Úterý , 28. 11. 2023

René

O!Play HDP-R1: Asus vstupuje do světa síťových přehrávačů

11. 06. 2009

Asus představuje nový multimediální síťový přehrávač podobný známým PopcornHour, WD TV, TviX a jiným. Umí přehrávat širokou škálu formátů ze sítě, nebo z periferií připojených například přes eSATA.

 

Z tiskové zprávy alias PR kecy

 

O!Play HDP-R1 je přehrávač obsahu ve vysokém rozlišení. Nabízí rozlišení 1080p a podporuje širokou řadu různých multimediálních formátů včetně MPEG1/2/4, H.264, VC-1 a oblíbeného RM/RMVB.  

S novým O!Play HDP-R1 můžete také snadno přistupovat k nepřebernému množství hudebních souborů. Jelikož má speciální tlačítko přímo na dálkovém ovladači, budete moci jednoduše přehrávat hudbu z různých zařízení a úložišť, aniž byste ji museli složitě importovat.

Díky tomu, že O!Play HDP-R1 podporuje LAN, nebudete se muset trápit manuálním přenášením multimediálních souborů z několika dalších zařízení. Jednoduše připojíte O!Player HDP-R1 ke svému notebooku, stolnímu počítači nebo třeba síťovému úložišti (NAS) a okamžitě můžete streamovat multimediální data do zvoleného zobrazovacího zařízení. Přehrávač O!Play HDP-R1 navíc podporuje také širokopásmové datové přenosy. Veškerý multimediální obsah ve vysokém rozlišení proto bude k dispozici ve špičkové kvalitě a bez sebemenšího zpoždění či prodlevy. Možnost připojení pomocí rozhraní eSATA je zárukou až 6x rychlejších přenosů ve srovnání s rychlostmi, jakých dosahuje běžné USB 2.0 připojení.

Co reálně víme?

Designově rozhodně pěkný kousek, o kterém toho ale zatím není mnoho známo.

Podporované formáty:

 • Video:     MPEG1/2/4, H.264, VC-1, RM/RMVB
 • Video přípony:     .mp4, .mov, .xvid., .avi., .dvix., .asf, .wmv, .mkv, .rm, .rmvb, .flv, .ts, .m2ts, .dat, .mpg, .vob
 • Audio:     MP3, WAV, AAC, OGG, WAV, FLAC, AIFF
 • Obrázky:    JPEG, BMP, PNG, GIF, TIFF
 • Titulky:     SRT, SUB, SMI, SSA3

Výstupy:

 • HDMI
 • kompozitní
 • Optický audio out

Vstupy:

 • 1x USB 2.0
 • 1x eSATA
 • 1x RJ45 LAN
K TÉMATU  Unboxing video odolného reproduktoru Niceboy RAZE 4 Origin

Bude O!Play HDP-R1 konkurencí již zaběhnutým produktům? Je to takový lehký závan “značkovosti”, která v této oblasti chybí. Ale neskončí to jenom u toho prvního pohledu, který nás možná navnadí, ale praktický provoz nás nepřesvědčí? To teprve uvidíme. Každopádně se i z mála dodaných informací zdá, že přístroj nepojme pevný disk, ale ten se bude připojovat přes eSATA nebo USB, což není dlouhodobě estetické a do obýváku to nepatří. Ale jako síťový přehrávačv by nemusel být špatný, bude-li mít rozumnou cenu. Prozatím vaší pozornosti doporučujeme PopcornHour, nebo třeba eGreat EG-M34.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V moderním světě, kde první dojem může hrát velkou roli, má tisk kvalitních etiket zásadní význam. Etikety nesou nejen informace, ale i identitu vaší značky. A aby byla tato identita zachycena co nejpřesněji a nejvýrazněji, je potřebná tiskárna štítků, která spojuje technickou preciznost s kreativním potenciálem.
Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.

Nepřehlédněte

Mám foťák a k němu popruh na krk (rameno). Ten popruh se přidělává na pevno běžně přímo do oček na přístroji. Potom na něm často překáží a my se s ním různě potýkáme, abychom jej dali tak, aby nepřekážel. Zkusme s tím něco udělat...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek