Sobota , 02. 03. 2024

Anežka

Novinka XtreamerDVD: multimediální streamer s mechanikou

19. 01. 2011

19. 01. 2011

V klasickém stolním provedení chce Xtreamer přinést multimediální síťový přehrávač, který je vybaven i optickou mechanikou. Má jít o totožné zařízení, jako je známý Xtreamer Sidewinder, běžící na stejném firmwaru, pouze s přidanou mechanikou.

Xtreamer jako obvykle slibuje nízkou cenu, v tomto případě to opět platí. Cena XtreamerDVD je stanovena na 120 euro, tzn. pod 3 tisíce korun. Alespoň tedy na e-shopu výrobce. U nás je cena o něco vyšší (viz Heureka), přesto stále dobrá.  

Vzhledem k ceně jde na první pohled o velmi zajímavý produkt. Ovšem verze s blu-ray mechanikou by se zde nabízela mnohem a mnohem více. Výrobce chtěl udržet zařízení levné, ale DVD v dnešní době považujeme za drobný přehmat. I tak ale může mnohé toto zařízení zaujmout, zejména proto, že není o mnoho dražší, než běžný Xtreamer Sidewinder. A možnost přehrávat MKV HD z DVD také není k zahození… 

XtreamerDVD využívá čipset RTL 1073 DD+ a 128 MB RAM. Bohužel nemá vyhrazený vnitřní prostor pro HDD – uvnitř je prostor pro 2,5″ pevný disk. Další disk lze připojit i přes USB (konektor je na boku přístroje), nebo samozřejmě přes síť – ať už kabelovou, či bezdrátovou (za příplatek). 

 

Podívejte se, co Xtreamer umí v oblasti českých televizí a online videa!

 

Stručně zásadní informace 

 

  • Jde o jediný DVD přehrávač s podporou MKV s kompresí hlaviček (header compression). Existuje jen málo DVD přehrávačů, které vůbec MKV podporují.
  • Podporuje HD audio až do 7.1 pro DTS MA a TrueHD.
  • Podporuje online obsah pro streaming (Xtreamer Live atp.)
  • Umí zálohovat DVD nebo CD na připojené paměťové médium na stisk tlačítka.
  • Umí to samé, jako Xtreamer Sidewinder.
  • Umí přehrávat blu-ray ISO obrazy.  
K TÉMATU  HTPC pro odvážné: procesor, akcelerace videa a spotřeba

Domovská stránka produktu

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
Jak oznámila firma Dolby Laboratories, budou první evropské stanice s HDTV používat Dolby Digital. Ten bude integrován přímo do set top boxů.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek