMATU  Sony je nejpopulárnější značkou

ace

 

Organizační funkce

Telefonní seznam kontaktů je velice pěkně udělán. Je rozdělen do několika karet, kde můžete přistupovat k historii hovorů nebo sledovat aktivity kontaktů na sociálních sítích. Vyhledávání  kontaktech probíhá pomocí napsání začátečních písmen, následně je zobrazen požadovaný kontakt spolu s fotografií. Při tvorbě nového kontaktu můžete osobě přiřazovat neomezený počet telefonních čísel, emailů, třídit je do skupin, přiřazovat vyzváněcí melodie a ukládat adresy, na které vás vestavěná Google navigace může přímo navigovat.

SMS komunikace je zde řešena přes systém konverzací, kde je žlutě a modře odlišeny protistrany. Jednotlivé konverzace pak tvoří vlákna s konkrétními kontaky. Pro práci s emaily je zde pak připravena Gmail aplikace pro uživatele s Google účtem, kde stačí zadat svůj email s heslem, pak už proběhne veškerá synchronizace automaticky. Pro ostatní uživatele je zde připravena email aplikace, kde už si musíte veškeré nastavení řešit ručně. Podporován je  POP3, IMAP a Microsoft Exchange.

Vestavený kalendář se zobrazuje v měsíčním, týdenním a denním náhledu. Při vkládání nového záznamu do kalendáře můžete nastavit události také upozornění, interval opakování nebo místo události. Den s událostí je pak zobrazen modrým proužkem a zabírá si svou část na časové ose dne. Poznámky jsou řešeny pomocí barevných štítků, které jsou umístěny na virtuální nástěnce. Diktafon je pak schopen pořídit  12 hodinový záznam ve formátu AMR. Pro práci se soubory je zde připraven vestavěný souborový manažer,  pomocí něhož lze soubory přesunovat, kopírovat a vkládat dle libosti. Velice povedeným programem je přítomný ThinkFree Office, který dokáže pracovat se soubory Wordu, Excelu, Powerpointu a PDF dokonce je i editovat.

ace

 

Multimédia

Hudební přehrávač je zde rozdělen do čtyřech karet, kde zobrazují skladby tříděné dle interpretů, alb, seznamy skladeb a všechny skladby. Přehrávač zobrazuje ID3 tagy a zobrazuje obrázek alba. Kvalita zvukového výstupu je dostatečná a pro případné korekce je zde připraven ekvalizér, kde se můžete spolehnout na jeden z mnoha přednastavených režimů či vše ručně doladit. Opravdová škoda je absence sluchátek v balení a vadí mi taky absence přechodu na další skladbu při dlouhém stisku tlačítka hlasitosti, což vás bude nutit k vytahování telefonu z kapsy. V případě, že se vám skladby oposlouchají  je zde přítomno FM rádio s RDS, které funguje jen s připojenými sluchátky. Pro přehrávání videí z internetu je zde YouTube aplikace, která dokáže přehrávat videa ze svého portálu. Na flashová videa, ale rovnou zapomeňte. Android Froyo sice v základu Flash podporuje, ale za vinu může absence dedikovaného grafického čipu v telefonu.

ace

 

Fotoaparát

Telefon je vybaven 5Mpx, který dovoluje fotit snímky s maximálním rozlišením 2560 x 1920 bodů, přitom se mu snaží v horších světelných podmínkách pomáhat přisvětlovací dioda. Pořizování snímků probíhá pomocí softwarového tlačítka tak, které se podrží a tím se snímek zaostří, při následném uvolnění stisku se snímek pořídí. Absence HW tlačítka spouště fotoaparátu pocítíte zejména když budete potřebovat vyfotit sebe, kdy je manipulace  bez HW tlačítka velmi nepohodlná. V nastavení fotoaparátu pak naleznete možnosti nastavení ze 13 scénických režimů, korekce barev, GPS tagování a nastavení úložiště telefon/SD karta. Video je natáčeno v QVGA rozlišení a tak se spíše chodí jen na natáčení momentek.

K TÉMATU  Plazma versus LCD - ring volný! (část druhá - slabiny v technice)

Veškeré pořízené fotografie se pak ukládají do Galerie, kde mimo vyfocených snímků naleznete foto alba ze služeb jako je Picasa.

foto foto

foto f

Fotografie pořízené mobilním telefonem Samsung Galaxy Ace

 

Konektivita

S telefonem se můžete připojovat k internetu prostřednictvím EDGE, HSPDA, UMTS či Wifi. Při svém používání jsem se ovšem párkrát setkal s tím že Wi-Fi nešlo zapnout a u popisek mi hlásil „Wi-Fi error“ pomohlo až následné vypnutí a zapnutí telefonu. Tento neduh se však dá odstranit „vytočením“ sekvence #*#*526#*#* které resetují Wi-Fi adapter a tak nebude muset telefon zdlouhavě vypínat. Galaxy Ace obsahuje také GPS modul, který společně s mapami Googlu jde velice efektivně používat i jako navigaci, která byla pro ČR tento rok spuštěna i s hlasovými povely. První fixování polohy trvá bez zapnutého a-GPS trochu déle, se zapnutou asistencí je to otázka několika desítek vteřin. Navigace je online typu, to znamená že si navigační podklady aplikace stahuje z internetu. Můžete však nainstalovat i jiné navigační offline aplikace, které mapové podklady již obsahují.

 

Suma suma sumárum

Samsung  Galaxy Ace se dá brát jako osekaná verze Samsungu Galaxy S1 a to hlavně díky menší frekvenci procesoru a velikosti operační paměti  a odlišné technologii displeje a absence BlueTooth 3.0 technologie (Samsung Galaxy S1 – 1000MHz, 512MB RAM a Super AMOLED displej).

Pozitivně hodnotím kvalitně zpracovanou konstrukci telefonu, především pak zadní vroubkovaný kryt, odladěný OS, který šlape svižně a fotoaparát. Co stojí za vytknutí tak je to bezesporu natáčení pouze QVGA videa, menší hodnota RAM paměti a displej, který je na slunci těžko čitelný i se zvětšenou hodnotou jasu. Samsung Galaxy Ace ničím novým nenadchne, ale také neurazí. Za cenu, za kterou se nyní prodává však dostanete adekvátně vybavený telefon. 

 

zápory klady
– Nízké rozlišení displeje a horší čitelnost na slunci + Design a konstrukce
– Jen QVGA video  + 5 Mpx fotoaparát s autofokusem
– Malá RAM paměť + 800Mhz procesor
– Lesklá úprava čelní plochy + Wifi, HSDPA, GPS
  + Android 2.2 Froyo s upgrade na 2.3  Gingerbread

 

 
SAMSUNG S5830 Galaxy Ace lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
 

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vinylové desky (LP) se v posledních letech dokázaly vrátit na výsluní a jejich prodeje rostou. I malé dítě dnes stále ví, jak gramofonová deska vypadá. S audiokazetami či „cédéčky“ to ale, alespoň zatím, na podobný comeback nevypadá. To však nebrání tomu na tyto hudební nosiče alespoň zavzpomínat.
Na novinku v portfoliu Verbatim jsme vás upozornili, nehonosí se žádnými armádními standardy, díky kompozitnímu matriálu KyronMAX má vydržet opravdu hodně drsné zacházení a ochránit data na flash disku. Je tomu tak? Pojďme na to.
Nabízí parametry spíše průměrné jako plné HD při 60 FPS, nechybí Wi-Fi či dálkové ovládání, vlastnosti dnes již nižší střední třídy akčních kamer. Sem i cenou bez koruny 2 000 Kč zapadá. Neztratí se v konkurenci? Niceboy Vega je hodně levná, Vega 5 Pop má dotykový displej, ale proč recenzujeme kameru, která není úplnou novinkou a ničím nevyčnívá? Proč ne.

Nepřehlédněte

K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek