Neděle , 28. 05. 2023

Vilém

O!Play HDP-R1: Asus vstupuje do světa síťových přehrávačů

11. 06. 2009

Asus představuje nový multimediální síťový přehrávač podobný známým PopcornHour, WD TV, TviX a jiným. Umí přehrávat širokou škálu formátů ze sítě, nebo z periferií připojených například přes eSATA.

 

Z tiskové zprávy alias PR kecy

 

O!Play HDP-R1 je přehrávač obsahu ve vysokém rozlišení. Nabízí rozlišení 1080p a podporuje širokou řadu různých multimediálních formátů včetně MPEG1/2/4, H.264, VC-1 a oblíbeného RM/RMVB.  

S novým O!Play HDP-R1 můžete také snadno přistupovat k nepřebernému množství hudebních souborů. Jelikož má speciální tlačítko přímo na dálkovém ovladači, budete moci jednoduše přehrávat hudbu z různých zařízení a úložišť, aniž byste ji museli složitě importovat.

Díky tomu, že O!Play HDP-R1 podporuje LAN, nebudete se muset trápit manuálním přenášením multimediálních souborů z několika dalších zařízení. Jednoduše připojíte O!Player HDP-R1 ke svému notebooku, stolnímu počítači nebo třeba síťovému úložišti (NAS) a okamžitě můžete streamovat multimediální data do zvoleného zobrazovacího zařízení. Přehrávač O!Play HDP-R1 navíc podporuje také širokopásmové datové přenosy. Veškerý multimediální obsah ve vysokém rozlišení proto bude k dispozici ve špičkové kvalitě a bez sebemenšího zpoždění či prodlevy. Možnost připojení pomocí rozhraní eSATA je zárukou až 6x rychlejších přenosů ve srovnání s rychlostmi, jakých dosahuje běžné USB 2.0 připojení.

Co reálně víme?

Designově rozhodně pěkný kousek, o kterém toho ale zatím není mnoho známo.

Podporované formáty:

 • Video:     MPEG1/2/4, H.264, VC-1, RM/RMVB
 • Video přípony:     .mp4, .mov, .xvid., .avi., .dvix., .asf, .wmv, .mkv, .rm, .rmvb, .flv, .ts, .m2ts, .dat, .mpg, .vob
 • Audio:     MP3, WAV, AAC, OGG, WAV, FLAC, AIFF
 • Obrázky:    JPEG, BMP, PNG, GIF, TIFF
 • Titulky:     SRT, SUB, SMI, SSA3

Výstupy:

 • HDMI
 • kompozitní
 • Optický audio out

Vstupy:

 • 1x USB 2.0
 • 1x eSATA
 • 1x RJ45 LAN
K TÉMATU  Recenze kamery Sony HDR-PJ740VE: Revoluční stabilizace a skvělý obraz

Bude O!Play HDP-R1 konkurencí již zaběhnutým produktům? Je to takový lehký závan “značkovosti”, která v této oblasti chybí. Ale neskončí to jenom u toho prvního pohledu, který nás možná navnadí, ale praktický provoz nás nepřesvědčí? To teprve uvidíme. Každopádně se i z mála dodaných informací zdá, že přístroj nepojme pevný disk, ale ten se bude připojovat přes eSATA nebo USB, což není dlouhodobě estetické a do obýváku to nepatří. Ale jako síťový přehrávačv by nemusel být špatný, bude-li mít rozumnou cenu. Prozatím vaší pozornosti doporučujeme PopcornHour, nebo třeba eGreat EG-M34.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.
Spolu s Halloweenem (resp. v USA po Dni díkůvzdání) nás již několik dní prodejci atakují nabídkami na tzv. Black Friday, prodejní akci importovanou s již zmíněným svátkem z USA. Každý někdy podlehne a koupí věc, kterou nepotřebuje. Zalíbila ss Ferrari PowerBank Soft Rubber 5000 mAh Black. Záložní kapesní baterie jako každá jiná, pouze vybavená logem Ferrari. Za cenu prý o 40 % nižší, nekupte to. :o)

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek