Sobota , 15. 06. 2024

Vít

Novinka XtreamerDVD: multimediální streamer s mechanikou

19. 01. 2011

19. 01. 2011

V klasickém stolním provedení chce Xtreamer přinést multimediální síťový přehrávač, který je vybaven i optickou mechanikou. Má jít o totožné zařízení, jako je známý Xtreamer Sidewinder, běžící na stejném firmwaru, pouze s přidanou mechanikou.

Xtreamer jako obvykle slibuje nízkou cenu, v tomto případě to opět platí. Cena XtreamerDVD je stanovena na 120 euro, tzn. pod 3 tisíce korun. Alespoň tedy na e-shopu výrobce. U nás je cena o něco vyšší (viz Heureka), přesto stále dobrá.  

Vzhledem k ceně jde na první pohled o velmi zajímavý produkt. Ovšem verze s blu-ray mechanikou by se zde nabízela mnohem a mnohem více. Výrobce chtěl udržet zařízení levné, ale DVD v dnešní době považujeme za drobný přehmat. I tak ale může mnohé toto zařízení zaujmout, zejména proto, že není o mnoho dražší, než běžný Xtreamer Sidewinder. A možnost přehrávat MKV HD z DVD také není k zahození… 

XtreamerDVD využívá čipset RTL 1073 DD+ a 128 MB RAM. Bohužel nemá vyhrazený vnitřní prostor pro HDD – uvnitř je prostor pro 2,5″ pevný disk. Další disk lze připojit i přes USB (konektor je na boku přístroje), nebo samozřejmě přes síť – ať už kabelovou, či bezdrátovou (za příplatek). 

 

Podívejte se, co Xtreamer umí v oblasti českých televizí a online videa!

 

Stručně zásadní informace 

 

  • Jde o jediný DVD přehrávač s podporou MKV s kompresí hlaviček (header compression). Existuje jen málo DVD přehrávačů, které vůbec MKV podporují.
  • Podporuje HD audio až do 7.1 pro DTS MA a TrueHD.
  • Podporuje online obsah pro streaming (Xtreamer Live atp.)
  • Umí zálohovat DVD nebo CD na připojené paměťové médium na stisk tlačítka.
  • Umí to samé, jako Xtreamer Sidewinder.
  • Umí přehrávat blu-ray ISO obrazy.  
K TÉMATU  Dobíjecí akumulátory alias baterie – kdo lže, ten krade!

Domovská stránka produktu

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnes testovaným zařízením se výrobce snaží nabídnout duchovního nástupce, resp. klon, dříve uvedených zařízení typu 2 v 1 - stejně velkého VisionBooku 11Wa a menšího 10Wi-S. Od každého si bere něco, vždy vlastním způsobem. Chce být zcela novým a neokoukaným modelem v nabídce Umaxu. To se mu dozajista daří...

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek